Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kitágítják a méhszájat?

Kitágítják a méhszájat?

Figyelt kérdés
Mivel egyáltalán nem tágultam és fájásgyengeségem volt, egy idő után megcsászároztak. 1 ujjnyira voltam tágulva csak. Ilyenkor a műtét befejeztével kitágítja az orvos a méhszájat, a tisztulás végett? Vagy elég az a kis rés? Másik kérdés, amikor kibújik a baba természetes szülésnél (pl. videókon látom), nem látom a magzatburkot. Az hol van, vagy ennyire vékony, esetleg kijön a méhlepénnyel?
2014. dec. 30. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tágítanak, azon a kis résen ki jön aminek ki kell :)

3 gyereket szültem, mindháromnál a placentával jött a magzatburok is. Én láttam, illetve kértem hogy hadd nézzem meg :)

2014. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetes úton szültem. A méhlepénnyel együtt jött a burok is. Elég vékony, igen és össze van esve teljesen.
2014. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
császárnál tágítanak, de nem a műtét befejeztével, hanem még előtte. legalábbis nálam így volt.
2014. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tizenegynehány éve láttam egy császárműtétet, tudtommal még most is úgy csinálják: miután kivették a babát, a hason keresztül átdugtak egy eszközt, amit a hüvelyen húztak ki. Ennek az eszköznek az eleje keskenyebb volt és a vége felé szélesedett. Pontosan azért használják, mert császárnál nincs meg az az élettani tágulás, amire szükség van a tisztuláshoz.
2014. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy tágítanak,legalábbis ha jól értettem műtét közben azt mondta a doki,hogy tágítanak. Elsőnél ilyen nem volt mert teljesen kitágultam ,és akkor kellett a császár. A másik ami erre is utalhat,hogy első szülésemnél nm volt semmi gond a házasélettel,második szülés után sokáig nagyon fájt.
2015. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!