Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák akik simán és fájdalom...

Anyukák akik simán és fájdalomcsillapító nélkül szültetek ti büszkék vagytok erre?

Figyelt kérdés
És ha fájdalomcsillapítóval szültél volna, ennyire nem lennél büszke?

2014. szept. 28. 15:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%
Miert kene erre buszkenek lenni? Ez nem teljesitmeny. A vesegorcsomre se vagyok buszke, pedig az is kvra fajt.
2014. szept. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Aha...és miért nem teljesítmény megszülni egy gyereket?
2014. szept. 28. 16:03
 3/38 anonim ***** válasza:
71%
Én büszke vagyok rá, igen. Szép kis csapatmunka volt, életem legnagyobb teljesítménye, mind fizikailag, mind mentálisan.
2014. szept. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
72%
ha érzéstelenítő nélkül kifúratod a fogad büszke leszel rá?
2014. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
84%
Én igenis büszke vagyok rá, hogy fájdalomcsillapítás nélkül szültem. ( Ahogy arra is büszke lennék, ha nehezebb szülésre került volna a sor, és fájdalomcsillapításra lett volna szükség, hogy így is végigcsináltam. Vagy, ha császárral szültem volna, hogy kibírtam, és gyorsan felépültem stb.) Tulajdonképpen én arra vagyok büszke, hogy anya lettem.
2014. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem aki azt mondja, nem büszke rá, az hazudik. :) én nem kérkedek vele, ha megkérdezik, kaptam-e fájdalomcsillapítást, megmondom, hogy nem, de magamtól nem mondogatom. Ennek ellenére büszke vagyok rá. :) jó érzés volt az első fájástól az utolsóig végig érezni a folyamatot, és aktívan részt venni benne. Most várom a második babát, ugyanígy tervezem. Persze ettől még egyáltalán nem gondolok semmit azokról, akik kértek edát. Mindenki úgy szül, ahogy akar (optimális esetben), hát nekem így volt jó. :) és hát a végeredmény a fontos!


18 hkm

2014. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
62%
én sem értem, miért kellene erre büszkének lenni? millió nő vegigcsinalta már. ..nálunk fel sem merült, h kérhető fájdalomcsillapítás, nehéz volt, de bőven elviselhető (mondjuk könnyű szülés is volt)
2014. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
64%
7es vagyok, en inkább arra vagyok büszke (vagyis inkább boldog tőle) hogy volt elég bátorságom császár után simán szülni (támogató orvost találni és végigcsinálni) de leginkább mondjuk az eredményre:)
2014. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%
szerintem elég... visszataszító dolog szülés után a fájdalomcsillapító/nem fájdalomcsillapító témával jönni. minden édesanya egy hős, ha kihordott, világra hozott, és becsületesen nevel egy gyereket. felesleges olyanokon lovagolni, hogy ki kért fájdalomcsillapítót, ki nem, kit kellett császározni, kit nem. mindennek meg van az előnye és a hátránya. az hogy szülésnél ki hogyan bírja a fájdalmat az csak ott dől el, én nem ítélek el senkit aki fájdalomcsillapítást kér, és nem vagyok büszkébb azokra akik nem kértek. persze ez mindenkinek az egyéni dolga, legyen rá büszke ha az akar lenni, de azokat esetleg lenézni akik fájdalomcsillapítót kértek, nem felnőtt nőhöz és anyához méltó viselkedés. szülés után nincs éremosztogatás a legszebben szülőnek, csak egy kis csodalény, a baba az ajándék, és a lényeg, hogy a világra jött, így vagy úgy, de kint van. de ez persze az én véleményem.
2014. szept. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
67%

#1 vagyok. Azert nem teljesitmeny, mert bar fajdalmas, relativ passzivan vesz reszt benne az ember. Nem az egyen dontese, hogy jol vagy rosszul csinalja.


4 honapja szultem fajdalomcsillapitas nelkul. Volt vakuum, kezzel tepkedett mehlepeny (ahhoz kepest a szules csiklandozas volt), 8 dl verveszteseg. Teljesitmenye ott az orvosnak volt, nem nekem.


Volt begyulladt fogam, amivel 3 napot szenvedtem mire kihuztak es nem hatott az erzestelenito. Akkor arra is legyek buszke?

2014. szept. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!