Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti kinek hinnétek? Férfi...

Ti kinek hinnétek? Férfi nőgyógyásznak vagy a háromgyerekes anyának?

Figyelt kérdés

A múlt héten nagyon erős görcseim voltak, de nem is a hasgörcs volt az elviselhetetlen, hanem a vele együtt járó keresztcsont-fájdalom. Csak az alapján feltételeztem, hogy ez még nem a szülés, hogy folyamatos volt, nem volt szünet. Voltak pillanatok (elég sok), hogy megmozdulni sem tudtam, és olykor felsikoltottam a fájdalomtól. A sógornőm azt mondta, neki is volt ilyen a harmadik gyerekével, és szerinte a szülés nem ennyire elviselhetetlen, mert a csontfájdalomnál nincs rosszabb. Viszont ma, amikor az orvosomnak beszámoltam a múlt heti élményeimről, legyintett és közölte, hogy tágul a medencém, és tízes skálán, ahol az az 1-es szintű fájdalom, ott a szülés a 10-es. Ha ez tényleg így van, nem értem, hogy nem ájul el mindenki szülés közben... Szerintetek?

37 hkm



2014. nov. 24. 23:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Az orvos még sose szült... :) nálam nem volt 10-es a szülés, semmi esetre sem. Nem mondom hogy kellemes de max 7-8. Fogfájás, epegörcs szerintem rosszabb.
2014. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem egy férfi bizonyára érthet a szülés folyamatához, de hogy fogalma sincs, milyen érzés, abban biztos vagyok.

De nőként is különbözően éljük meg a fájdalmakat, van, akit egyik, mást másik típusú fájdalom visel meg jobban. Meg eleve nehéz objektíven összehasonlítani két ember nyilván szubjektív fájdalmát. Szóval kb. annyi okosságot tudok erre mondani, hogy pár héten belül megtudod, hogy neked melyik rosszabb.

Én a szülési fájdalmat jobban viseltem, mint bármilyen más fájdalmat, mert ott azért van egy cél, amire lehet koncentrálni. Pedig annyira szerintem még életemben nem fájt semmi, mint a vajúdás vége. Meg voltak szünetek, akkor azért fel lehetett lélegezni. A varrást sokkal rosszabbul éltem meg, sőt, arra sokkal jobban emlékszem is, pedig objektíven mérve biztos nem fájt annyira, mint a szülés.

2014. nov. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
5 hónapja szültem...Nagyon fájdalmas a szülés (csak az utolsó 2 óra volt ilyen), azt hittem sose lesz vége, de amint kint volt a baba, megszűnt minden fájdalom. Embere válogatja, hogy kinek hogyan sikerül. Egyet mondok: mindent megér! Nekem a fájdalom ellenére nagyon pozitív élmény volt. Várom majd a következőt! :)
2014. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%

még nem szültem,de van epekövem.

háromszor görcsöltem be,1hónap alatt. a legutolsónál 13órát fájt egyre,és egyre intenzívebben egy pillanat szünet nélkül..

szerintem ilyesmi lehet a szülési fájdalom,az annyival könyebb,hogy tudom meddig tart,és vannak közte szünetek

36hkm

2014. nov. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, a szülési fájdalom kb. olyan mértékű, mint egy vesegörcs.

Anyának volt mindkettőben része és ő is ezt mondja.


Amúgy a szülés érzete is relatív, én pl. összesen 5 óra alatt letudtam a vajúdást és ebből kb. az utolsó 1-2 óra volt nagyon rossz, de az se volt kibírhatatlan, kb. 8-9 a 10-es skálán, de inkább 8.

2014. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Nekem a burokrepesztéstől fájt igazán, fél óra alatt lett meg a baba. Hát, nem szülök egyelőre újra...


Volt az a fájdalom is, amit éreztél. Feküdtem, mint egy darab fa és sehogyan sem enyült. Azt hittem, h szülök (korababára készültünk az előzmények miatt). Tényleg nagyon kellemetlen és ijesztő, de nálam meg sem közelítette az igazi fájásokat.

2014. nov. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fájt a keresztcsontom, gyakorlatilag végig az utolsó 6 hétben. Volt olyan, hogy annyira nyilallt, hogy az út közepén görnyedtem össze. Ettől függetlenül én azt mondom, hogy a szülés fájdalmasabb volt, legalábbis az utolsó néhány óra. Lehet, hogy azért, mert nagyon hosszúra nyúlt, akkor már másfél napja szenvedtem és kimerültem, de az a fájdalom tényleg elviselhetetlen volt. Nekem a szülés 10-es, ezek a görcsök olyan 4-5 körül mozogtak, de semmiképpen sem 1-es.
2014. nov. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%

Leginkább???

Egyiknek sem.


A férfinek fogalma sincs, hisz nem érzi, de általánossságban sok fájdalmat latott már, lehet objektív, kivülálló véleménye, hogy ki hoygan élte meg egyik, és másik fajdalmat..


A sógornőd pedig csak a saját fájdalom tűrését osztotta meg veled..


Amikor a vesegörcsöt hasonlítják a szüléshez,akkor mindig reménykedek, mert szeintem az nagyon rossz, de kisit sem elviselhetetlen, NEKEM , sajnos volt már nem is egyszer. ( szülés még odébb van)


Ne agyalj ezen, egy hőnapon belül veled lesz a babátok,makkor kiderül minden.

2014. nov. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
12%

Nekem fájt, nem maradt jó élmény, de amúgy szépen elhalványodott már az emlékem, és épp a második szülésemre készülök, tehát jó is a női agy, mert felejt. :)

A lényeg, hogy ezt mindenki másképp éli meg, tehát előre sem egy doki, sem egy már szült ő nem fogja tudni megmondani, hogy te hogy éled át majd.

Amúgy elájulni nem fogsz, mert tulajdonképpen kikapcsol az agyad, és a fájdalmat próbálod hárítani, szerintem ez egy belső ösztön a nőknél, mert a gyerekért képes vagy bármire. Bent meg nem maradhat a baba, úgyhogy akár fáj, akár nem, valahogy ki kell bújnia...

2014. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Nekem sem volt rossz élmény a szülés, de baromira fájt, de abszolút megérte, és volt már olyan migrénem, amikor azt hittem helyben elpusztulok, szüléskor meg nem jutottam el eddig a gondolatig.
2014. nov. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!