Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Debreceni klinikáról tapasztal...

Debreceni klinikáról tapasztalatok? írjatok már, hogy hogy zajlik egy szülés.

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
pár hete szültem a Klinikán csáazárral. Elég lepukkant a szülőszoba rész. Ráadásul amikor én voltam, tele voltak a kórtermek, így másfél napig voltam a megfigyelőben. A kórteremben már jobb volt a helyzet, mert a dokim elintézte, hogy fürdőszobás kétágyasba kerüljek. A csecsemős nővérek akár kiképzőtiszteknek is elmehetnének, olyan a modoruk. Most csupa rosszat írtam, de azért ez ne riasszon el, mert rosszabbra számítottam, mikor bementem, és gyorsan eltelt az a pár nap.
2010. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én szeptemberben szültem ott, de előtte egy hónapot feküdtem bent a terhespatológián.A szülőszobán csak három órát voltam fent összesen, a szülésznő nagyon rendes volt.Mondta nekem, hogy ha lehet, minnél hamarabb keljek fel, pisiljek, meg zuhanyozzak, mert csak egy hely van fürdőszobás szobában, és előzzem meg a másik csajt, aki előttem szült egy órával.Szerencsére sikerült, így egy három ágyasba kerültem, a szomszéd szobával közös fürdőszobásba.A csecsemősök modora hagy némi kívánnivalót, de azért van köztük rendes.Adnak a babának napi öt pelenkát, de ha elfogy, adnak még.Ruhát vigyél a babának, mert abból kevés van, volt, hogy a miénkkel baleset történt, és nem tudtak adni.Betétet is adnak, azt nem kell vinni.A szoptatást mindenki máshogy mondja, aztán meg lebasznak, ha nem úgy csinálod, ahogy ők mondták.A szobatársam császáros volt, nem tudott szoptatni, hívtuk neki a csecsemőst.Egy óra múlva jött, próbált neki segíteni, nem ment.Felállt, kiviharzott a szobából, közben odavetette, hogy ez a gyerek nem tud szopni.Az ajtót tárva nyitva hagyta, de mi a másik szobatársammal szoptattunk, így nem tudtunk felállni, és a császáros sem, így az nézett minket aki akart.De azért ne ijedj meg, van köztük rendes is.

Nekem úgy volt a szülés,hogy csak akkor mentem fel, amikor már hajnal óta öt perces fájásaim voltak.Megvizsgált a doki, kaptam oxitocint, a vajúdóban voltam a férjemmel egy órát.Közben a szülésznő be-benézett.Egy óra múlva amikor bejött, kiáltott egyet, hogy szülünk, és gyorsan áttoltak a szülőszobára.Átmásztam a szülőágyra, a férjem és egy beteghordó segített.Aztán három nyomás, és meglett a kisfiam.Utána stoppoltak egy órát, aztán elvittek egy szobába, a többit meg már leírtam.

4,5 hónapos kisfiú anyukája /Z/

2010. jan. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!