Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen erzes a szules? (tobbi...

Milyen erzes a szules? (tobbi lent )

Figyelt kérdés
Kinek milyen volt a szules , minden rendben volt ? Mihez hasonlitanatok a szulesi fajdalmat ?

2014. nov. 26. 18:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Menzeszgörcshöz. Pont ugyanannyira fájt, annyi különbség, hogy a menzeszgörcs folyamatos, bevehetsz rá egy gyógyszert, hasrafekszel és kialszod. A szülési fájás meg nem folyamatos, nem tudsz rá gyogyót bevenni, hasrafekvésben is akadályozva vagy, és fogalmad sincs meddig fog tartani. Alvásról ne is álmodj :D
2014. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
ertem , hat en meg nem vagyok terhes de viszont nekem meg menstruacios gorcseim se szoktak lenni csak elso nap par ora mig beindul jobban .
2014. nov. 26. 18:38
 3/25 anonim ***** válasza:
Nagyon erős görcshöz tudnám hasonlítani! Nekem nagyon fájt és nagyon sokáig tartott! A kitolás is nagyon fájt, bár hamar megvolt! A 'minden rendben volt' kérdésed részére azt mondanám, hogy KÖZEL sem! Babám a szüléskor nem élt, 20 hetesen és 5 naposan jött Világra! :(
2014. nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
nagyon sajnalom :(
2014. nov. 26. 18:43
 5/25 H_Vivien ***** válasza:
A szülési fájdalom, ahogy azt előttem is írták, egy az egyben ugyanaz, mint a menstruációs görcs, csak sokkal erőteljesebb. Nekem reggel n7-kor indították be a szülést, 18:53-kor lett meg a kisfiam, mert egyáltalán nem voltak fájásaim. 2-kor burkot repesztettek, ekkor 2 perces fájásaim lettek, n4-kor elkezdtek oxitocint adni, akkor 1 perces fájások jöttek. 18:30-kor vittek a műtőbe, mert egyáltalán nem tágultam. A műtét komplikációmentes volt, csak kiderült, hogy szív alakú a méhem, és 1 ujjnyi a méhem alja ahol ki kellett volna jönnie a kisfiamnak. Összességében erős fájdalom, de mindezek ellenére csodás érzés :)
2014. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2014. nov. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel.

Én most vagyok terhes :)

Barátnőm azt mondta, hogy ne próbáljam meg elképzelni, hogy milyen lehet és ne hasonlítgassam semmihez, mert nem lehet, annyira fáj.

Ő úgy fogalmazott, ha bejött volna valaki és fejbe lövi (na jó, ez erős túlzás nyilván), akkor megköszönte volna.


De most kicsit megnyugodtam én is, hogy erősebb menzesz görcshöz hasonlítjátok.


Ezek a görcsök jelentkeznek egyre sűrűbben, ugye? Lehet, hogy hülye kérdés, de a tágulás fáj? A kitolás a legfájdalmasabb része utána vagy hogy képzeljük ezt el?


2. válaszoló, nagyon sajnálom a babádat! :(

2014. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem olyan volt, mint a menstruációs görcs, a baba elhelyezkedése miatt én a derekamban éreztem a fájdalmat. Kezdetben tompább nyilallás volt, ami lassan erősödött, aztán ugyanolyan lassan elmúlt. Ez jött egyre gyakrabban és egyre fájdalmasabban. A végén annyira fájt, hogy alig tudtam levegőt venni. Mondjuk én majdnem 33 órán keresztül vajúdtam, már nagyon kikészültem a végére. Ott én is játszadoztam a lelövetés gondolatával. Nekem a kitolás megváltás volt, ott annyira koncentráltam arra, hogy minél hosszabban nyomjak, minél előbb kint legyen a baba, hogy a fájdalmat nem is éreztem.

Nem volt minden rendben, a magzatvíz fertőzött volt, a babám fertőzést kapott, ezért 8 napig bent tartottak minket, én pedig rengeteg vért vesztettem, hetekig tartott valamennyire felépülni. Én nem is tudok semmi szépet mondani a szülésről, mert az enyém nem volt az. De legalább mindketten épen megúsztuk.


3-as nagyon sajnálom a babádat.

2014. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
A kitolás mennyi idő általában?
2014. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm azt mondta, hogy olyan a vajúdás, mint amikor a kislábujjadat bevered az ágyba pl., csak ezt folyamatosan 1-2 percig, amíg a fájás tart.
2014. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!