Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE II-ről mik a tapasztalato...

SOTE II-ről mik a tapasztalatok? Milyenek a kortermek? Nővérek? újszülött osztály?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Öt ágyas kórtermek vannak.Itt aludni nem lehet, mert éjszaka is teljes világításban aludtak egyes kismamák. Egyébként tavaly 10.000/nap-ért volt egy szobás is. Itt azonban nincs csecsemős nővér, le kell tolni a babákat, lifttel a huzatos folyosón a csecsemő osztályra. A nővérek leterheltek. Nekem a csácszár után semmit sem segítettek A gyermekorvos csak arra megy, hogy nehogy valami felelősség miatt bajba kerüljön. Cukros vizet kapnak a babák.

Szerintem válassz valami családiasabb szülészetet, ha a baba nam lesz koraszülött. Nekem nagyon rossz emlékeim vannak .

2010. jan. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Margit kórházat.

3 ágyas csak rooming in szobák,nem látoogatható kórtermek és folyosó.

Nagyon meleg van, ez az egy zavart.

A babák ugyanazona a részen vannak, ahol a kórtermek. csaászárosoknak van ne gy 6 ágyas kórterem.

Te döntöd el adsz-e a babádnak cukros vize.

naponta (reggelgyerekorvosi vizitre és este fürdetésre kell őket betolni), amúgy kint vannak a kórteremben.

Szülőszoba is nagyon jó, egyszemélyesek, ott vajúdsz, az van veled bent aki akar. Van zuhanyzó, szól a zene.

Röviden ennyi.

(2 kétszer szültem ott 10 éve és 10 hónapja)

A János kórházhoz tartozik, ott van újszülött intenzív részleg is.

Én csak Sote 1-en voltam vizsgálatobn, de ott tuti nem szültem volna,

2010. jan. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem tudok másik kórházat választani,mert itt van a szülésznőm és a dokim is.
2010. jan. 29. 08:51
 4/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az első válaszolóval!

Én is császárrl szültem ott,életem legrosszab 5 napja volt a bent töltött idő.

A császárőrzőben csak azt kántálták,hohy ne hisztizek,nem fájhat annyira és nézem meg a többiek milyen ügyesek!

Egy nővér volt,aki segített.A csecsemősök aranyosak,de ők sem tesznek sokat érted,ahogy a gyerekágyon sem.

Én sírdogáltam sokat és csak azért bírtam jobban,mert a párom gyakran jött és a kisfiam is velem volt.

2010. jan. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány hetes vagy, de válassz másik dokit.

Nem szülnék ilyen tré helyen

Én szülésznőt nem választottam, az lett aki épp ott volt.

Teljesen jó volt, ráadásul aznap nappal csak én szültem.

második

2010. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Biztos lehúztok, de azért én ennyire nem éreztem rosszul maga a sote II-n és én is császáros voltam. De ez csak a saját véleményem, én így életem át: 2 napot töltöttem az őrzőben, végig kedvesek voltak velem a nővérek (biztos jó csapatot fogtam ki). A sebem húzódott amikor fel kellett kelni reggel, de nem bunkóztak, mondjuk én nem is nyafiztam. Sőt még segítettek lefürdetni is. Aztán letettek egy 5 ágyas szobába, a fogadott szülésznőm választott helyet nekem (ez kicsit bunkón fog hangzani, de olyat, hogy normális emberek legyenek a szobában). Ez is rendben volt, jó fej szobatársakkal, kettővel mai napig dumálgatunk. Tehát szobában is jót fogtam ki, szerencsére itt senki nem lámpázott éjjel, bár én olyan kimerült voltam, hogy nem is zavart volna. Itt sem jöhetnek be rokonok a szobába, se a kórtermek előtti folyósora, csak üvegen keresztül nézhető meg a baba, viszont te kimehetsz a társalgóba. A babát éjszakára betolhattam ha akartam, de azt hiszem csak azért, mert császáros voltam. Fürdetést itt csak a csecsemős nővérek csinálhatják, de én ezt nem bántam. Szoptatás megtanításában segítettek, vagy ha bármi problémám/kérdésem volt, válaszoltak normálisan. 1 nagyon rossz élményem volt, az a mellékhelyiség "tisztasága". Borzasztó volt, hiába mostak fel, semmit nem használt. Ráadásul muszáj volt ráülöm a budira, mert a sebem miatt nem tudtam máshogy. Annyit tudtam tenni, hogy vittem domestosos kendőt, meg wc-re ülőkepapírt, így ki lehetett bírni.
2010. jan. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10.40-es vagyok. A cukros víz tényleg igaz, annak én sem örültem. Ezért éjszakára mindig lefejtem a gyereknek egy adag tejcsit, amit a hűtőben tároltak (amikor bent aludt a csecsemősöknél). Reggelre ha megitta, akkor szépen kifertőtlenítve kaptam vissza a cumisüveget. A cukros vizet odaadták nappalra is, de nem adtam neki soha, nem volt szükséges.
2010. jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a soteII-n szültem, semmi bajom nem volt vele, illetve azt a 4 napot ki lehet bírni.

