Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van köztetek olyan, aki nem...

Van köztetek olyan, aki nem borzasztó fájdalomnak élte meg a szülést?

Figyelt kérdés
Nem az első babámat várom,így nyilván tisztában vagyok vele,hogy semmiképp nem kap az ember nevetőgörcsöt,de nekem magamnak is mindegyik eddigi szülésem másmikyen volt.
2014. dec. 11. 00:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%

Én!

Oxival szültem, mikor bekötötték megijedtem, mert előtte azt olvastam több helyen, hogy iszonyatos fájdalmat generál.

Vártam azt az érzést én is, mikor már a falat kaparnám kínomban, de nem jött, mert a szülésznő már szólt is, hogy na akkor nyomjon.

Azt mondhatnám, hogy a 10-es skálán max. 8-as volt a fájdalom.

Sokat elmond arról, mennyire könnyű szülésem volt, hogy közvetlen mikor kibújt a lányom, még ott pihegett a mellkasomon, már azt mondtam a páromnak nevetve, hogy akár máris jöhet a következő baba.

Gyorsan és könnyen szültem gátvédelemmel, így is terveztem.

Fejben dől el minden.

2014. dec. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Lehet, hogy ufo vagyok, de se a 16 oras, sea a 3 oras szulesem nem volt kibirhatatlan. Egyebkent eleg alacsony a fajdalomkuszobom, de akkor valahogy maskepp ereztem...
2014. dec. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

én

5x szültem, és mindig olyan jó érzés, amikor kibújik a baba

nehéz, de jó

meg a szülési fájdalom más, mint a többi, ott tudjuk, hogy baba lesz, fáj, fáj, de ott az édes várakozás is a fájdalom közben

2014. dec. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
Én is itt vagyok! Szintén oxitocinnal szültem és szerintem is nagyrészt hozzáállás kérdése. Én vártam a szülést, örültem, hogy nemsokára azon nők körébe tartozom, akik egy gyermek számára az élet kezdetét jelentik. Nem mondom, hogy nem fájt, de jó hangulatban telt, nem sűrűn szoktam ezt így kimondani, de minden nehézség ellenéreszerettem szülni, napokig a hatása alatt voltam! Hozzátenném, hogy nagyon sokat köszönhetek a férjemnek és nekem is gyors, viszonylag könnyű szülésem volt, ami azért hozzájárult ahhoz, hogy így vélekedjem róla! Nyilván azon is múlik, hogy ki mennyire tudja elengedni magát, én egészségügyi főiskolán hozzászoktam, hogy egymás előtt levetkőzünk, nem frusztrált a környezet és viszonylag sokat tudtam a szülésről, vajúdásról, ami adott egy kis magabiztosságot! Sajnos akad azért olyan, aki pozitívan áll hozzá és mégis rossz élménnyel távozik a kórházból. Én kíváncsian várom, hogy 6,5 hónap múlva a kistesóval miként alakulnak a dolgok! További kellemes babavárást és könnyű szülést kívánok!
2014. dec. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Igen, valahol fejben dől el. Volt nekem is nagyon könnyű 2 órás, és nehéz elhúzódó 16 órás vajúdásom, mégis 4 gyereket vállaltam, mert valahogy minden fájdalom eltörpült, eltűnt amint kibújt a baba. A szülés részét én amúgyis szerettem, ott már nem tehetetlen az ember, nyomni kell és érezzük ahogy jön a pici, hát az csodálatos!

A vajúdás az már nem annyira. De tudatosan kibírható, mert értelme van a fájdalomnak.

Nekem most kihúzták a fogam sajnos, be volt gyulladva, nem hatott az érzéstelenítő, így mindent éreztem, azt hittem az agyamat tépik ki, 3 darabban jött ki a fogam, na ez volt számomra a borzasztó fájdalom, azt mondtam inkább szülnék még egyszer mint még egy ilyen foghúzás!!!

2014. dec. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Nekem szerencsés, másfél órás szülésem volt és nem röhögtem közben. Illetve, de, az elején, aztán meglepődtem, annyira gyorsan ömlött rám minden "fájás" (előtte nem voltak, csak amikor már a szülőszobára kerültem). Ahhoz képest, amire készültem, nem volt durva. Persze volt egy félórás része, amit kihagytam volna, viszont összességében inkább soha nem érzett - picit ijesztő és nagyon fárasztó volt, mert előtte napok óta nem tudtam aludni, félóránként keltem, úgyhogy hulla voltam és kellett volna az erő. Lehet akkor az a félóra sem üt ki, ami a kitolási rész előtt volt közvetlenül - 5kg volt a babám, az mondjuk kiütött, amikor lemérték. Akkor megijedtem, de nem volt gond szerencsére.
2014. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Nekem egy szülésen belül kétféle tapasztalatom is van. Természetesnek indult, 7 órát vajúdtam, és fájt-fájt, de nem volt elviselhetetlen. Sőt! Gyönyörű folyamatnak éreztem az egészet. A férjem nagyon sokat segített, a dokim maximálisan mellettünk volt, úgy éreztem, meghitten, szépen haladunk. Csakhogy nem tágultam, persze, lehet, hogy pont ezért nem is fájt annyira, pedig oxival is rásegítettünk. Viszont ami utána következett, az nem volt valami kellemes. Sürgősségi császár lett a vége, és rossz helyre kaptam a gerincérzéstelenítőt. Egyáltalán nem hatott, mintha élve boncoltak volna. Felajánlotta az anesztes doki, hogy elaltat, de annyira meg akartam szoptatni császár után a fiamat, higy kibírtam. Megérte, mert ahogy rendbe tettek, és a nyugiszobába kerültem, rögtön hozták a pici fiam, aki legalább 1 órát ott pihegett rajtam, és szopizott. Csoda volt! Úgyhogy mindezekkel együtt is fantasztikus szülésem volt. Januárban érkezik a kislányunk, már nagyon várom!:-)
2014. dec. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Arról nem írnék, hogy milyen szempontból lehetetlen élettanilag és protokollárisan az, hogy nem hát az érzéstelenítés, maradjunk annyiban, hogy ilyen nincsen, a fájdalomérzés mindenképp ki volt kapcsolva, ha a műtét végrehajtható volt. Sok anyuka a sima érzetet konvertálja ilyenkor fájdalomérzetté és pánikol. Én sem éltem meg egyébként brutálisnak, sokáig vajúdtam, utána jött a császár, egyik sem volt gáz.
2014. dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Én nehezen tágultam, pedig esküszöm, jó volt a hozzáállásom,próbáltam nevetgélni is közbe és örülni. Aztán 14 óra múlva sem nagyon akart eltűnni a méhszáj. Oxitocint kaptam. Hát rá pár percre iszonyatos fájásaim lettek, a legnagyobb, amit a gép ki tudott mutatni. Majd' beleőrültem. Aztán viszont 1 óra alatt meglett a kisfiam. Bár, iszonyat fájt, most, hogy 1 éves lesz a kisfiam, megérett a gondolat, hogy jövőre belevágunk a kistesó projektbe :D
2014. dec. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Bár vákuum lett a vége (ami ugye szélesebb, mint a baba feje), elviselhető volt.

Utána viszont érzéstelenítés nélkül, kézzel tépkedték ki a méhlepényt. Na, AZ fájt. Szerintem ilyen érzés lehet, ha fájdalomcsillapítás nélkül amputálnak. Ahhoz képest a szülés kedves csiklandozás volt.

2014. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!