Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magán orvosom van. Megkérdezte...

Magán orvosom van. Megkérdeztem, hogy mennyiért vállalja a szülést. Ő mondott egy tól-ig összeget. Ciki, ha nem adunk annyit, amennyit ő mondott alsó határnak?

Figyelt kérdés

A Férjem egyáltalán nem adna neki, mert fizetünk minden alkalommal a rendelőjében.

Ráadásul most már CTG-re is oda járok a magánrendelésbe, 5000 forint alkalmanként.

Köszi,

36 hetes kimami


2010. febr. 7. 18:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha már megkérdeztétek... Mennyit mondott, mert azért 100000-et én sem fizetnék. Ha 5000 alkalmanként, akkor annak a 10x szokták adni.
2010. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A CTG kerül 5000 forintba, az UH 8000 forint. Amúgy 50-70 ezer forintot mondott. Mi 30 ezret gondolnánk adni, persze attól függően, hogy hogyan fogja a munkáját végezni.

Sajna nincs minden rendben, így egy ideje már 2-3 hetente kell mennünk hozzá. Nem kevés pénzt hagytunk már ott, tudom, mi választottuk, hogy nem sztk-ba járunk.

2010. febr. 7. 18:33
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez olyan dolog, hogy megkérdezted, hogy mégis mennyit szokott kapni, ő elmondta, hogy x-y között, és te adsz neki z összeget!

ha belegondolsz, hogy mennyit vittél már oda neki, akkor jogos lehet, hogy kevesebbet adsz neki!

ez olyan dolog, hogy akinek nincs rá esetleg annyi pénze, annak visszateszik a bébit?? :-)

meg ez az átlag, szerintem biztos volt már olyan, mint te, aki nem adott annyit, amit a doki mondott

2010. febr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Azon gondolkodtam, hogy mikor levezeti a szülést a doki, akkor még nem tudja, hogy ki mennyit fog rakni a borítékba, ezért mindenkinek ugyan olyan lelkiismeretesen kell csinálnia, nem?

Igazad van, tényleg átlagot mondott:)

2010. febr. 7. 19:00
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Akkor jól tippeltem, hogy a 10x kéri, de azt nem hittem volna, hogy az a felső határ. Nem is olyan drága, ahhoz képest, hogy magán doki. Biztosan lelkiismeretesen fogja végig csinálni a doki, ezen ne izgulj! A végén pedig annyit adsz, amennyire telik a családi kasszából. Viszont ha esetleg császár lenne belőle(persze ne legyen) és biztosan megadnám neki a kért összeget. Egyébként én is fogadott orvoshoz járok, 5000 ft szoktam adni, a szülésre szeretnék 50ezret adni(nem kérdeztem meg), de annyira sok kiadás jött össze erre a hónapra, hogy nem tudom mennyi lesz a vége. De ha átcsúszok márciusra, akkor már oda tudom adni neki az 50-est. Március 3-ra vagyok kiírva.
2010. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Én biztos, hogy nem adnék neki annyit, sőt. Képzeld, én sztk-ba járok, mindig ugyanahhoz az orvoshoz aki ráadásul osztályvezető főorvos és ugyanúgy megkapom a teljes ellátást, mintha maszekhoz járnék hozzá. Sőt. 3 naponta hív NST-re a kórházba, ultrahangoz majdnem minden alkalommal, teljesen mellettem áll. Szó nem volt még a pénzről, sőt, meg sem fogom tőle kérdezni, az első gyermekünknél sem kérdeztem meg. Az első babámmal ugyan így viselkedett, 10 000Ft-ot kapott és egy üveg piát. Most 20-at fog kapni, mivel nem vagyunk pénzesek, mindketten a párommal 80-at viszünk haza. Szerintem egy szülészorvos legyen elhivatott, ne mindenben csak a pénzt lesse. Sajnos hallottam olyat is, hogy egy orvos a kismama előtt nézte meg a borítékot és elkezdte fitymálni, hogy miért ilyen kevés. Bocs, ha hosszú voltam, de abszolut ellene vagyok a maszek rendelésnek.
2010. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

én 30-at adtam a dokimnak és pedig császár volt, előtte havonta 5 ezret, a 6 hetes kontrollnál is tök normális volt, sőt el sem fogadta a pénzt, mert ugye akkor is a magánrendelőbe mentem és kellett volna fizetnem.

Most megint babánk lesz hozzá járok havi 5 ezer, és ugyan olyan lelkiismeretes mint eddig,a nevemen szólit és tudja fejből a korábbi terhességem és ezt is, azért ez nem mindegy, most is 30 körül kap, mert csak ennyit tudunk sajnos, adnék én többet is, de nincs :(

De nem pénzéhes!

2010. febr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nekem megnyugtató maszekhoz járni, ha vidéken laknánk még mindig, akkor én is sztk-ba járnék. Itt Pesten nem akartam, annyi rosszat hallottam.

Sajnos császáros baba lesz, mert nem fordult be, és meszes is a lepényem, így valószínű, hogy hamarabb fog érkezni, amúgy február 28.-ra vagyok kiírva.

Tényleg nem kér sokat, ami így is elég felháborító, hogy kér, de most mi sem állunk túl jól anyagilag, pedig én szívem szerint 50 ezret adnék neki.

2010. febr. 7. 19:33
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Ő magánorvos, ha a magánrendelésére jársz, fizetsz, ez normális. Nem kötelező, mint tudod.


Ha "felbéreled őt" a szülésre, akkor azt a pénzt kell adnod, amennyit ő kér a szolgáltatásért. Ha nem akarsz (nem tudsz), válassz másik orvost, vagy jelezd most, hogy azt az összeget sajnos nem engedhetitek meg magatoknak, tud-e ajánlani másik orvost. Ha normális (és miért ne lenne az, ha neked szimpatikus), akkor azt fogja mondani, hogy elég lesz annyi is, nem gond. Vagy rosszabb esetben ajánl egy másik orvost.

Vagy mégrosszabb esetben ha nem tudod megfizetni a szolgáltatást, akkor szülsz az ügyeletes orvosnál, aki ugyanolyan normálisan el fog látni, fizettség nélkül is.

Szerintem ezek a korrekt lehetőségeid vannak, az nem korrekt, hogy a szolgáltatásért, amit nyújt, nem fizeted ki a kért árat. Akár be is perelhet, hiszen szóbeli szerződést kötöttetek jogilag, amit ő várhatóan teljesíteni is fog. (Itt most nem megyek bele abba a részbe, hogy ő adózik-e, ad-e számlát, stb., mert nem ez a kérdés, neked a szerződést be kell tartani.) Vagy ne vedd igénybe a szolgáltatását és kész.

Én se megyek a Hiltonba, ha nincs rá pénzem (ez most sarkos volt, és ne is haragudj érte, de a lényeget jól mutatja ez a példa szerintem.)

2010. febr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Sztem igen,ciki.Mivel rákérdeztél.Ráadásul te megfogadtad őt,ezzel igaz,h szóban,de egy szerződést kötöttél vele.És a férjednek egy kicsit sincs igaza.Te a magán rendelésére jársz(a gépek,a helység,a rezsi,ezt neki is pénzbe kerül),logikus,h fizetni kell.Ez pont olyan,mint az ügyvéd.Ha fogadsz egyet,annak fizetni kell.Ha nincs rá pénzed,kirendelnek egyet,és az ingyenes.Lehet menni az SZTK-ba,az nem kerül semmibe.Sokkal korrektebb lenne,ha megmondanád neki,h nektek ennyi pénzetek van,és így is vállal-e.
2010. febr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!