A szülőszobák szuperek, mint egy hotelszoba saját zuhanyzó, wc-vel. Fotel apának meg neked, ha akarsz ücsörögni, kisasztal, jól felszerelt gépekkel, és egy vizesblokkal, így látod, amikor a gyerkőcöt megmossák, mérik nézik, csomagolják. A vajúdóról nincs tapasztalatom, mert mi egyből szülőszobát kaptunk a vajúdásra is. Van kis folyósója, ahol lehet sétálgatni.


A gyermekággyal sem volt bajom. Igazából ez attól függ nagyon, hogy milyen szobatársakat kapsz!

Lehet az a legszuperebb kórház, ha olyan kiállhatatlanok a szobatársaid, hogy nem tudsz tőlük pihenni, akkor neked is rossz élményed lehet.


Szóval az 5 ágyas szobában 5-en voltunk, mind nagyon aranyosak. 2 kismama koraszülött babájával volt, így nekik nem lehetett ott a manó, 1 kismamával együtt kerültünk ebbe a szobába, és úgy vettem észre, ugyanúgy gondolkodunk a baba elhelyezésével kapcsolatban: éjszakára leadtuk a csecsemősöknek. Az 5. kismama császáros volt, de ő is leadta a babót éjszakára, aztán ő hazament, majd jött egy másik, ő is nagyon kedves volt, és ő sem hagyta bent a babót, csak napközben. Így tudtunk pihenni.

Az utolsó éjszak, amikor már volt egy kis tejcsi,akkor húztuk fel az órát 2-re, és mentünk át a gyerkőcökért, visszahoztuk, megszoptattuk és toltuk vissza őket. Ez a fél óra volt, hogy égett a villany.

Egyébként pedig ha annyira fáradt valaki, gyerekordítás mellett és égő villanynál is tud pihenni.


Lehet lepontozni, de mi igenis leadtuk éjszakára a gyerkőcöt, így tudtunk legalább éjjel aludni, tudtuk, hogy jókezekben van, mert a nővéreket nem egyszer láttuk egy-egy babával, hogy babusgatják, tisztába teszik stb.

Ott édesdeden alszanak, és nem zavarja őket, sem a fény (félhomály van éjjel), sem a tv hangja (a nőverek ott tv-nek is :o)), sem pedig a másik gyerkőc üvöltése.

Cukros vizet is adtam neki, mert csak a 3. napon volt, hogy jött egy csepp a cicimből... semmi baja nem lett tőle.

A nővérekkel volt kicsit bajunk, hogy mindig más volt, és csak akkor mondtak valamit, ha kérdeztünk. Egy aranyos nővér volt, őt 2-szer is láttuk, inkább tőle kérdezgettünk, vagy egymástól.


Ki lehet bírni a 4 napot, bár nekem is honvágyam volt, hiányzott már a párom, de tilalom is volt :o(

Szóval ne aggódj, jó kezekben leszel!


Ja, vizitet ne várj: hétvégén semmi, hétköznap bejött egy doki, meg két másik, körbementek: "na kismamák! panasz? vérzés?" Mindenki rázta a fejét, és kimentek. Ennyi volt. Nem tudom mit vártak, hogy mit mondjunk?....


A hazamenetel pedig már délelőtt van, 10-re kész volt minden papírunk.

2010. jan. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és mi nem kérdeztük meg, hogy betolhatjuk e a babát éjszakára, egyszerűen csak vittük. Eszünkbe sem jutott, hogy esetleg nem lehet. És amin meglepődtünk, hogy igenis sok gyerkőc volt bent, szóval nem csak mi nem akartunk fentlenni egész éjszaka.

Utolsó előtti éjszaka tette szóvá az egyik csecsemős, hogy éjjel miért nem szoptatjuk. Mondtuk, hogy pihenni szeretnénk, és még úgysincs tejünk. Erre mondta, hogy akkor 3 körül behozzák a bébiket. Azóta is hozzák.... :o)

És ahogy írtam, utolsó éjszaka mi mentünk el értük 2-kor, megszoptattuk, és toltuk vissza.


Reggel 6-kor csörtetnek be a szobába, hogy: Anyukák, sírnak a babák, lehet menni értük!

Erre kelj fel reggel :o)) Előző voltam, és bocs, ha hosszú lettem, de két mondatban nem lehet tapasztalatot írni.

2010. jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4 hónapja szültem ott császárral. Nekem nagyon jó élmény volt! De lehet hogy csak jó brigádot fogtam ki. Meg volt fogadott dokim.

Velem nagyon kedvesek, jó fejek voltak az őrzőben, a csecsemősök is és a nővérek is.

A szobák is elég jók, nem egy szálloda, de azt a pár napot ki lehet bírni. A gyermekágyon 5 ágyas szobák vannak külön fürdővel (wc, csap, zuhanykabin). Még az ágy sem volt vészes, bár nekem kicsit puha volt.

Szóval nekem csak jó élményeim voltak!

Csütörtök délelőtt császároztak, vasárnap délután már mehettünk haza, akkor indult be a tejem, addig előtej volt.


Sok boldogságot kívánok és könnyű szülést!

2010. jan. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!