Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kezzel tagitas, amit mindenk...

A kezzel tagitas, amit mindenki a legborzaxztobb dolognak el meg, az a mehszaj vagy a huvely tagitasa?

Figyelt kérdés
Bocsi, de en ugy tudtam a mehszajat tagitjak kezzel bizonyos esetekben, sogornom szerint a huvelyt, hogy konnyebben kibujjon a baba. Egyikunknek sem csinaltak ilyet szerencsere.
2014. dec. 19. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A mehszajat.
2014. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Méhszájat
2014. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A kézzel tágítás a méhszáj tágítását jelenti (és igen, embertelen), amire a sógornőd gondol, az a gátvédelem, amikor kézzel masszírozzák a hüvely bemenetet és gátat, hogy könnyebben táguljon kitoláskor.
2014. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Én átéltem, mégsem tudok válaszolni.

Nekem annyira iszonyatosan fájt a derekam, hogy semmi mást nem éreztem. Még a méhösszehúzódásokat sem. Meg azt sem, amikor a dokinőm a hasamon térdelt, hogy kint legyen a fiam minél előbb. A férjem mesélte, hogy az ügyeletes doki tágított...

Mivel gátszakadásom az volt, ezért feltételezem nem a hüvelyt, hanem a méhszájat tágította.

2014. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nekem mikor a mehszajamat tagitottak orditottam zokogtam a fajdalomtol meg olyan borzalmas fajdalmat nem igen ereztem
2014. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A méhszájat. Nem akart megindulni a szülés, ezért doki bácsi úgy gondolta, hogy majd ez segít. Hát életemben nem fájt még úgy semmi. A vajúdás semmi nem volt hozzá képest. Utána mentem nst-re és konkrétan átázott a nadrágom annyira véreztem. Ez egy szerdai nap volt és a doki terve nem jött be, mert nem indult meg a szülés. Pénteken repesztett burkot.
2014. dec. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

nekem már kb a 30 valahanyadik héten rátágított a terhesgondozó kézzel

állaítólag csak vizsgált.

nem tudom hány óráig fájt még utána is

és azóta félek a nőgyógyászoktól mint valami szűz lány, és ez még a 6 hetes kontrollon is meg volt.

meg utána is rákszűrésnél.

2014. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Előző teljesen megértelek. Én a szüléskor rettegtem, hogy mikor csinálja újra.
2014. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


méhszáj tágítása. Nekem az utolsó 1 cm-t segített rá a szülésznő kézzel tágítással. Profi volt, nem éreztem pluszban durvának, mert összehúzózáskor csinálta.

2014. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%
Ket gyereket szulten, es halas vagyok a sorsnak, h mindkettot kulfoldon... amikir ilyeneket latok-hallok, h egy vajudo nonek az orvos beleterdel a hasaba.... nem tudom, ez mennyire sztenderd eljaras, de itt meg a kezzel tagitas es a gatmetszes sem "divat". Borzaszto belegondolni, hogy megkinoznak egyes anyukakat a szulesnel, csak, hogy gyorsitsak a dolgot.
2014. dec. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!