Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj az első szülés,...

Mennyire fáj az első szülés, főleg fájdalomcsillapító nélkül?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
nagyon
2014. febr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem először a magzatvíz folyt el, pár óra múlva jöttek a fájások, amik nem voltak vészesek.

De mivel nem tágultam (vagyis lassan... ), kaptam oxitocint. Na, egészen addig azt hittem, kemény csaj vagyok. Először csak remegtem, a fájdalomtól, de később már annyira nem bírtam, h kiabáltam. :( Ekkora fájdalomra nem számítottam. :((((

De szerintem ez nem "előírás", h az első szülés mennyire fáj. Olvastam olyat, aki alig érezte--- szerencsés az olyan. :/

2014. febr. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyénfüggő szerintem.

Nekem ugyan indított szülésem volt. Kb egy órát fájt nagyon, de gyorsan eltelt az az egy óra, főleg hogy fél óra a ctg-vel ment el, a maradékban meg zuhanyoztam. Aztán már tolófájásaim voltak (ami nekem alig fájt, pedig akkor oxitocint is kaptam). Mivel gyorsan szültem, nem kaptam fájdalomcsillapítót. Én nem mondanám vészesnek. Talán, ami a legrosszabb volt az az volt, amikor varrták a gátsebem. Az tényleg rossz volt, pedig ott érzéstelenítettek is.

De én most is azt mondom, inkább szülök tízszer, mint egyszer a fogam húzzák.

2014. febr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem este fél 7-kor elfolyt a magzatvizem, 9-kor kezdődtek a fájások, 11-kor erősödtek, az utolsó fél óra volt kemény, a kitolás negyed óra volt, és hajnal 1 előtt már meg is volt a fiam. Én sokkal rosszabbra számítottam, sőt a szülésznő sem biztatott semmi jóval, mert rettegtem a szüléstől, és állítólag ez a lelki feszültség, félelem lassítja, nehezíti. Hát nálam nem így volt. Gyors és könnyű szülésem volt. A szülőágyon míg varrt össze a doki (az sem fájt egyáltalán, ehhez kaptam fájdalomcsillapító injekciót), már azon viccelődtem, ha tudom, hogy ennyi megszültem volna otthon (doki megkérdezte hol lakok, és hozzátette, hogy közelebb lett volna neki mint a kórház), és akár már most újra teherbe esnék és szülnék. Pedig semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam a vajúdás, kitolás alatt (se eda, se gáz, se semmi), sőt még a férjemet is hazaküldték, mert az ügyeletes doki úgy ítélte meg, hogy nem fogok szülni még egy napig kb, így teljesen egyedül vajúdtam egy kórteremben, a végén már könyörögtem, hogy nézzen meg a doki, mert szerintem vajúdok (több mint 3 ujjnyira ki voltam nyílva), ekkor persze lett nagy sietség, kapkodva hívta a dokimat az ügyeletes, én meg a férjemet.
2014. febr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10órát vajúdtam az első szülésnél, fájdalomcsillapító nélkül. Nagyon fájt, főleg az utolsó 2-3 óra. Volt hogy az ággyal együtt remegtem mint a kocsonya, volt, hogy már nem volt erőm sikítani sem, az 1perces fájásoknál pedig már annyira kimerült voltam, hogy két fájás között mindig bealudtam. Tehát röviden tömören: NAGYON!!!!!
2014. febr. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sokmindentől függ.


Függ a fájdalomtűrő képességedtől. Akkor abban a helyzetben, a stressz, a hormonok, a görcsök, a termelődő oxitocin hatására jóval jobban megugrik a fájdalomtűrő képesség szintje egyébként is. Aztán függ attól, hogy egy viszonylag "könnyű" vagy pedig egy hosszas és fárasztó vajúdásod van. Függ a tágulásodtól, a hüvelyed rugalmasságától. És persze hatalmas szerencse is kell hozzá, hogy a baba megfelelően illeszkedjen be és megfelelő ütemben haladjon (ne túl gyorsan mert az sem jó és ne is akadjon el). Ja és persze ha vízben szülsz, akkor nem kaphatsz epidurált, ez is fontos tényező.


Szóval hatalmas összjáték az egész. Minden tiszteletem azoknak, akik epidurál nélkül végigcsinálnak egy szülést. Én úgy indultam neki, hogy nem akarok epidurált, de nem tudhatom mi fog történni és hogyan bírom. Aztán a vajúdás alatt mégis kértem fájdalomcsillapítást, úgy éreztem már nem bírom tovább. Nem bántam meg egyáltalán, tudtam pihenni kicsit. A kitolási szakaszra úgyis teljesen elmúlt a hatása és minden egyes csentit éreztem ahogy haladt a baba. Az mondjuk elég fájdalmas volt, nekem kb 45 perc volt a kitolás, de van akinek 10 perc és kész.


Szóval nagyon egyéni.


Én azt mondom, ne félj a fájdalomtól. Én is paráztam tőle, aztán amikor egyszer a babám szívhangja lecsökkent és hirtelen 5 orvos rohant be, akkor hirtelen semmi fájdalmat nem bántam csak legyen minden rendben a babámmal. Szóval csak legyen minden rendben és a többi "természetes" velejárójával, mint a fájdalom, ne félj tőle.

2014. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Fájt, de nem tartott sokáig. Nem kaptam semmi, mert gyorsan lement. Nem is kértem. Ha órákon át ment volna, akkor igen, de így megúsztam.

Közben marhára fájt (én egyébként sem tűröm jól a fájdalmat), de kibírtam.

Délután 1 körül indultak az igazi fájások, háromnegyed háromra megszületett a fiam. A kitolás nem volt vészes, csak az az utolsó lökés, amikor már majdnem kint van. Ott azt hittem, szétszakadok, de az csak két másodperc volt, és utána hirtelen minden elmúlt. Arra a megkönnyebbülésre azóta is emlékszem.

Szóval nem volt vészes, de szerencsém volt (vagy jó légzéstechnikám).

2014. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájt. Aztán a második és a harmadik már nem volt vészes :)
2014. febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A 6 és fél óra vajúdásból az utolsó 2 és fél baromira fájt, az első 4et alig éreztem. A kitolás nem fájt:-)
2014. febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Relatív, de fáj rendesen :)
2014. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!