Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magán orvosom van. Megkérdezte...

Magán orvosom van. Megkérdeztem, hogy mennyiért vállalja a szülést. Ő mondott egy tól-ig összeget. Ciki, ha nem adunk annyit, amennyit ő mondott alsó határnak?

Figyelt kérdés

A Férjem egyáltalán nem adna neki, mert fizetünk minden alkalommal a rendelőjében.

Ráadásul most már CTG-re is oda járok a magánrendelésbe, 5000 forint alkalmanként.

Köszi,

36 hetes kimami


2010. febr. 7. 18:22
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Hozzászóló!

Sok mindenben igazad van, de ezt le lehet írni kicsit kedvesebb hangnemben is, nem kell egyből a másik fejét leszedni.


Biztosan programozott császár lesz, legalábbis most úgy állnak a dolgok, sajnos.

Szerintem a magánorvosnak nem kellene fizetni a szülésért, ezt nem várhatja el. Ha a magánrendelésen ad számlát minden vizsgálat után, akkor erről miért nem?

Rá lettek szoktatva az orvosok a hálapénzre, és sajnos el is várják az embertől.

Vannak esetek, mikor megérdemlik, de sok olyat olvastam, itt is vannak olyan kismamák, akikre az orvos rá sem nézett, és várta a borítékot.

Nem idegeskedek most ezen, hogy mennyi pénzt adunk neki, ez legyen a legkisebb gond a baba körül, szerintem.

2010. febr. 8. 14:11
 22/25 anonim ***** válasza:
Ebben nincs igazad,h a magánorvosnak nem kell adni.Pont azért választottál orvost,h az igényeidnek-és elvárásaidnak-megfeleljen,és eleget tegyen.De ennek ára van.Amennyiben az ember nem választ orvost,annak valóban nem kell adni semmit,hiszen extra dolgokat nem vár el tőle(éjszaka,vagy hétvégén,ünnepnapon a rendelkezésemre álljon,végig mellettem legyen a szülésnél,és a khzi tartózkodás alatt is stb.)De van a Róbert Károly félig-meddig magánklinika,ott ha kifizetsz cirka 200 ezer ft-ot (és magasabb a színvonal,mint egy sima khzban)akkor abban minden benne van.De annak is ára van!A Telki magánkhzról már nem is beszélve,ahol a sima szülés 500 ezer ft körül van(mindennel együtt,de azt hiszem ha EDA-t kérsz azért még plusz fizetni kell).
2010. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

13:30-as vagyok. Ne haragudj, nem akartalak úgy ledorongolni, csak úgy hírtelen ledöbbentett ez a hozzáállás. Abban egyet értünk, hogy az orvosok manapság valóban rászoktak a hálapénzre, van hogy addig szóba se akarnak állni veled, amíg nem villogtatsz előtte borítékot (nem csak a szülésre gondolok), és ez szörnyű, főleg annak fényében, hogy felesküdtek a gyógyításra. Viszont szerintem ez nem vonatkozik a magánorvosokra. Magánrendelésre azért megy az ember, mert ott nagyobb figyelemmel, nem futószalagon foglalkoznak veled, persze ennek megvan az ára is. A te esetedben ez a terhesgondozás, amit a szülés levezetése tetőz. Mind a kettő egy szolgáltatás ebben az esetben, így szerintem ez nem hálapénz, mert megbeszéltétek, hogy ő enyiért vállalja, ez az ára. Aztán lehet, hogy nem nyújtja azt, amit elvárnátok tőle, akkor az más, de ezt előre úgy sem lehet tudni, majd kiderül. Ha olyan orvosnál szülsz, akivel nincs megbeszélve semmi, csak éppen benn van amikor te szülsz, akkor neki nem kell fizetni semmit, ha mégis megteszed, mert annyira meg vagy vele elégedve, az a hálapénz. Legalábbis az én értékrendem szerint.

Na mindegy, azért azt az 50ezret próbáljátok meg odaadni neki, mert mint írtad, már csak a becsületed miatt is. A 6 hetes kontrollra is vissza kell menned, és szerintem elég kínos lenne úgy.

Minden jót kívánok a továbbiakban, és problémamentes szülést!

2010. febr. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

[link]


Itt olvastam,hogy mennyit "illik" adni!

Mivel magánorvos így adnék,ha felfogadod.Én az ügyeletes orvosnál szültem,nem adtam.


Magánorvosnak:Fővárosban:50-140ezer,vidéke 30-100ezer.Császármetszés esetén 30%-al több.

2010. febr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Kedves 13:30-as. Nem bántottál meg:)

Igazatok van, tényleg elég ciki nem megadni Neki a kért összeget. Főleg, hogy utána is hozzá szeretnék járni. Csak összejön valahogy az 50 ezer.

Tegnap is voltunk nála, és olyan rendes volt velem, kedves, minden kérdésemre türelemmel válaszolt.

Köszi a válaszokat,

jó babázást Nektek:)

2010. febr. 9. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!