Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magas vérnyomás lehet az...

Magas vérnyomás lehet az idegességtől?

Figyelt kérdés
2. babámat várom 38 hetes 2 napos vagyok. 36+1 hetesen volt uh, ahol picit kisebbnek mérték a babát (2250g) és ezért járnom kell 2 naponta nstre meg cukros infúzióra, utána pár nappal mentem védőbe, ott talált egy kis fehérjét a vizeletemben plusz 138as vérnyomást mért, azóta itthon is 135-145 körüli vérnyomást mérek, de a kórházba amikor már folyik az infúzió, látom jó az nst is, akkor 120as vérnyomást mérnek mindig, egyszer 130ast, tegnap voltam infúzión, ma jönnöm kellett műtéti kivizsgálásra mert lehet császár lesz, mert faros a babám, plusz lehet megpróbálkoznak a faros szüléssel ha úgy látják, na de én mindkettőtől rettegek és totál ideges voltam ma, 140es vérnyomást mértek a szülőszobán, ekg után is mérték akkor 150/80as volt, de totál pánikba voltam, nézte az intenzíves doktornő a lábam de csak minimálisan vagy egyáltalán nem dagad. Tehát melegebben picit dagad, hűvösebben egyáltalán nem. Ugye ezcsak a stressztől van, mert iszonyat f.sok ettől az egésztől, a bizonytalanságtól, még mindig reménykedek hogy befordul, de már sok esélyt nem látok rá. Amúgy ma itthon is 144/100/110et mértem digitálissal, de már totál stresszbe vagyok hogy holnap megint nst és infúzió. Plusz pánikbeteg is vagyok ami most megint kijött rajtam emiatt a dolgok miatt. Segítsetek mert megőrülök a félelemtől :(
2014. jún. 26. 15:22
 1/3 A kérdező kommentje:
plusz frontérzékeny is vagyok és írják az újságban az okozhat vérnyomás ingadozást, ettől is lehet!?
2014. jún. 26. 15:23
 2/3 anonim válasza:
persze, hogy lehet. Sőt!
2014. jún. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Stresszes állapotban a vérnyomás megemelkedik. Ez normális jelenség, ha nyugalmi állapotban normalizálódik. Azonban tartósan stresszes életmód esetén kialakulhat a vérnyomás-betegség, amit kezelni kell.
2014. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!