Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem adnak fajdalomcsillapito...

Nem adnak fajdalomcsillapito szurit, mikor varrnak szules utan?

Figyelt kérdés
Itt olvasgatok es egy csomo tortenetben az van, hogy milyen rettenetesen fajt utana nekik az, hogy osszevartak oket. Nincs fajdalomcsillapito csak ugy barbarkodnak?
2015. jan. 4. 16:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nekem a méhlepény nem akart kijönni, eleinte szabad műtő (és idő) híján érzéstelenítés nélkül, kézi erővel próbálták kitépkedni. Amikor szabadult műtő és vittek altatásos kaparásra, és még éppen előkészítettek, elkaptam az egyik stábtagot, hogy van-e helyi érzéstelenítő kéznél? Csodálkozva rám nézett és mondta, hogy van, miért?

Mivel vákuumos szülés volt, meg a doki ökölbe szorított kézzel nyúlkált, repedt minden, úgyhogy kértem, hogy ha végeztek a kaparással, varrással, még altatásban toljanak be legyenek kedvesek egy helyi érzéstelenítést, hogy nyerjek pár óra pihenést utána.


Valami komolyabb adagot kaphattam, mert bár teljes hosszában varrták a hüvelyt, fél napig semmit nem éreztem és tudtam kicsit aludni.

2015. jan. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
hat igen... Az ilyen tortenetektol ver ki a viz, hogy mi lesz velem. :S
2015. jan. 4. 16:45
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Van, ahol nem adnak. De ha adnak is, fájhat. Én nagyon utána kérdeztem ennek, mert nekem gyerekkoromban volt egy sérülésem lent, amit műteni kellett, és elkezdték a dolgokat, mielőtt elaltattak volna, mert sürgős volt, és gond volt az altatassal, így rettegtem tőle. A sok rém történet se segített, amit olvastam, úgyhogy én az egyik terhesgondozást arra szántam, hogy kifaggattam a.dokit. Az orvosom azt mondta, hogy a normál felállás az, hogy beadják az érzéstelenítőt és megvárják, míg hat, ellenőrzik, hogy jól sikerült-e az érzéstelenítés és mindenhol egyenletes-e. Ha nem, akkor adnak még. Nah sok doki, nem törődik ezzel, csak beadja és már varra is. Emellett tobbedik szülésnél, vagy nálam, akinek már sérült volt a gátja, előfordulhat, hogy a hegek miatt nehéz az érzéstelenítés, mert a heg, mintegy gát, úgy viselkedik, így nem tud az érzéstelenítő mindenhova eljutni, így még körültekintőbbnek kell lennie az orvosnak. Nah ahogy én írtam, nagyon féltem. Még azt is felajánlottam, ha kell veszek érzéstelenítőt saját pénzre, nehogy a kórházi készletek szűkössége szabjon határt. De nem kellett. Végül nem éreztem semmit. Igaz, hogy sokáig tartott az érzéstelenítés, sokszor nézte a doki, hogy tényleg mindenhol elzsibbadt-e, és közben is kérdezte, hogy nem fáj-e. Egy részén gond volt, oda adott meg érzéstelenítőt.
2015. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem adtak,azt mondták még bőven hatni fog az EDA amit kaptam szülés közbe.Hát marhára nem hatott már,ezerszer jobban fájt a varrás mint maga a szülés,vajúdás egybe....több mint egy órán át varrtak,szörnyű volt.Akár hányszor visszagondolok,görcsbe van a gyomrom,össze szorul mindenem...rettegek mi lesz velem májusba,akkor születik a tesó.Jah,és fogadott dokim volt akkor is,ő mondta hogy még bőven hatni fog......
2015. jan. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves négyes!

Azt megkérdezhetem, hogy mit mondott a doki.varrás közben, amikor mondtad, hogy fáj? Mivel magyarázta, hogy nem ad fájdalomcsillapítót, amikor egyértelmű volt, hogy az eda már nem hat? Azt mondta, hogy képzelődsz? Vagy mi volt az ok? Ugye utána a halapenzben megmutattad a háládat?

Csak kíváncsi vagyok. Köszi, ha válaszolsz.

Hármas voltam

2015. jan. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta már mindjárt vége,nem tart sokáig.....mire beadná,és hatna,akkorra már végez..... ez volt a válasza :)
2015. jan. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem megkérdezte, kérek-e, annak a beadása is több szúrás, két öltés meg négy összesen, így nem kértem.
2015. jan. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kaptam, de nem vártak. Mondtam hogy fáj, adtak még de nem vártak. Valamennyit biztos hatott mert nem volt rosszabb mint a szülés de fájt
2015. jan. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Hat en vajjudashoz es szuleshez nem kernem az erzestelenitot, de a foltozashoz mar igen. Remelem fogadott doki nelkul is azert oda figyelnek.
2015. jan. 4. 18:06
 10/20 anonim ***** válasza:
Én kaptam, de nem vártak. Mondtam hogy fáj, adtak még de nem vártak. Valamennyit biztos hatott mert nem volt rosszabb mint a szülés de fájt
2015. jan. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!