Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most már végképp kétségbe...

Most már végképp kétségbe estem? Ugye nem szülés jele?

Figyelt kérdés
2napja híg a székletem (mindig nagyon kemény volt),kissé hasmenés szerű még érzésre is,a derekam iszonyatos módon elkezdett fájni a semmitől,ami már annyiba maradt,erre most olvasom,hogy nem törvényszerű,hogy a nyákdugó rózsaszínes,barnás színű,néhány napja pedig sárgás takony szerű dolog távozott,mikor pisilés után kitöröltem és ma a babám is feltűnően sokat mozgolódott...egyébként a feje már lent van és a méhlepényem 2hete az uh.szerint I.fokon érett.35hetes vagyok
2014. dec. 2. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem is az utolsó hónapban minden egyes jelre az volt az érzésem, hogy ez mar az. Fajt a derekam, minden pisilesnel meg tudtam állapítani, hogy ez mar a nyákdugó volt, sőt néha meg a nadrágomat is sűrűn figyeltem nem folyik e a magzat víz. :) De amikor tényleg eljött az idő, akkor tényleg tudtam. Addig (a szulesznom szerint) csak a baba mocorgadat éreztem, ez normális. Ha már III. fokon érett, kell figyelni.
2014. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, nekem a nyákdugóm egy része szülés előtt 2,5 héttel távozott, a maradék meg szülés előtt 1 nappal. A hasam nem ment előtte egyáltalán, de lehet az is bármitől, a fájdogálások pedig normálisak már a 35. héten, úgyhogy szerintem ne aggódj.
2014. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

35 hetesen már nem lenne gond, ha megszületne.

Ne parázz mindentől, ezek a tünetek annak a jelei, hogy a tested lassan készülődik a szülésre. Az, hogy nálad mikor fog beindulni, azt nem tudom.

De hidd el, hogy észre fogod venni, mivel nem lehet semmivel összetéveszteni, ha jön a baba!

Mitől vagy kétségbeesve?

2014. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igazából attól félek,hogy még túl pici.a 33hetes uh.-on 1750g volt a picurkám,így még jó lenne,ha bent maradna,illetve apás szülést szeretnénk,de még 2hétig külföldön tartózkodik a férjem,bár ez a legkisebb baj.inkább a méretei miatt aggódom!!!
2014. dec. 2. 21:39
 5/19 anonim ***** válasza:
A méhlepény sem mérvadó, mert én 39 hetesen I. fokban érett lepénnyel szültem.
2014. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

De azóta már eltelt 2 hét! Ne izgulj már, ezzel csak rontasz a helyzeten!

Amúgy az idegeskedéstől előbb fog beindulni a szülésed, mint akármitől!

Nem olyan pici, már tuti 2 kg fölött van azóta, a múltkor egy 38 dekás kis drágát mutattak a tv-ben, ő is egészségesen távozott a kórházból! Na akkor meg mit izgulsz?

Tudom én, hogy nem könnyű, de próbáld kicsit lefoglalni egyéb dolgokkal magad, mert begolyózol! :)

2014. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
azóta már lehet hogy 2000g felett van, az is lehet hogy még 2-3 hét múlva fogsz szülni, ne izgulj, attól csak rosszabb lesz, és ezt amúgy se te irányítod, hanem jön amikor jön.
2014. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát azért 35 hetesen még nem kellene szülnöd! Pihenj, és beszélj egy nőgyógyásszal, van orvosod?
2014. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi a helyzet, hogy vagytok azóta?

A baba súlya nem igazán mérvadó, mert picike baba is lehet érett, és nagyobb is éretlen.

Kislányom 35. hétre született 2300 grammal. Szinte egyből visszaminősítették 33 hetesnek, mert a tüdeje éretlen volt, koraszülött intenzívre kerültünk, 1 hétig kapott légzéstámogatást.

2014. dec. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen,van orvosom,holnap megyek hozzá,nézünk uh.-ot,NST,meg elképzelhető,hogy vizsgál is majd.egyébként az éjszaka szó szerint semmit nem aludtam.a savam a torkomban volt,nyugtalan voltam,aztán hajnal 5kor mire kezdtem elszunnyadni elkezdett vérezni az orrom,pedig jó a vérnyomásom (picit még alacsony is) a híg széklet mára is jellemző volt,amit még mindig alig értek,mert mindig meg kellett szenvednem vele...ma a védőnőm azt mondta,hogy akár a nyák dugó is lehetett,de az is lehet,hogy nem (szóval sokat segített -.-) annyit mondott,hogy valahogy húzzam ki még 2hétig.ill olvastam,hogy szülés előtt vissza eshet picit a súly...egy hete még 70kg voltam,ma pedig 69,szóval megint egy ok,amin beijedtem
2014. dec. 3. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!