Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok, hogy nálatok...

Leírnátok, hogy nálatok milyen volt az első szülés? Hogy éltétek meg?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy a hónapban szülök,de egyáltalán nem félek tőle.Gondolom azért,mert még nem.tudom mire számítsak,viszont jó lenne,ha felkészítenétek,hogy ne érjen olyan váratlanul.Még jósló fájásaim sincsenek,ezért el sem tudom képzelni milyen,vagy honnan fogom tudni,hogy itt az idő...
2014. dec. 2. 11:48
1 2
 1/18 Lencsibaba0121 ***** válasza:
94%
Sajnos sürgősségi császárom volt a 34. hétben... Leszámítva azt a 3 mp-et amikor megláttam a kicsimet életem legszörnyűbb napja volt. Azt sem tudtam mi történik, féltem, egyedül voltam.... és még akkor nem voltam felkészülve arra, hogy a kicsim nem bentről fog jelezni, ha kell neki valami! :(
2014. dec. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsém volt, így teljesen pozitív élményként éltem meg, a mai napig szívesen emlékszem vissza rá.

39. héten minden előjel nélkül elfolyt a magzatvíz, bementünk a kórházba, ahol az ügyeletes dokinál és ügyeletes szülésznőnél 6 óra múlva megszületett a kislányom.

Erre nem lehet felkészülni, mert mindenkinek teljesen más, és ott is egyik percről a másikra változnak az események.

2014. dec. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Úgy voltam, ahogy te, hiába mondták, hogy fáj, nem féltem. Aztán eljött a nap...enyhe görcsökkel voltam itthon 6 órát (persze ez fokozatosan erősödött)...tudtam, hogy ez már a vajjúdás. Hajat mostam, filmeztem még a körmeimet is kilakkoztam, aztán bementünk a kórházba (ekkor már 5 percenként jöttek). Közölte az orvos, hogy szülés lesz :), hívták a fogadott orvosom. Nagyon fájt (iszonyat erős fájásokat mutatott a gép már, ahogy rám kötötték). Jöttek a tolófájások, de nem szabadott nyomnom, az eléggé nehéz volt. 4 órát voltam a szülőágyon és a férjem nagy segítség volt. Amikor álltam, akkor rajta csüngtem. Ahogy megvolt a baba, mintha elvágták volna a fájdalmat. Egyszerűen nem volt semmi, csak mérhetetlen öröm és tele voltam adrenalinnal. 5 hónapja szültem, de nem emlékszem a fájdalom érzésére. Nekem nagyon pozitív élmény volt. Azt, amikor eljön az idő, azt tudni fogod! Minden szülés más és más. Fájni fog, de ki fogod bírni és megszülöd azt a babát! Én azt mondom, hogy a lányom minden fájdalmat megért, majd ha elmúlt 1 éves, akkor tervezünk kistesót is, mert nem ment el a kedvem tőle. Utoljára csak annyit mondok, hogy továbbra se félj tőle! :)

5 hónapos kislány anyukája

2014. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Engem burokrepesztéssel indítottak majd oxitocint kaptam, végül fájásgyengeség miatt császároztak. A legrosszabb a pánikroham volt ami rám tört, amikor mondta az orvos hogy muszáj műteni. Sosem volt még rohamom, nem számítottam rá, ki akartam tépni a kanült amin keresztül kaptam az oxit, levegőt sem kaptam, el akartam menekülni. Aztán a gerincérzéstelenítés előtt szerintem adott valamit az altatóorvos, mert jó kedvű és bágyadt lettem.
2014. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Rossz NST, telefon a férjemnek, megfigyelés a szülőszobán (37 hetes voltam, és időnként magától rendeződött a szívhang, így nem volt sürgősségi császár, hanem először kevésbé invazív dolgokkal akartunk volna próbálkozni). Férj megérkezett, vizsgálat, amnioszkópia. 1 óra múlva görcsök, rendszeres, 3 perces fájások, mintha valaki ketté akarta volna tépni a a derekam, a hüvelyem felé sugárzott. Közben beszélgettünk, beszéltünk a kiscsajhoz is. 3 óra vajúdás után még mindig csak bő 2 ujjnyi voltam, amikor a férjem észrevette, hogy már nem csak kicsit alacsony a kiscsaj szívfrekvenciája, hanem aritmiás is, és mondott rá még valamit (orvos ő is). Addigra kintről a monitoron is látták, hogy nem oké a szívhang, bejöttek, szülész is, neonatológus is hallotta az eltérést, amit a férjem, így a műtét mellett döntöttünk. A vajúdás kibírható volt, fájt, persze, nagyon, de én rosszabbra számítottam. A császár nekem nem volt rossz élmény, biztonságban éreztem magam, nekem így szuper volt az egész. :) Az aggodalmat kihagyhattuk volna, az az egyetlen negatív élményem, hogy nem tudtuk, mi okozza az eltérést (utána sem derült ki, kzs. oké volt, lepény I. fokban érett - vsz. valamilyen ionzavar). Hatalmas élmény volt megpillantani és kézbevenni, eszméletlen boldogság és nyugalom - kb. ezekkel a szavakkal lehet jellemezni azt a fél órát. Utána elvitték megfigyelni a rossz szívhang miatt, 12 óra múlva jött vissza, addig az apukája végig mellette volt. 12 óra múlva felkeltem, nem volt fájdalmam, nem éreztem rosszul magam, másnaptól minden olyan volt (fizikailag), mint korábban. :)
2014. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én se féltem a szüléstől, sőt már nagyon vártam, mert minden fizikai bajom volt már, korán beékelődött a fejecskéje.

Elfolyt reggel 5kor a magzatvizem, fél 9kor kaptam oxitocint, mert se tágulás, se fájás és 10:45-re már kinn is volt a kisfiam 2-3 nyomással. Rövid volt, de baromi fájdalmas, ami szerintem az oxinak volt köszönhető.

Hiába készülsz rá, nem tudhatod, mi vár rád.:) Könnyű szülést!

2014. dec. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én a 35.-hétben vagyok,igazából jan.4.-re kiírva,de a dokim szerint még ebben a hónapban meglesz,amit remélek is :) két hete voltam uh.-on I.fokon érett a lepényem,a pici feje már kb a 23.héttől lent van.Mivel pici a kislányom súlya,kicsit kisebb mint egy átlagos baba,a feje az olyan szinten lent van,hogy uh.-on alig tudták lemérni,így várható,hogy ebben a hónapban kibújik.már csak azt várom,hogy mikor fogok félni az egésztől,mert jelenleg semmit nem érzek ezzel kapcsolatban...
2014. dec. 2. 12:48
 8/18 anonim ***** válasza:

Szuper volt, de tényleg, nagyon szívesen emlékszem vissza rá.

3 ujjnyiig jutottam el észrevétlenül, kb. itt értünk be a kórházba, ugyanis vizsgálatra voltam hivatalos. NST, majd egyből szülőszoba. Ott hamarosan burkot repesztettek, szépen felerősödtek, rendeződtek maguktól a fájások. A kitolás előtt nem sokkal kaptam egy méhszájlazítót, utána jöttek a nagyon durva fájások, de innen már kb. 40 perc alatt lett meg a baba. 2 tolófájás alatt.

Ennél nagyobb mázlink nem nagyon lehetett volna.

2014. dec. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De miért akarsz félni?
2014. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem félni akarok :) csak annyi mindenkitől hallom,hogy félnek és attól tartok azért nincs bennem félelem,mert nem vagyok felkészülve rá,meg nem tudom mire számítsak... :)
2014. dec. 2. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!