Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » István név? Apuka után ti...

István név? Apuka után ti adnátok a babának? Két keresztnevet nem szeretnénk semmiképp.

Figyelt kérdés

Ha apukát is így hívják és ezt szeretné a fiú gyereknek.

Ti adnátok?

Valakinek született mostanában kisfia, akit így neveztek el?


2013. jún. 10. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ha apuka nagyon ragaszkodik hozzá, akkor adnám. Semmi kivetnivalót nem találok az István névben, szép, normális név. Én inkább azt nem szeretem, hogy pl. a 37 éves férjemet még mindig Lacikázzák, mert apukája is László volt.
2013. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:

Hát én mondjuk adnák mert magam is az István névre hallgatok;)Szerintem nincs vele gond hogy a fiút úgy hívják mint az apát,nameg mitől lenne az István olyan rossz név?

„Az egyszeri szegedi ember kérdezte valakitől, találja ki, hogy hívják.

– János – felelte az illető.

– Följebb.

– Akkor József.

– Még följebb!

– Hát akkor kend István!

– Na lássa kend, mi löhetnék más.”

2013. jún. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Az én párom is István, de mi nem fogjuk ezt a nevet adni a fiunknak, nekem őszintén szólva nem tetszik, mondjuk nálunk a páromnak sem, így nincs ebből gond. Ha ő szeretné én akkor sem nevezném így el, szerintem olyan nevet kell találni, amelyik mindkét szülőnek tetszik.
2013. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok.

Igazából vita nem lesz belőle, ha ő így szeretné, így lesz, mert én sem gondolom rossz névnek, csak nem túl babás. De egyszer felnő majd a gyerek:)

2013. jún. 10. 09:34
 5/23 anonim ***** válasza:
Mi nem fogjuk apuci nevét adni a születendö kisfiunknak, de nálunk a férjem nem ragaszkodott hozzá, és mindkettönknek nagyon tetszik amit kiválasztottunk, de ha a férjem nagyon ragaszkodott volna hozzá, akkor beleegyeztem volna...
2013. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név az István. Viszont én pont azért nem akartam a gyerekemnek adni, mert mindkét oldalról több István van a családunkban és már kifogytunk a Pista, Pisti, Isti és kicsi, nagy, idősb és ifjabb verziókból. Szerencsére ezzel a férjem is egyet értett, nagy- és dédszülők kicsit nehezebben, de beletörődtek, hogy megszakítjuk a fonalat azért, hogy hadd legyen neki saját neve.
2013. jún. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Miért ne? Szép név, és igazad van, az élete nagyobb részét felnőttként fogja leélni, így olyat kell választani, ami egy felnőttnek is illik. Meg szerintem kisgyereknek is aranyos. Becézései közül szerintem a Pisti még elég jó, a többi mondjuk nem tetszik. De lehet simán Istvánnak is hívni.

Ha fiú lettem volna, én is István lettem volna :D

2013. jún. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nálunk fiú "látszik", de nálunk két keresztnév lesz, az első lesz az, ami a férjem keresztneve is. Szerintem az István kifejezetten szép, és szerintem nincs semmi baj azzal, ha ugyanaz a neve.
2013. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát én biztos nagyon haragudnék anyámékra, ha ilyen nevet adtak volna nekem! Már most is égő a fiatalok körében, mi lesz később?
2013. jún. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Azt hittem többek ellenzik majd ezt a nevet. De így egyre nyugodtabb szívvel fogom így hívni a leendő babámat.

Egyébként még azt is mondta a párom, hogy anyakönyvezésnél az "ifjabb" jelzőt is szeretnénk használni.


Valaki írta, hogy sok az István a családban.

Nálunk csak a párom van.


Mondjuk nálunk a vezetéknév miatt is nehéz lenne más fiú nevet találni, de azt maximum privát üzenetben osztom meg.:)

2013. jún. 10. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!