Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mikor készítettétek össze...

Ti mikor készítettétek össze a kórházi csomagot? Hány hetesek voltatok mikor bepakoltatok? És hány hetesek voltatok mikor kimostátok a babaruhákat és átvasaltátok?

Figyelt kérdés

2014. nov. 7. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

34 hetesen raktam össze a kórházi csomagot, és az azt követő 2-3 hétben mostam-vasaltam.

Az ágyneműt csak az utolsó héten húztam fel, hogy ne porosodjon.

2014. nov. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-ső gyerek: 37 hetesen készítettem össze a kórházit. Ekkortájt kezdtem rendbe tenni a babacuccokat is, ekkor szerelte össze a férjem a kiságyat.

2-dik gyerek: 41+3 naposan, mielőtt bementünk szülésindításra akkor készítettem össze a cuccokat :) -kicsit ráérősre vettem, mint a gyerek :D A babacuccokat meg előtte 1 héttel készítettem össze.

2014. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A babaruhákat folyamatosan a 36. héttől mostam, vasaltam. Magamnak mindkét gyerkőcnél a 38. héten pakoltam össze úgy 90%-osra, indulás előtt meg a maradékot.
2014. nov. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a 30. hétre pakoltam össze a kórházi cuccom nagy részét, a babaruhákhoz elég korán hozzájutottam, mert örököltem őket, úgyhogy azokat is már a 20. héttől apránként elkezdtem kimosni (nekem ez 3 évnyi ruha..) így elég sokáig tartott, a 34. hétre már minden a szekrényben volt.


vasalni nem vasaltam, gondoltam majd mielőtt ráadom mindig, de erre soha se volt időm, most meg már úgyis minden összefogdos nyálzik szájába vesz, teljesen feleslegesnek tartom a vasalást, már ami a fertőtlenítést illeti.

2014. nov. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi kb. a 20. héttől vásároltunk ruhákat a babának különböző helyeken,újakat is, használtakat is bababörzén, örököltünk is, ezeket mindig egybe gyűjtöttem és mikor összejött egy mosásra való,kimostam,és behajtottam a tiszta szekrénybe őket.Tehát mosni a 20.héttől folyamatosan mosom ,ahogy gyűlik.

A kórházi csomagot a szülésznőm nekem is a 34. hétre ajánlotta,hogy készítsem el.

Vasalni nem vasaltam őket,csak a textil pelenkákat,mert azok összeugranak mosás után,így muszáj.

A többi ruhán még gondolkodom és tapasztalatokat gyűjtök én is,hogy érdemes-e vasalni...

Most vagyok 28 hetes.

2014. nov. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35 hetes vagyok,ma kezdtem cuccolni a kórházi pakkot. kicsit megkésve érzem magam,de a fenti válaszokból látom,h. nem vagyok lemaradva semmiről. a babaruhák még a padláson vannak,holott az első lányom ruháit már 30 hetesen kezdtem mosni.
2014. nov. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34 hetesen egy hét alatt vettünk meg mindent és akkor pakoltam össze a dolgokat. Nagyon jól tettem, mert két hét múlva már otthon babáztam, 36. héten szültem ugyanis :)
2014. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36 hetesen pakoltam ossze a korhazi csomagot. 31 hetesen kezdtem el mosni, vasalni. Utana zacsiba csomagoltam mindent, 41.hetre szultem, de mikor ki lettek bontva a csomagok, olyan volt mintha frissen lettek volna mosva.
2014. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát én kb 35. héttől mostam vasaltam, kb ekkor is raktam össze a fiamnak a pakkot, magamnak 39 hetesen mielőtt elfolyt a magzatvizem :)
2014. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!