Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg több a borzasztó...

Tényleg több a borzasztó nehéz szülés?

Figyelt kérdés
Több kérdést is olvastam itt,amiben azt kérdezik kismamák,kinek milyen élmény volt a szülése. És általában jóval több az olyan válasz,hogy rossz,rettenetes,pokoli fájdalom,a falat kaparta meg könyörgött,hogy legyen inkább császár,meg hogy utána még sokáig élt benne a szörnyű élmény. Tényleg az ilyen szülések vannak többségben? Vagy arról van szó,hogy akinek rossz volt,az jobban szereti kiírni magából ezt az élményt? Vagy vannak,akik szeretnek túlozni,és nem is volt olyan borzalmas? Szerintem sok kismamát megijesztenek ezek a válaszok.

2014. jún. 20. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A baj az, hogy sok nő nem érzi magát biztonságban szülés közben, mert elveszett a meghitt hangulat, az orvos diktál, a nő teljesítménykényszer alatt van. Meg van a max. idő is, amíg produkálni kell adott tágulást, mert ha nem, akkor adnak minden xart, hogy menjen előre a dolog, nehogy már a munkaidőbe ne férjen bele az a gyerekszülés. A stressz pedig lassítja a tágulást, növeli a fájdalomérzetet (nem termelődnek megfelelő sebességgel azok a hormonok, amik segítik az alkalmazkodást), aztán aki nem tágul időre, azt császározzák. Az meg műtét, a maga minden nyűgjével utána. Nekem borzalmas volt és most határozott elképzeléssel, a jogaimat oda -vissza ismerve, semmibe bele nem egyezve (ami nem életmentő) készülök a másodikra. Ha naívan, lazán, nyitottan és optimistán mész, nem tudva, hogy nem biztos, hogy mindenki támogató, aki bent vár, a szerencsétől függ, mi lesz a vége. Én per. pill. háborúra készülök, és gyűjtöm az erőm hozzá. Aki hozzám mer nyúlni az engedélyem nélkül, azt beperelem és kicsinálom. Nekem ennyire volt vidám az első. Akkor még hittem és bíztam. Most már nem vagyok naív.
2014. jún. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz és fájdalmas igen,de mind megcsináltuk így vagy úgy és még mind itt vagyunk.Soha nem voltam az a típus aki túl misztifikálja meg egy csodálatos dolognak írja le,mert nem az.A szülés,a fájdalom minden csak nem csodálatos.A gyermeked ami az!

Ennek ellenére mindenki végig csinálja,te is végig fogod.Aki hónapok múltán is panaszkodik az csak figyelemfelkeltés miatt teszi.

2014. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, hogy őszinte legyek, a napokban beszélgettünk erről anyukámmal. Ha otthon kellett volna a vásárhelyi kórházban szülnöm, tuti nem maradt volna meg jó emlékként. Kint szültem németországban. A szülésznő megtanult pár hasznos szót magyarul vajúdás alatt, kedvesek voltak. A kórház modern, gyönyörű és tiszta. Jó érzések fűznek a szüléshez, pedig nem volt egyszerű, 1,5 napot vajúdtam. Borzasztóan fájt, de nem maradt meg rossz élményként, 5 hete szültem.

Szerintem sokat számít az is,hogy az ember mellett milyen kisugárzású orvos, illetve szülésznő van. Nekem annyira a szívemhez nőtt a szülésznő, hogy következő babámat is nála szeretném majd megszülni.

2014. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
U.I.: Van abban amit az első válaszoló írt! Ugyanis itt semmit nem adtak, nem is kértem. Türelmesek volták, figyelték ctg-vel a picit. Nem sürgettek, pedig én rettegtem,hogy császár lesz mert lassan tágultam.
2014. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem több, csak általában ilyenekről olvasni. Meg valóban nagyon fáj, ha engem kérdez vki, akkor én is azt tudom mondani, h iszonyúan fájt és inkább meghaltam volna. :) De én ezzel nem elijeszteni akarok senkit, csak én így éltem meg.

De sok olyan történetet olvastam, ahol pikk-pakk szinte fájdalom nélkül pár óra alatt meglett a baba.

Nehéz, meg fáj, de kinek mennyire. :) Meg minél frissebb az élmény, annál rosszabb. Idővel nálam legalábbis már nem olyan vészes a dolog, mint ott és rögtön utána volt.

