Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák tudnak úgy félni a...

A kutyák tudnak úgy félni a sötétbe, mint az emberek?

Figyelt kérdés

Én, hja megnézek valami horror filmet, utána paráznék bemenni egy sötét elhagyatott idegen házba.

Most a kutyák nem látják a TVt, szóval Ők nem tudnak horror filmet nézni, de Ők nem paráznának bemenni egy sötét idegen házba?


2011. dec. 8. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ők általában ilyenektől nem félnek, meg hát a sötétben is jól látnak.

De amúgy az én kutyám ha nézek valami filmet akkor az ölömbe ül és figyeli. Főleg ha valami kutya ugat benne.

2011. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, a kutyák nem agyalnak:)
2011. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
100%
Volt egy kutyám, aki fél a sötétben. De nem magától a sötéttől, hanem mert nem jól látta a dolgokat. Jól megugatta a sétakor a lomtalanításhoz kitett cuccokat, a ház falán megjelenő árnyékától hátraugrott és megtámadta a tűzcsapot. Kicsit lüke volt a drágám.:)))
2011. dec. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. A kutyák sokkal kevésbé támaszkodnak a látásukra, mint mi. Ők még mindig érzékelik a környezetet szagok és hangok alapján, meg hát senki nem nevelte beléjük azt a félelmet, hogy a sötétből bármi rád támadhat, amit mi a filmekből, de már a mesékből is kapunk pici korunk óta.
2011. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az én kutyám vaksi egy kicsit:D

Vagy legalábbis a sötétben bizonytalanabbá válik, és látom, hogy minden neszre felkapja a fejét, folyamatosan koncentrál, gyakran hátra néz. Ha nagyon ritkán olyan helyen sétálunk (télen, a patakparton holdfényben:) ahol nincs világítás, ott sokat ugat, szóval ezeket a helyzeteket inkább kerülöm.


Szerintem ők nem félnek a sötéttől, inkább bizonytalanok, hiszen a kutyák nem a látásukról híresek.

Amúgy Te sem félnél, ha nem néztél volna horrorfilmeket, és nem tudnád, hogy veszély leselkedhet rád.

Mindenesetre a paplan megnyugtató közeg éjszaka:)

2011. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az enyéim akkor, ha én is félek. Átragad rájuk a feszültség. De maguktól nem. Amikor sok fatolvaj járkál a séta-útvonalainkon, vagy bármi ilyen miatt elkezdek parázni séta alatt, akkor közelebb szoktak hozzám húzódni, és alig van kedvük játszani, volt már, hogy aktívan füleltek és meresztgették a szemüket a sötétbe, és ebből állt a séta.

De ha nyugodt vagyok, akkor 300 méterre is elmennek tőlem, és nem törődnek semmivel, csak azzal, hogy élvezzék az utat, ezen még a sűrű éjszakai köd sem szokott változtatni.

Ha nem érik éjszakánként sorozatban rossz élmények, szóval ha nem tanult, akkor nincs oka egy kutyának sem a parára, hiszen ez természetellenes lenne, az éjszaka pont az ő szolgálatukban állt, akkor tudtak kitűnően vadászni, kihasználva az előnyüket. A sötétség nekik sokkal inkább az életet jelentette, mint a fényes nappal. Nem hiába a mai kutyák is éjjel általában sokkal aktívabbak. Nekik a kezükre játszik a sötét. :)

2011. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!