Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés és terhes gondozás TB...

Szülés és terhes gondozás TB nélkül?

Figyelt kérdés
Utólagosan visszamenőleg kifizethetem az elmaradott TB-met? Ha ez nem sikerül,akkor tb nélküli terhes gondozás és szülés összege mennyi lehet? Valakinek tapasztalat? Egyáltalán ellátnak TB nélkül? Azzonnal kell fizetni vagy utólag küldik a csekket szülésnél?

2014. nov. 7. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Ellatnak, utolag kell fizetni.
2014. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is utólag, de akár mostantól is kezdd el fizetni magad után. Én még havi 6600-ról tudok, de lehet hogy azóta picit több. De ez még mindig olcsóbb mintha utólag hajtanák be. Menj be az OEP-hez.
2014. nov. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Hétfőn intézkedem! :))
2014. nov. 8. 00:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom nem a kezelés árát hajtják be rajtad hanem azt a bizonyos 6600Ft-ot. Mert nálunk mindenki biztosított, nem opcionális. Ergo a 6600-at meg akkor is fizetned kell visszamenőleg ha évekig semmi bajod nem volt.
2014. nov. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A 4. válaszolónak tényleg igaza lehet. Eszembe jutott hogy én is ilyesmit hallottam.
2014. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, évekre visszamenőleg behajtják a 6600-at. Menj be mihamarabb a NAV kirendeltséghez és kérj csekkeket és kérdezd meg, h van-e vmi lehetőség az enyhítésre (önkormányzat tud méltányosságból fizetni helyetted, ha nincs pénzed)
2014. nov. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem visszamenőleg ki kellett fizetni pár hónapot, amikor végeztem a sulival, és munkába nem álltam. Annyi könnyítést adtak, hogy 2 részletben fizethettem. Egyszer voltam addig dokinál gyógyszert íratni, és adtak egy papírt, hogy nincs fizetve a tb-m. Igazából ekkor döbbentem rá, hogy hogy is működik a rendszer. Marha jó, hogy ilyeneket nem tanítanak az iskolában. :S

Van olyan lehetőség, hogy a helyi önkormányzat fizet utánad azt hiszem 1 évig, ha kitöltesz 1-2 papírt. Nem sok utánajárás, és az a havi x ezer jól jöhet másra. Intézkedj minél hamarabb, ne teljenek a fizetetlen napok! Előbb-utóbb úgyis küldené a NAV a felszólítást...

2014. nov. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6810 havonta, és be kell adni mérséklési illetve a maradékra részletfizetési kérelmet.
2014. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod fizetni? Ha anyagi problémád van, keresd fel a helyi családsegítő szolgálatot, és kérd, hogy adjanak be neked kérelmet a TB szociális alapon történő támogatására. Ilyen helyzetben szinte 100%, hogy megkapod.
2014. nov. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy mennyit kellene erte fizetni, de 2012/2013 - ban egy ideig en fizettem a TB - met. Akkor meg 6600 korul volt, nekem is ugy remlik. Es igen, visszamenoleg is kifizettetik, szoval nagyon kell figyelni.
2014. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!