Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a 40. hétre sem indul meg...

Ha a 40. hétre sem indul meg a szülés és zárt vagyok. Akkor olyankor mi van? Volt valaki már így?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó, hogy meddig várnak, némelyik kórháznál egy hetet, máshol kettőt. De naponta van nst a betöltött 40. hét után. Aztán ha az orvos úgy ítéli meg, akkor oxitocinnal indítanak. Ha úgy se bújik ki (nem tágulsz, nem jönnek a fájások, stb.), akkor császár.
2014. dec. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1-2 hét múlva megindítják a szülést, ha nem történik semmi.
2014. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Az én lányom 41 hét 4 napra született. 41 hét után benntartottak a korházban megfigyelésre. 41 hét 3 napnál meginditották a szülést. Gond nélkül összesen 5 óra alatt megszületett a lányom. Azota is minden rendben. Nyilni csak a szülés inditása után kezdtem.
2014. dec. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
napont csinalnak ctg vizsgalatot megnezik a mehszajat, korhaza valogatja de a legtobb helyen be kell fekudni a 40-41. hetwn. nekem 42+2 naposan kellett és másnap meginditottak a szulest - de lehet h kesobb fogant a baba egy hettel ezt a mai napig nem tudom
2014. dec. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

40+5 napos vagyok ma.

A betöltött 40. héttől minden nap van CTG.

40+3-nál megnézte a magzatvizemet, azt mondta, teljesen tiszta, a baba jól érzi magát, nincs ok az indításra.

Ma viszont kilencre megyek terheléses vizsgálatra, ahol azt fogják nézni, a mesterségesen generált méhösszehúzódásokra hogy reagál a baba, illetve, hogy a méhlepény mennyire jól látja még el a funkcióját. Az adott reakciókból megállapítják, hogy indokolt-e a szülés megindítása.

(Én pedig reménykedem, hogy megindul.)

2014. dec. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40+3-ra született a kislányom, ez a korrigált kora volt, különben 41+3-nak számított. Spontán indult el, előző nap még jele se volt, se ctg se vizsgálat alapján.
2014. dec. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is voltam így, van olyan kórház, ahol a betöltött 40. héten befektetnek, de van, ahol nem. Engem befektettek, naponta volt NST, 2 naponta flowmetria (ultrahangon nézték a köldökzsinórban a vér áramlását.) Mivel minden rendben volt, vártak türelmesen. Betöltött 41. héten szültem meg.
2014. dec. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor a 40. hetet betöltöttem, onnantól kezdve minden nap mennem kellett NST-re és két naponta amnioszkópiára. 40+5. héten NST-ről mehettem a szülőszobára, mert rossz volt a babám szívhangja. A doki burkot repesztett és kaptam az oxitocint mivel teljesen zárva voltam és burokrepesztés után is rendszertelenek voltak a fájásaim. A rengeteg oxitocin ellenére se tágultam semmit 5 óra alatt, a babám szívhangja leesett, ezért toltak a műtőbe és megcsászároztak.
2014. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40 hét után minden másnap kellett mennem nst-re, hébe-hóba meg is vizsgáltak. 41. héten be kellett feküdnöm, másnap vizsgált volna a főorvos, de nem kellett mert éjjel elfolyt a magzatvíz :)
2014. dec. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!