Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34 hetes faros baba, tervezett...

34 hetes faros baba, tervezett császár a kiírt időpont előtt egy héttel - semmi esélyem rá hogy befordul?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag az összes ultrahangon így üldögél az eleje óta. Szokott ugyan haránt fordulni, szinte minden nap, de vissza is fordul (nem feszít, csak ki lehet tapizni hogy haránt van).

Az orvosom még 3 hetet adott a megfordulásra, de azt mondta, barátkozzak a gondolattal, és be is írt a naptárjába egy héttel a kiírt időpont előttre (nehogy meginduljon a szülés, inkább kiveszi korábban).

Én ennek egyáltalán nem örülök...

Egyrészt szerettem volna átélni a szülés csodáját, minden fájdalmával együtt, másrészt ha simán szülök, nálunk sokkal hamarabb kapom meg a babát, harmadrészt talán előbb fel is épülök, mint császár után.

Szerintem neki is jobb lenne megszületni, mint hogy egyszer csak kinyílik az addig védelmező burok, benyúl egy kéz, és felkészületlenül kikapja onnan.

Sőt, jobb lenne ha benn maradhatna amíg akar, nem pedig egy héttel korábban kiveszik........

Sok bajom van, annak ellenére hogy 30 hetesen 1990g-mot jósoltak neki, és akkor is azt mondták, hogy ezzel a súllyal max. 2 hétig van helye fészkelődni. Ahhoz képest még mindig biztatnak.

Az orvosom szerint túl jól érzi magát idebenn :-)

Lombikos baba, lehet hogy úgy gondolja, nehéz volt az út befelé, akkor legyen könnyebb kifelé? :-)

Egyáltalán, mit kell vinni, hogyan kell készülni egy császárra?



2014. dec. 30. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bármelyik pillanatban befordulhat. A kolléganőmnek az előtti éjszaka fordult meg, mielőtt másnap bementek volna a császárra. Unokatestvéremet már kezdték előkészíteni a császárra a kórházban, még egy utolsó vizsgálatot csinált a doki és mondta, hogy befordult.
2014. dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem az első babám a 35. héten fordult be, én se számítottam rá. Ritka, de megeshet. Ha császár, amiatt sem kell aggódnod. Nekem végül mindkettő az lett, hiába fordultak be. Semmi különös nem kell a császárra, csak számíts rá, hogy kissé nehezebb a felépülés, de nagyrészt tőled függ, ne hagyd el magad. Nyugodtan kérj fájdalomcsillapítót, jobban fogsz tudni mozogni.
2014. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim mesélte,h volt olyan esete, amikor a műtét előtt 1 órával fordult meg a baba.

Amúgy én ugyanúgy voltam mint te. Nekem nem is fordult meg, programozott császár volt. Saját tapasztalat alapján, nagyon sok múlik azon,h hogyan állsz a dolgokhoz, mire és hogyan készülsz. Először engem is rossz érzések gyötörtek a császár miatt, aztán utánaolvasgattam (szándékosan pozitív cikkeket kerestem), és szép lassan meggyőztem magam,h jó lesz ez így :). Sikerült is, a végén már azon aggódtam,h meg ne forduljon :D. És nekem csodálatos élmény volt a császár, ha tehetném minden nap átélném. Semmilyen hiányérzetem nincs, pedig tényleg a természetes szülés híve vagyok. De azért nagyon jó,h van a császárra is lehetőség, ha a baba vagy a mama állapota indokolttá teszi. A felépülésem nagyon gyors volt, pedig jól megijedtem én is a sok rémhír hallatán. Semmi extrát nem kell vinni a császár miatt. Ugyanazt mint amúgy. Egy dolgot mégis: sportkupakos mentes vizet.

2014. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Még be is fordulhat. Az én kisfiam is nagyon nehezen akart befordulni, aztán 35 hetesen egyszer csak megcsinálta. Onnantól kezdve fenn rugdosott a lábaival a szegycsontom alatt és a hüvelyemnél nagyon nyílalt, a doki szerint egy ideget nyomott a feje. Ő is nagy baba volt. 29 hetesen 1800 grammnak mérték és a befordulás után nem sokkal, a 36. hét végén 3,5 kg-al 55 cm-el megszületett. Szóval, annak ellenére, hogy nagy baba volt, képes volt megfordulni. Ha császár lesz a vége, akkor se aggódj! Nem lesz baja a babának, te pedig erős leszel és gyorsan felgyógyulsz. Tudom, mert egy baba mellett nincs idő betegnek, elesettnek lenni :) Annyi, de annyi mindent kell csinálni, hogy kicsit sem fog érdekelni a fájdalom. :)
2014. dec. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

velem is pont így volt, csak nekem sajnos nem fordult be a babám :( viszont sok ismerősömnek meg az utolsó pillanatban fordult meg, volt, hogy a császár előtt pár órával. szóval ne add fel!

ha kísérletezős kedvedben vagy, esetleg ilyesmivel is próbálkozhatsz : [link] veszíteni valód nincsen.

2014. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Befordulhat az utolsó pillanatban is, tényleg.

Nagyon jó dolgok vannak azon a linket, amit az előző küldött!!

Én ezt akartam mutatni: [link]

Van remény. Sok sikert!

2014. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én babám a 37.héten fordult meg, addig végig faros volt. A 32.heti UH-n 1278g volt a súlya. 41hkm
2014. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 35.héten fordult be :)

40+5hkm

2014. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én orvosom már a 20. héttől kezdve elkezdte mondogatni hogy hát faros, faros, faros... ajajj mi lesz itt. a 29-30 hetes körül még mindig nem volt lefelé és mivel ő csak császárokat vállal már elkezdte mondani nekem hogy ad programozottra időpontot és hogy igen is szokjam a gondolatot. Akkor mondtam meg neki ha nem fordul be magától akkor majd beszélhetünk róla vagy ha életmentésről van szó... addig viszont ne rémisztgessen ezzel. Leállt, csak azért akarta ennyire mert fizet a kórház neki minden programozott után (Németország magyar doki). Nem parázom a vágástól, de ha nem muszáj akkor adjuk meg az esélyt a babának a természetes születésére.

Ja és most a 34. heti vizsgálaton láss csodát buksival lefelé van... :)

Szerintem ne add olyan könnyen a dolgot, tudom ő a doki, szakorvos, meg tudja mit csinál stb... de az is igaz hogy a kényelmet is nagyon szeretik egy gyors műtét mégsem tízen x óra vajúdás vagy több.

2014. dec. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, van esely a befordulasra az utloso pillanatig, de ahogy telik az ido, egyre kevesebb. Azt tudni kell, hogy mindig van valamikyen oka a be nem fordulasnak, pl. Rovid koldokzsinor, stb...
2014. dec. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!