2014. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha itt olvasgatok több a rossz élmény, ha ismerősi körömben vagy családban kérdezősködök akkor meg szinte mind jó élményként és nem olyan drasztikusan írják le a szülést úgyhogy van abban valami, hogy leginkább az írja itt le a véleményét akinek negatív, a pozitív véleményt kevesebben írogatják ki. Persze mindenki mondja hogy fájni fáj de nem elviselhetetlen. Anyum azt mondja mindig, hogy inkább szülne még két gyereket, mint egy erős fogfájás..hát nem tudom. Most 39 hetes vagyok, lassan megtudom...:)de én nem félek mindenki túlesett rajta. Ismerőseim is szültek, túlélték pedig "gyengébbek" nálam, nincs két egyforma szülés és ennyi...egyik barátnőmet 16 óra kemény vajúdás után császározták, a másik meg 2 óra alatt megszülte vajúdással, mindennel együtt a fiát...van ilyen is olyan is. AMúgy ez engem is bosszant, hogy régen volt hogy akár 24 órát, vagy akár még 48 órát is hagyták vajúdni a kismamát...manapság a bűvös szám amit hallok az a 16 óra..utána császár...most azt mondom hagyjanak vajúdni 24 órát ha úgy van, de ott lehet énis majd könyörgök a császárért pedig most ellene vagyok nagyon.Persze van olyan hogy a doki siet nem mondom...de egy 24 órás vajúdás után nem tudom mennyi erő marad még az anyukában természetes úton megszülni..passz...
2014. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is szültem már,9 hónapja. Amikor várandós voltam,olvasgattam itt és más fórumon a szülésről,és olyan sztorik voltak,hogy sürgősen abbahagytam az olvasást. És pont úgy volt,ahogy az utolsó válaszoló írja,hogy az ismerőseim és a családban unokatestvéreim akik korábban szültek,ők meg jó élményekről számoltak be. Azért tettem fel a kérdést,mert arra voltam kíváncsi,nekünk volt véletlenül szerencsénk mindannyiunknak,vagy a fórumos válaszok torzítanak,és valamiért azok kevesebbet fórumoznak,akiknek nem volt ez trauma.

Őszintén szólva én magam semmi rettenetest nem találtam a szülésben. Fájt,persze. A vajúdás vége felé jó erős,jó hosszú és jó sűrű fájásaim voltak,a kitolásnál pedig úgy feszítette a hüvelyem a baba,mintha égetné valami,és jó volt,amikor kicsusszant a babám.De ennyi volt,semmi drámai,nem éreztem hogy bárcsak meghalnék,nem voltam ájulás közelben,nem kívántam bárcsak lenne császár,mindenről tudtam,ami történik körülöttem. Szülés után 5 perccel már eszembe sem volt az egész,nem kísértett napokig. Szerintem könnyű szülés volt,8 óra alatt meglett a baba,és amit az első válaszoló is írt,ezalatt nem akartak semmi "rásegítőt" adni meg siettetni,biztos,hogy ez is számít.Tudom,hogy mindenki máshogy élheti meg ugyanazt az élményt,fájdalmat is,és tudom,hogy vannak tényleg komplikált,nagyon nehéz szülések is,de talán mégsem ezek vannak többségben. Csak talán ezért rettegnek annyian a hüvelyi szüléstől,mert több az ilyen történet.

Utolsónak: anyukám ugyanezt mondta nekem: inkább szülés,mint fogfájás :-)))

2014. jún. 20. 21:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Az elso szulesem tenyleg nagyon fajt. El sem tudja az ember addig kepzelni azt a fajdalmat. A masodikra elore felkeszultem, uj orvos, uj korhaz, uj korulmenyek, es teljesen mast gondolok mostmar a szulesrol. Barmikor ujracsinalnam, ha csak a szulesen mulna! Nincs bennem rossz erzes!
2014. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aláírom, nincs ennél nagyobb fájdalom mikor az embernek több csontja tágul, belül nyomják is, közben a pocakot is még tartani, de nem a végtelenségig tart!

Mindenki máshogy bírja a fájdalmat, és van akinek lassú szülése volt, van akinek villámgyors. Mindenki másképp éli meg. Nekem pl. 2 mesés szülésem volt! Mindkettőről szép élményeim és emlékeim vannak. Sőt, ha tehetném, szülnék harmadikat is!

(ja, meg azt se felejtsük el hogy akad olyan anyuka aki szeret picit túlozni :) )

2014. jún. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!