Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Muszáj a gátvarrásnak fájnia?

Muszáj a gátvarrásnak fájnia?

Figyelt kérdés
Itt sokan azt írják, hogy rosszabb volt, mint maga a szülés, kevesebben pedig meg se érzik. Miért nem lehet ezt normálisan érzéstelenítéssel csinálni??? Úgy hangzik, mintha olyan természetes volna, hogy valakit érzéstelenítés nélkül megműtenek. Azt értem, hogy a szülésnél az érzéstelenítés nem mindig ajánlott, hiszen a picire is hatással lehet, meg a szülés folyamatára is, de a varrást miért csinálják így??????

2014. márc. 9. 12:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem normális orvos alapból nem csinál gátmetszést. Egy balkáni hentestől meg mit vársz....

Nekem a 4 természetes szülésből egyszer sem vágtak, nem is engedtem volna.

2014. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Maga a vágásra írják azt,hogy észre sem veszik,vagy meg sem érzik....én sem vettem észre mikor vágtak,de a varrás nagyon fájt,valamit pedig raktak rá az tuti,nem tudom mi volt,de fájt,míg varrtak.
2014. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kétszer volt gátmetszésem, inkább mint szétszakadjak. Mindig kaptam helyi érzéstelenítést, alig éreztem, mikor az orvos vágott. Ugye inkább utána kellemetlen, fájdalmas, nehéz ülni, szúró, bökő érzés. Annyira nem fáj, inkább kellemetlen.
2014. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Első!....a vágás csakis a mi érdekünkben van.Lehet szerencséd volt,viszont van aki végbélnyílásig reped,ráadásul össze vissza,csúnyán.A vágást kicsit oldalra irányítják,elkerülve ezzel ,hogy elérje a végbélnyílást...és egy ügyes doki igenis szépen megoldja,nekem nem látszik semmi,nem is érzek semmilyen kis göböt,vagy hepe-hupát.Inkább vágjanak és varrjanak,mint seggig repedjek,és utána szenvedjek vele ki tudja meddig.
2014. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez hulyeseg! Mi az,hogy "egy normalis orvos alapbol nem csinal gatmetszest"? Inkabb repedjen ossze-vissza minden odalent?

Az, hogy valaki gatmetszes nelkul szul 1-2-3-4 gyereket, az az o testi adottsaganak koszonheto. Nem torvenyszeru, hogy mindenki csak ugy siman szul. En 2x szultem. 1. 4 kgos baba volt, vagtag es meg igy is repedtem belul. A 2. csak 3100 gos volt, csak egy picit vagtak, hogy ne repedjek.

Nekem mindket alkalommal fajt a varras, de tuleltem. A vajudas es a kitolas utan mar ugy voltam, hogy ez mar "semmiseg", pedig fajt nagyon is :)

2014. márc. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

Utolsónak: ismeretségi körben aki végbélig repedt annak a vágás repedt tovább. A szakadt sebet ugyanolyan szépen össze lehet varrni, mint a vágottat, az nem érdekel, hogy az orvosnak kicsit nehezebb, ezért kapja a fizetését, nehogy már az ő kényelméért a beteg szenvedjen.

A metszés nélküli szüléseknél ritka a repedés, és akkor is legtöbbször kisebb, mint ha vágnának. Aki meg nagyon szakad annál a gátmetszéssel sem lehet megelőzni.

2014. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nincs kifogásom a gátmetszés ellen, de csak ha nincs más megoldás, ezt az orvosokra bízom. Azt is tudom, hogy általában a vágást nem érzik. Az is természetes, hogy amíg gyógyul, nagyon fájhat. De tényleg többen írták itt, hogy maga a varrás nagyon fájt, néhányan pedig a varrásra azt írják, hogy nem érezték. Én csak nem értem, hogy ha egyszer nem muszáj érezni, miért az az általános, hogy nagyon fáj a varrás?
2014. márc. 9. 13:10
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy adag lidokainnal helyileg simán megoldhatnák hogy ne fájjon. Egyszerűen egyes dokik tesznek rá magasról, mert nem nekik fáj.
2014. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vágtak, csak minimálisan repedtem. Abból nem éreztem semmit. A biztonság kedvéért azért varrtak.

Nem volt olyan szörnyű. Kaptam érzéstelenítést, éreztem, hogy kicsit szúr, de borzalmasnak nem nevezném. Főleg azt nem mondanám, hogy a szülésnél is rosszabb volt. Egy helyen volt, hogy túlment az orvos az érzéstelenített területen, de az sem volt vészes. Kb mintha megszúrod magad egy tűvel (mivel lényegében ez történik).

Aki nagyon reped, annak biztos rosszabb. Nekem ez már semmiség volt. Éreztem, de fájni nem fájt.

2014. márc. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem vágott a doki, de szülés közben nem is éreztem. Amikor varrt, már a kezemben foghattam a kisfiamat és vele voltam elfoglalva, de a dokim ezt is ügyesen csinálta, egy-két apróbb szúrást éreztem csak, és azóta a varrásnak sincs nyoma.
2014. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!