Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nem ott lakom, ahova be...

Ha nem ott lakom, ahova be vagyok jelentve, és nincs fogadott orvosom, akkor bármelyik kórházba beeshetek és levezetik a szülést, vagy elküldenek azzal, hogy nem oda tartozom, stb? Hogy van ez, mi a menete?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 09:54
 1/8 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Bármelyik kórházba bemehetsz és ott kötelesek levezetni a szülést. Nem is tudom, hogy egy vajúdó nőt elküldenének-e? :D Az én tesóm sincs bejelentve oda, ahol lakik és ott szült. Oda is járt terhesgondozásra. NEm volt probléma.
2015. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A dokim mondta, hogy csak a terhesgondozást tudja vállalni, mert lehet, hogy a szülésem idején külföldön lesz (ki akar menni), a kórházában amúgy sincs szülészet! Váltani most nem akarok, mert emberileg és szakmailag is segítőkész és nem futószalagosként kezel. Ilyenkor hogy szokott lenni? (Kérdező)
2015. jan. 9. 12:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Pedig az első válaszoló rosszul tudja. Csak a területileg illetékes kórházban szülhetsz, ott ahol a lakcímed szerint tartozol. Nem kell állandó lakcímed szerinti kórházban szülnöd, lehet az ideiglenes lakcímed szerinti kórházban is, de ennek a címnek szerepelnie kell a lakcímkártyádon. Egy esetben tudod ezt kiküszöbölni, mégpedig, ha fogadsz orvost, aki vállalja, hogy levezeti a szülést abban a kórházban, ahol ő dolgozik. Ilyenkor nem kérnek lakcímkártyát. Amikor én mentem szülni, rögtön kérdezték is, hogy oda tartozom-e helyileg, mert, ha nem, akkor menjek át az illetékes kórházba. Még 5 perces fájásokkal is simán elzavarják az embert. Akkor fogadnak csak, ha mondjuk tényleg perceken belül szülsz, vagy életveszélyben vagytok a babával. SZTK-ban is csak úgy fogad a nőgyógyász, ha oda tartozol helyileg, tehát, ha nincs fogadott orvosod, akkor máshol úgy sem tudsz terhesgondozásra járni, csak az adott lakcímedhez tartozó SZTK-ba. Többek között én is ezért csináltattam anno ideiglenes lakcímet, hogy ne kelljen Szolnokon szülnöm az állandó lakcímemen miközben Pesten laktam életvitel szerűen.
2015. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagy, ha nagyon el akarod játszani a dolgot, akkor azt mondod, hogy vendégségben vagy és már nem tudsz elmenni a területileg illetékes kórházba. Persze, ez mondjuk Pesten belül más, mert ott még simán mondják, hogy menj át a saját kerületedbe, ha nem olyan vészes még a dolog, de egy másik városba már azért talán nem zavarnak át, de a törvény az, amit az előzőekben leírtam. Hogy abban a helyzetben a kórház mit tesz, engedi-e azt, hogy ott szülj, a jóindulatukon múlik és azon, hogy éppen hol tartasz a vajúdásnál.
2015. jan. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

BÁRHOL lehet szülni, ezt nekem az orvosom mondta. Általában annyi a feltétel, hogy terhesgondozásra is oda kell járni, ahol szülni szeretnél.

Ez teljesen biztos, ugyanis én se oda járok terhesgondozásra, ahová tartozom lakcím szerint, mégsem szólt senki egy rossz szót sem, megcsináltak mindent, vérvételt, genetikai ultrahangot stb. Most 12+5 hetes vagyok, senki nem kérte a lakcímkártyámat egyik alkalommal sem, pedig még nincs is lezsírozva, hogy ennél az orvosnál fogok szülni, csak annyit mondtam, hogy ebben a kórházban szeretnék.

Egy ismerősöm ugyanott lakik, ahol én, szintén ebbe a kórházba járt terhesgondozásra, és itt is szült, fogadott doki nélkül pár hónapja. Szülni elvileg bárhol lehet, mondjuk valóban nem úgy, hogy máshol jártál gondozásra, és csak beesel a szülésre.

2015. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
SZTK-ba sehol nem látják el a terhesgondozást, csak, ha be vagy jelentve.Már a kartonozóban el szokták kérni mindenhol. Nálunk is a szemem láttára küldtek el egy nőt, hogy, vagy hoz lakcímkártyát, vagy pedig menjen a saját kerületi SZTK-ba.
2015. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mindenhol más akkor a szokás? Vagy számíthat, hogy ez nem SZTK, hanem rendes kórház, tehát nem rendelőintézet? Csak mert én tényleg nem oda járok, ahová tartozom, még más megye is, és simán, egy szó nélkül megcsináltak eddig is mindent.
2015. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Első vagyok! Márpedig a hugomnak nincs a lakcímkártyáján csak az állandó címe és nem oda járt terhesgondozásra, nem ott szült. Soha senki meg nem kérdezte tőle, hogy miért nem az illetékes kórházba jár..... és nem volt fogadott orvosa.
2015. jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!