Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurálásnál mire számítsak,...

Epidurálásnál mire számítsak, mennyire fáj? Közben lehet-e nyomni, préselni anélkül, hogy a tű elmozdulna? Csak akkor adják, ha kérem? Mikor érdemes leghamarabb beadni és mikor késő? Félek a szülési fájdalomtól, de a tűtől még jobban.

Figyelt kérdés

2015. jan. 8. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fáj. Akkor adják be, amikor épp nincs fájás, így nem kell nyomni közben (Főleg, hogy kitoláskor már semmi értelme nem lenne, mert mire hat már vége a szülésnek). Csak előtte adják. Én kértem, nem kaptam, mert lelassítja a szülést, ezzel indokolta az orvosom. Kitolás előtt már késő, azt mondják, a vajúdás közben érdemes, de ezt orvos dönti el, hol tartasz. A tűtől nem kell tartani, ahogy a szülési fájdalomtól sem. Egy jótanács: maradj talpon, irányítsd, hogy milyen testhelyzetet veszel fel (ne fogadd el, ha fektetni akarnak, mert csak rosszabb lesz!) és élj a jogoddal, hogy dönts arról, mi történik veled! Csak határozottan!
2015. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Ha nem indokolja semmi, ne foglalkozz az epidurállal. A szülés bőven kibírható és nem úgy fáj ahogy most gondolod. Én megtiltottam, hogy adjanak.
2015. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem faj, a tut nem is latod, es nem is erzed, ha jol van beadva. En vegig kaptam a 2. szulesnel, siman tudtam nyomni. Azt banom csak, hogy az 1-nel nem kaptam!
2015. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem fájt,oldalt,fekve adta be a dokim,meg sem éreztem.A tűt nem látod,mivel mögötted adják be nyugi :)

Ha jól emlékszem(már 5éve volt...),akkor 2ujjnyinál adhatják be,de ha már 4ujjnyira nyitva vagy,akkor már nem adják be.Tehát a kettő között "kellene" lenni,hogy kaphass.Én mikor bementem,már 2,5ujjnyira nyitva voltam.

Nekem a nődokim anesztes is,igy ő adta be.

2015. jan. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen 2-nel adjak. En is bo 2-re voltam nyitva mikor beertem, nekem is a sajat orvosom adta be, az az egyszerubb eset...
2015. jan. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!