Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismersz olyan nőt aki felnőtt...

Ismersz olyan nőt aki felnőtt és nincs gyereke, soha nem is akart?

Figyelt kérdés
Nézem magam körül és nincs ilyen. Már a huszonéves ismerősöknek is van gyereke, akinek nincs az is akar, csak nem jött még össze neki. Én meg itt vagyok 30 évesen és nem akarok gyereket, soha nem is akartam. Valami baj van velem?
2014. nov. 17. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben szinte mindenki 30 felett szül, nem nagyon ismerek olyat, akinek korábban lett gyereke. Az, hogy ki akar és ki nem, azt nem tudom, de pl. egyelőre én sem tervezek gyereket, majd talán 30 után jóval.
2014. nov. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
En 32 vagyok es nem akarok gyereket, de a kornyezetemben mar mindenkinek van, ez persze a legkevesbe sem erdekel:-)))
2014. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem az unokatesóm nem akar gyereket. Már 39 éves, úgyhogy szerintem nem is lesz neki. Érdekes egyébként, hogy sajátot nem akar, mert imádja a kisbabákat, gyerekeket. Ha születik egy a családban, baráti társaságában, imád nekik vásárolni, imád babázni, szívesen vigyáz a gyerkőcökre ha megkérik, de azt mondta, neki nem kell saját.
2014. nov. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#3 - ez vmi olyasmi lehetett, amit anyám mondott nekem :)


"Ezért jó nagyszülőnek lenni, lehet jönni játszani, cuki a gyerek, de ha már nagyon fárasztó, akkor visszaadhatom és hazamehetek pihenni." :) És valóban. :)

2014. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem ismererk ilyet. Abból a korosztályból, akinek már biztos nem lesz gyereke 5 olyan ismerősöm van, akinek nincs. Kettőről tudom, hogy szerettek volna, de nem sikerült egészségügyi okokból, a másik háromnak meg nem sikerült tartós párkapcsolatot kialakítani.
2014. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyet Igen. .

Több mint 10eve nincs senkije, sztem nem is akar senkit. . Próbálkozott az exevel akivel nem jött össze de jobb is mert szépen helybenhagyta őt. .

már nem is lesz neki. Sztem kapcsolata se.. 40eves

2014. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%

Igen...


Van aki megbánta, van aki nem...


A baj annyi, hogy hiányzik belőled az anyai ösztön, ha ezt bajnak lehet nevezni..


Van akinek van oka( tudatalattivagy régebbi trauma, gyerekkori hatasok...stb


Van akinek nincs oka...

2014. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Én nagyjából az elmúlt tíz évben nem akartam gyereket, és ettől csak azért éreztem magam ufónak, mert a környezetem azt sugallta, hogy az mennyire nem normális, ha egy 30-as nő nem akar gyereket.

Egyébként szeretem a gyerekeket, mi több, ez tölti ki az életem, hiszen pedagógus vagyok. Ennek ellenére nem akartam sajátot, mert úgy éreztem, hogy e nélkül is teljes, kerek az életem.

Aztán tavaly egyszer csak rámtört, hogy most már szeretném a saját gyerekemet nevelni, nem a másét, úgyhogy nemsokára szülök. :)

Szerintem nincs veled semmi baj, nem vagyunk egyformák. Én sokkal nagyobb bajnak tartom, amikor emberek úgy akarnak gyereket, hogy fogalmuk sincs, ez mivel jár, aztán amikor megvan, akkor meg nyavalyognak, hogy ez mennyi lemondással, munkával és felelősséggel jár.

Ésszel kell gyereket vállalni, és ha te még nem vágysz rá, az nem jelenti azt, hogy soha nem is fogsz.

2014. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem a kozmetikusom a példa erre, amit írsz.

Őt idegesítik a gyerekek, nincs tartós kapcsolata sem, 44 éves, és nagyon jól érzi magát.

Sosem néztem rá ferde szemmel, mert ő legalább felérte ésszel, hogy nem való neki gyerek és férj. Nem az van, hogy bevállalja mindkettőt, aztán tönkreteszik egymást.

2014. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Még én sem akartam 30 évesen. Még 33 évesen sem. De akkor már 3 éve rajta voltunk a dolgon. Aztán elkezdett piszkálni, végül megjöttek az anyai ösztöneim, és nem jött össze a baba továbbra sem. Majd 4 év után sikerült. És újra nemrég. :-) Környezetemben olyan nő van aki nem akart, és megbánta 45 évesen, mert ez az egy dolog van szinte amit visszacsinálni már nem lehet.
2014. nov. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!