Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák? Mi történik...

Császáros anyukák? Mi történik ekkor? Hogy kell elképzelni? Ha ilyen lesz hogy veszem észre?

Figyelt kérdés

van köztetek valaki akinek a szülés vége felé szétnyílt az előző császáros varrat.

tegnap voltam orvosnál és megkérdeztem, és ő azt mondta gyakran történik ilyen.


2014. okt. 30. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
fáj nagyon, esetleg vérzel, eléggé ritka azért.
2014. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
annyira megijedtem,2 évig tartott mire helyrejöttem a császár után. most jön a tesó, és a legelején vagyok már most néha húzodik a sebem. és tegnap olvastam egy ilyen dologról, és el sem akartam hinni hogy van ilyen.
2014. okt. 30. 14:00
 3/14 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne, ez az egyik legnagyobb "ellenérv" a császár utáni hüvelyi szülésnél (a kevésbé informált orvosoknál, bár a mérlegelés mindig egyéni adottságokat vesz figyelembe, vezető helyen a hegvastagságot). Ritka szövődmény egyébként, én pl. még nem találkoztam vele, 4 éve dolgozom szülészeti klinikán. 1100 esetből 1-szer fordul elő a magyar statisztikák szerint.
2014. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is ezért félek h mi lesz ha pl. késön veszik észre?vagy meggyengül a heg és utána lesz vele gond?
2014. okt. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
azt hittem ez a terhességem is probléma és idegesség mentes lesz. de akkor ezek szerint nem. és mi történik ha nem veszik észre?
2014. okt. 30. 14:12
 6/14 anonim ***** válasza:
A hegszétválás komoly dolog,3 császárom volt már, a másodiknál sokszor nyilallt a hasam,nézegették UH-val a hegvastagságot,és ha idő előtt elvékonyodott volna,gyorsan befejezték volna a terhességet.Erre azonban nem került sor,végig bírtam vinni a 40. héten lett meg a fiam programcsászárral.Viszont a 3.-nál közölte a dokim,valószínűleg a 34. héten megcsászároznak,mert fél,hogy baj lesz,végül befeküdtem,de kikönyörögtem,hogy még 2 hétig legyen bent a fiam a pocakban.Néztek sűrűn, a heg bírta,és így a 36.héten lett meg a gyerek. És hogy mi van ha szétnyílik a heg? Azonnali életmentő császármetszés,és örüljön az ember ha nem vérzik addigra el. Nem játék.De egy megbízható orvossal minden rendben megy majd.
2014. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
10 éve dolgozom terhesség alatt vagy szülés közben sérült babákkal és még egyszer sem találkoztam ilyen esettel. Tudom, hogy létezik ilyen, de hogy nem gyakori, az biztos.
2014. okt. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy csatlakozom az egyik korábbi válaszolóhoz, nagy ellenérv annak tekintetében, hogy császár uton legyen hüvelyi szülés.
2014. okt. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A heget mindig figyelik, nekem azt mondta a doktornő, hogy szülést követő 2 éven belül ezért valószínűsíthető a császár.

Nem hiszem, hogy eu egyik pillanatról a másikra történik meg. Ha az orvosod lelkiismeretesen végig kíséri a terhességed, minden rendben lesz (egyébként is.) Ne idegeskedj rajta!!

2014. okt. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen.lelkiismeretes. Csak nagyon megrémültem,mert én elsem tudtam képzelni hogy van ilyen.azért aggodom annyira mer iába telt el 2és f év a belső varratokat még mondog érzem. De a dr jól megvizsgált azt mondta nem lesz gond. Egy kicsit megnyugtatatok azzal hogy nem gyakori:)
2014. okt. 31. 06:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!