Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell félni a szüléstől?...

Kell félni a szüléstől? Tényleg olyan nagyon fájdalmas mint amennyire az ember gondolja?

Figyelt kérdés
Azt mondják a félelem elmúlik.Hát nekem nem múlik sehová. :( 35+5 vok.
2014. okt. 24. 07:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, nekem nem a szules volt a legnagyobb fájdalom az életemben, hanem amikor hatizomszakadasom volt.
2014. okt. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem tudnam semmihez hasonlitani-talan mikor begörcsölt a vesem vesekö miatt.Ki lehet birni.
2014. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

hát én vártam a hogy nagyon fájjon :) annyit olvastam itt az oldalon, "olyan mintha késsel szurkálnának", "azt hittem szét szakadok", "meg akartam halni", "azt hittem meghalok"...hasonlók :) nah én ezekből egyiket sem tapasztaltam.

a vajúdás (gondolom az már az volt) délután 5kor kezdődött, de szinte nem is éreztem, csak feszüléseket. majd este 9körülre olyan lett mint mielőtt megjönne a menzesz, hasonló gyenge görcsök. azt éjfélkor elfolyt a magzatvíz, teljesen elmúltak a fájások. bementünk a kórházba és alig fájt az első két óra, utána jöttek kicsit erősebb fájások, ott már alkalmaztam a mély levegő és lassan kifúj légzést, sokat segített. azt kaptam hajnali 5kor oxitocint, akkor még 2óráig maradtak az kisebb görcsök, azt a vajúdás utolsó egy órája volt fájdalmas, de ennyi. mikor szülés következett, akkor annyit éreztem hogy a baba megindult, az kicsit fájt, utána, mikor már a szülőcsatornában volt azt nem éreztem, és már a fájásokat sem, pedig nagyon akartam őket, mert ugye akkor kell nyomni és aggódtam hogy félúton van a fiam és idegesített hogy nem érzem a fájást.tehát első baba, 4250g, alig 9óra alatt megszületett, ebből olyan 1.5 óra volt keményebb :) tehát egyáltalán nem kell mindent elhinni. vannak komplikáltabb esetek és ennél szerencsésebbek is. fontos hogy állsz hozzá. én terhesség alatt végig annyit mondogattam magamnak hogy "ügyes, erős leszek, a férjem szemében hős és a legcsodálatosabb nő a világon", így is lett :) egyszer kapott el egy kis rémület a terhesség vége felé, pillanatok alatt elkapott a félelem, hogy én nem akarom, félek, hogy lehet visszacsinálni, de ezzel a gondolkozással, amit az előbb leírtam, pikk pakk elhessegettem a kételyeket :)

annyit tudok tanácsolni, hogy csak pozitívan :) sok sikert :)

2014. okt. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

En vegig rettegtem.es mikor elkezdkdott elszallt...vittek magukkal az esemenyek es elrepult az ido.pedig 12,5ora volt.jo a veven mar hulla faradt voltam.mert mikor kezdodjon persze h este 7kor mikor az ember az egesz napos takaritas utan elpilledne:-):-):-):-)

En ezeregy videot megneztem es sztem kivulrol sokkal durvabb mint benne lenni.mikor megszuletett a kisfiam akkor figyeltem fel arra hogy a szomszed szobaban uvoltott a csaj...oooo mondom jo hogy ezt nem elobb hallottam.mindenki mashogy eli meg mast hoz ki belole.

de ne felj,bent nem marad:-):-):-):-)muszaj atesned rajta.nekemaz volt eletem legszebb napja minden fajdalmaval egyutt.gyonyoru volt es tokeletes:-)

2014. okt. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a terhesség miatti vesetágulat és görcs ezerszer jobban fájt. Nekem szülés közben olyan érzèsem volt, mintha szorulásom lenne :-)
2014. okt. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Jobban fájt, mint gondoltam. De nem kell félni tőle, ki lehet bírni. Meg nem mintha lenne másik lehetőség :-) Minél jobban fáj, annál közelebb a vége.
2014. okt. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Készülj a legrosszabbra, és lehet meglepetés fog érni. Én is így voltam, szinte végig a terhességem alatt a netet bujtam szülésrol szóló kisfilmeket néztem. Szinte rettegtem a szüléstől. Majd mikor eljőtt a nap, 4 órás vajúdás után ami végig enyhe volt, fél óra alatt megszültem. Még a doki is meg volt lepődve h milyen gyorsan ment minden. Sok sikert.
2014. okt. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én pont az ellentettje vagyok!:)/voltam.

Nem féltem, mert nem akartam mások véleményét hallani...40. héten azért olvasgattam, na akkor kezdtem félni.


Hogy nagyon fáj? Igen! Életemben ez volt a legnagyobb fájdalom! De, közel sem olyan, hogy azt mondjam, azért nem szülök többet, mert fájt.

Ki fogod te is bírni!:)


Én bátran mentem be a fájásokkal a kórházba, amikor burkotrepesztettek, utána jött a tuti;)

De mindig arra gondoltam, egyre közekebb a célhoz! Most vajúdok, aztán kitolás és vége!

Én nem kértem semmit sem, teljesen természetes volt. Sem gátmetszés, semmi szuri, gyógyszer. Azért ezt bántam, ha hallgatok az orvosra, akkor sokkal hamarabb kijött volna a kislányom. Nem tágultam gyorsan, ezért fájt olyannyira. Ez elvette az energiám és nem maradt sok a kitolásra. A doki segített benne, nyomta a hasamat.


Nyugi, ami bement az kijön😉


Szép szülést!

2014. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem féltem egyáltalán, aztán amikor a 36. héten váratlanul elfolyt a magzatvíz, akkor iszonyatosan paráztam, de ez olyan izgalmas, örömteli parázás volt. Aztán jobb is, hogy nem aggódtam a szülés miatt egész terhesség alatt, mert akkor rettegtem volna, annyira fájt ugyanis. Voltak pontok, amikor azt éreztem, én erre nem vagyok képes, nem tudom megcsinálni, de érdekes a női test, mert, amikor azt hinnéd, minden tartalék energiád elfogyott, valahogy új lendületet kapsz. A holtpontokon is túllendültem, pedig a 16 óra vajúdás alatt volt pár, elhiheted. Fájdalomcsillapítót viszont nem kértem, mert nem akartam. Olyan is volt, hogy azt gondoltam, "soha, de soha többé nem fogom ezt megint végigcsinálni". 9 hónap távolságból ma már azt mondom, ezerszer is szülnék, mert, minden fájdalmat megért a kisfiam, aki a legnagyobb örömforrás az életemben. Tudtam én ezt már akkor is, amikor a pucér kis testét a mellemre tették. EZ közhelynek hangzik, de igaz. Nem mondom, hogy nem fog fájni, nem mondom, hogy fél perc alatt túl leszel rajta, de azt bátran állítom, hogy soha ennél édesebb fájdalmat nem élhetsz át, mint a szülés. Utána pedig, amikor szintén azt hiszed, már kimerültél, megint jön egy löket energia, mert szoptatnod kell, nem pihenhetsz, ott sír folyton a kis emberke melletted, aki minden porcikájával téged akar, az anyukáját!
2014. okt. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Én szültem, sajnos nem élő babát.

Most megint várandós vagyok, és egyáltalán nem félek a szüléstől, mert tudom, hogy annál a lelki sebnél, amit ez a dolog ejtett, semmi nem fog jobban fájni.

2014. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!