Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek meglehet "beszélni...

Szerintetek meglehet "beszélni" hogy indítsák meg a szülést?

Figyelt kérdés
December 30-ra voltam kiírva, a Szent Imre kórházban fogok szülni. Ma voltam nst-n, nagyon lusta volt megint, alig akart felkelni, ellenben tegnap is meg előtte is igen aktív volt. Kedden kell befeküdnöm, mert a terminus után egy héttel szoktak befektetni kismamákat. Annyit mondtam,hogy legkésőbb a 42. hétig várnak a szülés indítással. Szerintetek meglehet beszélni,hogy ne várják meg? Tudom,hogy az a legjobb a babának ha magától indul útnak, de nem nagyon akar. Mit gondoltok?

2015. jan. 4. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Orvosodtól függ. Én is ott szültem, az orvosommal terminus utáni másnap beszéltem, hogy valamit csináljon, nem húznék rá két hetet. Megvizsgált, mondta, hogy még túl zárt minden.

Aznap este megszültem. Nem tartom kizártnak, hogy a vizsgálatnál valahogy rásegített (bár hivatalosan ilyet ugye nem lehetne).

2015. jan. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én kb egy hete lettem vizsgálva, akkor zárt voltam. Azóta nem tudom. De jó is lenne, ha meglehetne beszélni.
2015. jan. 4. 09:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Orvostól függ. Nekem van olyan ismerősöm, akinek az orvosa a 38. héten is megindította kérésre a szülést, mert az anyukának már elege volt a terhességből. Nyilván jó mélyen a zsebébe kellett nyúlnia.
2015. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi nem tudunk a zsebünkbe nyúlni. Itt választott orvosom sincs, mert menet közben férjhez mentem és papíron is elköltöztem, a másik kórház meg nagyon messze van. Itt meg nem ismertem senkit, ezért nem választottam. De ahogy tapasztalom elég sok itt a jó és megbízható orvos. :)
2015. jan. 4. 09:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy amúgy sem várnák meg a 42. hetet. Nekem kerek 41. héten indították, de akkor már nagyon meszesedett a lepény. Nem volt fogadott orvosom és már 3 nappal előtte befektettek, mert nem mertek már hazaengedni. Nyíltam, vékonyodott is a méhszáj, fel is volt puhulva, de a legbelső zárt maradt.

Végül mondtam a vizitelő főorvosnak, hogy nagyon szeretnék szülni, segítsenek. Este 7 kor be is indították és azt mondta az orvos akinél szültem, hogy utolsó pillanat volt, mert nagyon meszes volt a lepény.

2015. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem sem indult volna meg ha 40+5 naposan megvizsgált az orvos és kérdezte hogy szeretnék-e már szülni és mondtam hogy nagyon! Azt mondta hogy"leválasztottam a magzatburkot". Nem tudom mit csinált de nem volt kellemes. Utána kezdett el távozni a nyákdugó kisebb nagyobb darabokban. 41. héten befektettek és aznap éjjel elfolyt a magzatvíz. Amúgy nem tudom, hogy megindították-e volna mert másnap vizsgált volna a főorvos. Nem a fogadott doki csinálta. (Fogadott szülésre se ért oda)
2015. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem hogy végig bőgtem a napot amikor befektettek lehet hogy volt hozzá valami köze. Utolsó voltam
2015. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem tegnap volt nagyon bőgős hangulatom. :D
2015. jan. 4. 16:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mára vagyok kiírva,de semmi jele,hogy jönni akarna,a mai nst semmi méhösszehúzódást nem mutatott,holnap mennem kell uh.-ra keringést nézni,holnap után pedig ismét nst.már nagyon szülnék,mert a férjem 11-én megy vissza Svájcba melózni.nekem van fogadott dokim,de hiába mondom,hogy már szeretnék szülni nem veszi a lapot...vagy csak nem híve a megindításnak...
2015. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!