Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák van kedvetek...

Császáros anyukák van kedvetek beszélgetni?

Figyelt kérdés
3 hete szültem, de engem lelkileg rettenetesen megvisel most is, hogy nem természetesen jött világra a babám.
2014. dec. 12. 18:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Én is császáros voltam, kétszer is, de engem nem sebzett meg lelkileg.

Talán azért, mert ismertem a nagymamám sztoriját, akinek a negyedik terhessége fulladt tragédiába, mert akkor még nem volt mindenütt császármetszésre lehetőség. Teljesen egészséges, probléma mentes terhesség után gond adódott a szülésnél, kipréselték belőle a babát, de beakadt. Fogóval rángatták ki szerencsétlen babát, de megnyomták a fejét és sérült az agya. Örök életére fogyatékos, másokra szoruló, intézetben élő ember lett belőle, 20 évesen meghalt.

Mindig is úgy gondoltam a császármetszésre, hogy életmentő beavatkozás, és inkább nekem legyen egy vékony hegem, mint a kisfiaimnak baja. Szerencsére, és az orvosom tapasztalatának, határozottságának, tudásának köszönhetően van két egészséges és szép gyermekem.

Ha a természeteshez ragaszkodom, a temetőbe járkálnék, nem a gyerekszobába.

Tudom, hogy sokszor nem egyszerű elfogadni, hogy rajtunk kívül álló okok miatt nem úgy történnek a dolgok, ahogy mi elterveztük, de próbálj pozitívan gondolkodni. Ne azt nézd, hogy mi "nem sikerült", hanem azt, hogy mi sikerült.

2014. dec. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Lassan két éve, h császárral szültem. Nem mondom, h rettenetesen megviselt, de a mai napig sajnálom, h nem szülhettem természetes úton, nem élhettem át. A baba érdekében történt, ez a lényeg. Bízom benne, ha lesz még babánk, őt meg tudom szülni.
2014. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Engem 2x császáoztak. Az elsőnél nagyon megviselt utólag lelkileg. De akkor több mint 12 órás vajúdás után. Második babánál job volt, mert feltudtam rá készülni.
2014. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
De miért visel meg? Mi a gondod vele konkrétan? Én úgy érzem szivesebben szülnék császárral, nem fáj, csak elalszom sé mire felébredek ott a baba. Jó, utána nehezebb a felépülés, de csak nem lehet egy lapra tenni a szülési fájdalmakkal.
2014. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Két császáron vagyok túl. Jobban megvisel fizikailag mint lelkileg. Több vetélés után nem érdekel, milyen formában jön világra, csakis hogy egészséges legyen.

Lehet, ha nincsenek vetélések és természetes szülésre készülök, én is sajnálnám, hogy nem úgy sikerül, ahogy terveztem, de így egész másként látom a dolgot.

2014. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Én 2 hete szültem császárral,és kifejezetten örülök,hogy így sikerült.Hajnali 1kor elfolyt a magzatvíz,és fél 9-kor még 2 ujjnyinál voltam,fájdalom nélkül.Oxitocint is kaptam,de 3 ujjnál megállt,fél4-kor megcsászároztak,(fél9-től már voltak fájásaim...) szval lehet szídni a császárosokat,hogy "bezzeg könnyű neked,te császárral szültél!" meg hasonlók,de mi 2x szenvedtünk (1.fájások.2.felépülés)Én nagyon féltem a szüléstől,viszont így nem éltem meg olyan rosszul!
2014. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
annyira bíztam a természetes szülésben, hogy jött a sokk mikor vitt az orvosom. és 3 hetes elég szép a vágás mert tényleg semmi nem látszik csak egy két cérna, de zuhanyozni alig merek vele.belerögzült a fejembe az a heg.
2014. dec. 12. 20:45
 8/26 anonim ***** válasza:
Utcsó vok.Különben meg okés,hogy nekünk a vágásunk fáj,meg necces,de van olyan ismim,akinek a gátmetszése után 2 hónapig sem tudott együtt lenni a párjával,mert annyira fájt neki.Nekem már 2 hét után nem fáj a sebem...nem mindegy....
2014. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ó, nézz rá úgy, hogy azon a hegen át kaptad meg a gyermeked... :) Nem, egyébként, nem viselt meg nagyon, persze egy darabig töprengtem, hogy hogyan lett volna jobb, de nálunk az élete múlott rajta - az utolsó percben segítették a világra. Máig hálás vagyok azért, hogy élhet, és hogy időben megoperáltak. Csodaokos 3 éves. :)
2014. dec. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a problémádat. Én is tragédiaként éltem meg a császárt. Oxitocin ellenére semmit sem tágultam és a babám szívhangja nagyon nem volt jó, ezért toltak a műtőbe. Mivel rosszul adták be az érzéstelenítést és nem hatot (éreztem, ahogy elkezdenek vágni), ezért gyorsan elaltattak. Még azt el is viseltem volna, hogy muszáj a császár, de azt már nagyon nehezen, hogy lemaradtam az első pillanatokról és nem hallottam felsírni. Teljes apátiába estem. Úgy éreztem, hogy erre se vagyok képes, hogy simán megszüljem a babámat. Annyira küzdöttem a fájások alatt, egy hang nélkül, hogy ezzel is segítsem és mégse ment. Nagyon nehéz volt feldolgozni. Ahogy telik az idő, már könnyebb a lelkem. Beláttam, hogy ez volt az érdekünk és így kellett történnie. Az a lényeg, hogy a kislányom egészséges és nekem sem lett bajom. A másik szívfájdalmam a szoptatás volt. Hamar megindult a császár ellenére a tejcsi, boldog voltam, hogy ez legalább megy. 11 hetes volt a kislányom mikor megjött a menstruációm és onnantól kezdve elkezdett apadni a tejem. Megint jött a küzdelem. Ittam a teát, fejtem, ettem a homeopátiás bogyókat és mégis teljesen elapadtam. Ezen már nehezebb túl jutnom. Ez még most is nagyon nagy szívfájdalom. Mikor adom neki a tápszert sokszor összeszorul a szívem, hogy ez se jött össze és az anyatej helyett eszi a mesterséges tápszert. Idővel könnyebb lesz hidd el. Most csak örülj a babádnak és annak, hogy egészségesek vagytok.
2014. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!