Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg könnyebb a szülés, ha...

Tényleg könnyebb a szülés, ha kevesebb súlyt szed fel az ember? Vagy ezt csak azért mondják, hogy ne hízzunk?

Figyelt kérdés
2008. aug. 18. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szerintem nem a súlyon múlik. Én két gyereket szültem, mindkettővel 18-18 kg-ot híztam, az egyik indítással, sokára, nehezen, vákummal hatalmas gátszakadással született, a másik aki fél kilóval nagyobb volt, spontán,pikk-pakk 4 óra vajudás, gyors kitolás után sérülés nélkül jött a világra.
2008. aug. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 22 kilót szedtem fel.A nulláról (C3000) tágultam ki 7 óra alatt és ehhez jött 10 perc kitolás.
2008. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én 16-16kilot hiztam,első baba 5óra alatt megvolt a második 4 óra alatt (3250gr,és 3700gr)
2008. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
11 kg és az első fájástól számítva egy órán belül kint volt.Első baba.Anyám nagyon vékony volt,8 kilót hízott,ő 21.5 óra alatt szülte az első gyerekét,a tesómat.Tesóm 18 kg-ot szedett fel és 2 óra alatt szült az első fájástól.Szerintem sokkal inkább attól függ,mennyire vagy aktív a terhesség alatt.Mi végig azok voltunk mindhárman.Nem lustultunk el,mindent megcsináltunk,bár néha lasabban.Jöttünk-mentünk,tettünk-vettünk.Pozitívan álltunk a szüléshez,bíztunk benne,hogy gyorsan túl leszünk rajta.Lehet ezeknek semmi köze nincs a szülés hosszához,de valamiben bízni kellett!:)Szerencsénk volt,lehet genetikai örökség is.:)Lehet úgy van összefüggés a súly és a szülés nehézsége közt,hogy kevésbé aktív a legtöbb kismami aki többet szedfel.Persze lehet ez is hülyeség,ki tudja?!Én biztos nem tudom,csak a gondolataimat írom le és a közvetlen tapasztalatokat.Az egyik barátnőm sokat feküdt és lusta is volt,neki több,mint egy nap volt a vajúdás.A másik szintén aktív,ő 3 óra alatt szült.Persze ez is lehet véletlen.
2008. aug. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!