Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a császártól, ti hogy...

Félek a császártól, ti hogy készültetek rá?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, császármetszésre lesz szükség, de én nagyon félek tőle. A tudat, hogy lekötözve fekszem, közben vágnak, rémisztő. Nem bírom a bezártságot, félek, hogy bírom majd azt a helyzetet. Miközben nagyon várom már a babámat, hogy lássam, halljam, ettől a műtéttől parázom nagyon.

2014. dec. 21. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is fennállt a császár lehetősége a harmadik terhességnél. Én videókat néztem és nagyon sokat olvastam róla illetve énis kiírtam hasonló kérdést. Végül azt mondom, nem lehet erre felkészülni, mert nem élted még át. Nekem végül sikerült spontán megszülnöm, de az ittlévő anyukák nagyon jó és megnyugtató sztorikat írtak :)
2014. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem készültem rá, a második lett sürgőssági császár. nem volt gond, sőt, könnyebb volt, mint normál úton. Ne aggódj, ott minden rendben lesz, biztosan jól fogod viselni, mert hát ugye kell... Megkérdezhetem, hogy miért lesz császár?
2014. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Farfekvés miatt. Tudom, hogy még befordulhat, de ha nem történik meg, akkor sajnos császár.
2014. dec. 21. 22:45
 4/11 anonim ***** válasza:
2es vagyok, hány hetes vagy?
2014. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1 hetem van hátra.
2014. dec. 21. 23:04
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is klausztrofóbiás vagyok, én sajna pánikrohamot kaptam elsőnél, a leszíjazott karjaimtól és az érzéstől, hogy tüdőtől lefelé nincs testem, de az egyik nővérke/műtős kihozott belőle. A fejemhez állt, folyamatos szemkontaktot tartott velem, nem engedte, hogy félrenézzek, és beszélt, kérdezett, elterelte a figyelmem, míg végül megnyugodtam annyira, hogy kontrollálni tudtam a légzésem és már magam is úrrá tudtam lenni az érzésen.

Egyébként nem vészes az egész, pár perc és láthatod a babát.

Nem tudom, hogy lehet erre felkészülni, valószínűleg ez egy jó megoldás lehet, hogy megkéred az egyik műtőst, hogy terelje el a figyelmed, és beszéljetek valami másról. Semmiképp se úgy menj be a műtőbe, hogy jaj, úgyis pánikrohamot fogok kapni, mert akkor tuti, hogy fogsz.

Ha jól értem, neked nem is a szokásos félelmeid vannak (fájdalom, felépülés, stb), hanem a pánikroham miatt félsz.

Nekem február végén esedékes a következő császár, de nem igazán készülök rá. Úgyis csak pár perc az egész, még ha el is kap megint, hamar vége lesz.

2014. dec. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ettől félek, amit leírtál, kedves utolsó válaszoló. Nem akarok ráparázni, de ez nem az a helyzet, amiből kiszálllhatok, ha érzem, hogy gond van. Ismerem már magam, a jeleket, tudom, mikor kell kilépnem egy helyzetből, de itt nem tehetem meg, ez ijeszt meg. És azt mondták, hogy kb. 45 percig tart, az ilyenkor óráknak tűnik. Mondjuk nem örülök az utána következő fájdalomnak és nehezebb felépülésnek sem, de azt eddig is bekalkuláltam, hogy ha így, ha úgy fog megszületni a baba, valamikor fájni fog.
2014. dec. 21. 23:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is azt mondta az orvos hogy császár lesz mivel medencevegu volt a baba. Nekem sürgőssegi lett a 35. Héten mert elfolyt a magzatvizem
2014. dec. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem lesz megnyugtató, de bennem végig szabályos halálfélelem volt. Az vigasztalt, hogy a babának biztosan nem lesz baja. Én folyton kinéztem a páromra (aztán szóltak, hogy ne forgassam a fejem...), majd az aneszteziológus bácsira (tényleg bácsi volt) figyeltem, a pocakját odanyomta a fejemhez :D és simogatta a hajamat a műtőssapka alatt, ez nyugtatott meg. És szólt a műtőben a rádió, a dalok szövegére próbáltam koncentrálni, szóról szóra, hülye nyelvtani feladatokkal igyekeztem lekötni magam (az adott dalszövegrészletben kerestem az alanyt, állítmányt, tárgyat :D ), és HAMAR elment az idő. Hidd el, nem lesz baj!!!
2014. dec. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak is köszönöm a válaszát. Bár lenne ott valaki, aki nyugtat, vagy eltereli a figyelmem. Mit nem adnék egy rádióért!!! Esküszöm, ellennék én is az alannyal, állítmánnyal :) De egy ismerősöm, akinél császárra volt szükség, mondta, hogy síri csendben dolgozott mindenki. Semmi terelés nem volt. Mondjuk ő nem pánikolt, de biztos kellemesebb lett volna, ha van mire figyelnie. Igyekszem majd a babámra összpontosítani, ha hallom vagy látom egy pillanatra, talán segít.
2014. dec. 22. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!