Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a első szülésem császár...

Ha a első szülésem császár volt, fájásgyengeség miatt a második szülésemnél is az lehet?

Figyelt kérdés
A 32 hetes ultrahangon 2350g becsülték a második kisbabám.
2014. dec. 9. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt. Nagyon-nagyon sokáig próbálkoztam, nem sikerült. Orvost váltottam, ő sokkal inkább a lélek oldaláról áll hozzá a témához. Azt mondja, hogy a fájásgyengeség oka 80%-ban lelki eredetű, ezért, ha a helyére sikerül tennem az érzéseimet, nem ismétlődik meg. Testileg minden rendben van. Neked is javaslom, még nem késő, hogy menj el egy kifejezetten ilyen jellegű felkészítőre, akár Bálint Sándorhoz, ha megengedheted magadnak és Bp-i vagy: [link]
2014. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok: csak még annyit hozzátennék, hogy nálam az okozta valószínűleg, hogy nem éreztem magam biztonságban abban a környezetben, nem volt meg a harmónia, és nem tudtam ellazulni, elengedni az irányítást a kezemből.
2014. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most elgondolkodtam, ahogy újraolvastam a kérdésed, ugye arra vonatkozott, hogy a második szülésnél is fájásgyengeség lehet-e? Nem arra, hogy a második szülésnél is császár lehet-e? Mert lehet, és érdemes is császár után hüvelyi úton szülni, és mivel erre készülök én is, fel sem merült bennem, hogy esetleg újra a császárra kérdezel rá. Ha igen, akkor bocsi a válaszomért :) remélem, nem értettelek félre.
2014. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kb. úgy van, ahogy az előző írta, a "fájásgyengeség" oka nagyrészt lelki, közrejátszhat a nem túl támogató környezet, az elvárások, meg a türelmetlen orvosok, akik szeretnék minél gyorsabban "megszüleszteni" a kismamát. (Aztán a beavatkozások miatt jönnek a komplikációk meg a császár...) Én is jártam már így (először), aztán sikerült ezeket elkerülnöm (másodszor.) A 2. nem lett császár, remélem, a 3. se lesz az. :) A 32. hétben vagyok :) Persze tudom, hogy még bármi lehet, ha valami miatt mégis császározni kell, akkor persze az sem hatalmas probléma, a lényeg az, hogy minden rendben legyen, velem is és a babával is. Csak én az a típus vagyok, akik jobban és könnyebben regenerálódnak a természetes szülés után, és megvisel a császár. És tudom, hogy vannak olyanok is, akiknek a császár könnyebb, testileg meg lelkileg is...
2014. dec. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is fájásgyengeség miatt lett császár az első szülésem. Neked indították? Mert nekem igen, és szerintem nem lelki oka volt a fájásgyengeségnek, hanem a lányom még nem akart megszületni. 39+1-en indítottak burokrepesztéssel és oxitocinnal, nem reagáltam egyáltalán. GDM, magas vérnyomás miatt indítottak előbb. Második szülésem másik orvosnál fog történni, de GDM miatt ismét indítás...szeretném természetes úton megszülni, de ha császárra lesz szükség azt is elfogadom, lényeg hogy a babám és én is egészségesen jöjjünk haza a Kórházból.
2014. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy off, de kíváncsi vagyok, mert én is GDM-es voltam és nem kellett indítani. Neked miért kell?
2014. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
GDM - nél sok kórházban protokoll az indítás a betöltött 39. héten, mert nem akarják, hogy túl nagy legyen a baba. Aminek egyébként jól karban tartott GDM - nél nem nagyobb az esélye, mint a nem cukros kismamáknál... És igen, az indított szülés is oka lehet a fájásgyengeségnek. Viszont császár utáni szüléseknél általában a protokollok szerint is óvatosabbak az indításnál, pl. nem használnak oxitocint, prosztaglandint, mert az fokozza a hegszétválás kockázatát. De ott sem engedik nagyon a túlhordást, max. a betöltött 41. hétig várnak általában.
2014. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat,nem magától indult meg a szülés csak így alakult.Mindenkinek jó egészséget és könnyű szülést!
2014. dec. 9. 11:52
 9/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Kórházfüggő, hogy indítanak-e előbb. Ahol én szültem/szülök, ott csak 14 ágy van a szülészeten, emiatt indítják, mert ha több ágy lenne, akkor befektetnének és így kontrollálható a terhesség vége. A GDM kockázati tényező, de nem csak a baba súlya miatt, hiszen azt UH-gal becslik, és kilós eltérések azért nincsenek a valós és a becsült súly között, tehát emiatt nem kellene befeküdni. A túlhordott GDM terhességek gyakrabban végződnek a baba hirtelen halálával a 40.-42. hét körül, statisztikailag. Régen, amikor e barátnőm szült és GDM-es volt, ugyanebben a Kórházban még 2x ennyi ágy volt a szülészeten, és a terminus előtt 6! héttel befektették.
2014. dec. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ismét 5-ös vagyok, valóban másképpen indítanak, a Doktornőm úgy fogalmazott hogy "óvatosan", bármit jelentsen is ez. :-) Mondjuk én kifejezetten örülök, hogy nem kapok mindenféle szert.
2014. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!