Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Bp Szent István kórházban...

Bp Szent István kórházban császároztak innen valakit? Bent lehet az apuka? Mikor állitanak fel mütét után?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezel meg ott bárki dolgozót. Magyaroszágon szerintem sehol nem lehet bent az apuka. Max. abban a luxus magánkórházban, ahol 1 millió egy szülés. Ahogy én láttam a császáros anyukákat, talán 6 vagy 8 óra? De tényleg nem tudom, nem mértem! De tény, hogy felállítják őket, ha belegebed is az anyuka. Értem a célt, de az az érdekes, hogy ebben is vannak eltérések, hogy hol mennyi időt számolnak erre, ill. nyugaton is van ahol így csinálják és van ahol nincs ez a kötelező felállás. És érdekes módon nem lesznek az anyukák trombózisosok, nem hallnak meg tömegével.
2015. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző honnan veszed, hogy nem kap senki trombózist? Mert sajnos ki kell, hogy ábrándítsalak! Császárnál ez egy komoly rizikó és sok esetben be is következik még napjainkban is. Ezért van profilaxis.

A felállítás elsősorban az érzéstelenítő fajtájától függ. Van, ami 6 óra után kimegy, valamelyik 12 órán keresztül hat. Felállni akkor szabad, ha teljesen kiment az érzéstelenítő.

2015. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az Istvánban szültem... Elmondanám, szörnyű volt. Nem tudom, te előre tervezett császáros leszel-e, én sürgős lettem. Altattak, és két órával a császár után szó szerint kirángattak az ágyból!

Ráadásul közölték velem, hogy ne hagyjam el magam, hajoljak le, mosakodjak meg, üljek már rá a wc-re, pisiljek ha lehet minnél hamarabb, ja, és még fürödjek is... Elmondanám neked, hogy azt hittem meghalok... Ráadásul állandóan rázott a hideg, és azt mondták ne hisztizzek, majd egy hét mulva amikor már 41 fokos lázam volt, visszamentem az istvánba, ahol először azt hitték tej lázam van, majd a Popp doktornő azért megultrahangozott, hogy hát ha tej lázam lenne, akkor nem a sebem fájna rettenetesen, no meg nem volt bedurranva a mellem, és másfél liter gennyet sikerült kinyomniuk a sebből, egy csövet vezettek a sebbe...

Apa nem lehetett bent a műtőben.

Ráadásul olyan magasak az ágyak, hogy kb sámli vagy kis lépcső kell ahhoz, hogy leszállj az ágyról... Nem tudom, nekem mondom rettenetes volt, persze ez eltérő lehet...

Szurkolok neked így ismeretlenül is, hogy neked jobb élményed legyen!

2015. jan. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2/ akkor lehet, hogy nyugaton (de nem jártam körben az összes várost!...) a 12 órás érzéstelenítést használják, így 12-14 óra után állítják fel az anyukát.

3/ nagyon sajnálom, hogy ilyen szörnyű élmény volt az Istvánban szülni!:(( Én nem császáros voltam, de nekem is szörnyű volt, pedig lehetett volna jó is. Sajnos a doktornő mindent megtett, hogy beavatkozhasson és meg is történt a baj:((

Voltak a szobában császárosok. Egyrészt el nem tudom képzelni hogy lehet felkelni az ágyból plafonról lógó húzóckodó nélkül, már pedig az nincs (gondolom sehol Mo-n. Egy emberkínzás kategória:(( A szobában volt a fürdő (valami nyugatról kiszuperált munkásbódé fürdője lehet, nem olyan, mint egy lakásban, hanem oda van téve egy műanyag dobozban). Egy nagyot kellett fellépni. Szegény császárosok mondták, hogy aki ezt kitalálta, na annak kívánják...Aztán volt, akinek totál tele volt a katéteres zacskó, még nem tudott felkelni és nem tudom hányszor én szóltam az ápolónőnek, hogy jöjjön már. Végül úgy tele volt, hogy szerintem visszafelé folyt már a vizelet. Szegény csaj, ő is kivolt, hogy ez a nagy, híres, baba-mama barát István:(

2015. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!Előző vagyok. semmilyen kapaszkodó nem volt az ágyamon, vagy is de, az ágyam végébe volt kötve egy hosszú géz... Én csak úgy tudtam szinte kiesni az ágyból, ha először nagy kínnal oldalra fordultam, és valahogy igyekeztem a lábam lerakni, majd a két kezemmel felnyomni magam... Na a szoptatás, az meg maga a pokol volt... Egyedül a csecsemő osztályon adtak egy szopi párnát, de azt ott kellett hagyni, így a látogatóknak kijelölt székre ültem a saját ágyam mellett, és nekitámasztottam a hátam, a babámat ráraktam a párnámra, és úgy tettem az ölembe. Ráadásul a baba is nagy volt, 4442 Gr-os...

Persze ma már 4 éves, és hála Istennek csak az a rettenet nagy vágás emlékeztet a császárra, meg az, hogy az a terület abszolút érzéketlenné vált...

2015. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem császáros vagyok, hanem mióma műtétem volt 13 cm-es vágással. Másnap reggel állítottak fel és tudom, hogy ez milyen fontos dolog, mert a férjemnek volt mélyvénás trombózisa, tüdőembólia veszélyével. Nekem is oldalt kellett lefordulni az ágyról, ugyanis ha szemből felülnél, megerőltetnéd a hasizmot. Császárnál mekkora a vágás??? Jövőre szeretnék szülni. A mióma műtét miatt már csak valószínű császárral lehet.
2015. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én sebem kereken így már hogy 4 éve történt 9 cm!

2015. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Azon gondolkoztam műtét után, hogy én jöttem-mentem wc-re, zuhanyozni, stb. már másnaptól, de csak magamat kellett "vinni". Aki császáros, hogyan tudja a babát emelgetni, maga mellé tenni stb. a műtét utáni napokban. Aztán mondták, akik már szültek (olyanokkal voltam, akik rendesen szültek), úgy tudják, hogy császárnál kicsit kisebb vágás van kívül, illetve belül nincs talán annyira összevagdosva a méh, mint a mióma lefejtésénél a méh belső faláról.
2015. jan. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg és a császár után is kellett 30 napig adni a napi 1 db trombózist kivédő injekciót? Most tartok 10-nél. Még 20 van.
2015. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A császárral szült rossz élményes válaszoló vagyok...

Én nem is kaptam semmilyen készítményt!

Pedig visszeres vagyok rendesen!

Amúgy nehéz volt egyik helyről a másikra cipelni a babát, sokkal könnyebb ha spontán szül az ember. Persze tudom, hiszen én is szültem spontán, hogy az se kellemes, főleg ha a sokadik baba jön, de még is sokkal könnyebb mint császárban.

Kitartás!

2015. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!