Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 40. het utan mikor van az...

A 40. het utan mikor van az hogy meg inditjak a szulest?

Figyelt kérdés
2015. jan. 20. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Már meg kellett volna inditani, vagy pedig el van számolva.
2015. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik lányommal betöltöttem már a 42 hete mire végre megindították. Nagyon mekoniumos volt már a magzatvíz, esett vissza a súlya, vagyis a túlhordás sok jele felfedezhető volt rajta. Rosszul is lett gyorsan, ki kellett venni császárral.

Másikkal is megvárták a 41-ik betöltött hetet, ő szerencsére jól volt akkor még.

A fiammal a kiírt nap utáni napon megindult magától.

2015. jan. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor be kell feküdni és naponta vizsgálják a szívhangot, figyelik, hogy minden rendben van-e. Sajnos nem tudom, mennyit várnak még, ilyenkor, mert ugye el is számolhatták.
2015. jan. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvostól függ, ahogy a kommentekből is kiderül. 42.-hétnél tovább biztosan nem várnak.
2015. jan. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol kell befeküdni. Én mind a két gyereknél átléptem a terminust, de csak vizsgálatokra jártam be. Orvosfüggő és vizsgálati eredmény függő, hogy mikor indítanak.
2015. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tényleg teljesen a orvosodon múlik, plusz, hogy mennyi és miyen a magzatviz, illetve a lepény milyen érettségű.

Nekem 40+5. napon akarták inditani, de előző este végül is elindult magától. :)

2015. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem 41+3nál indította a dokim,de nekünk minden eredményünk tökéletes volt!

2015. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem se befeküdnöm nem kellett, egyetlen egyszer nem nézték a vizet sem, hazaengedtek úgy, hogy 3x raktak nst-re 42 hetesen, mert 2x nem voltak jók a szívhangok. Képzelhetitek, mennyire ideges voltam, hogy aggódtam a gyerekemért. Végül amikor már túlléptem a 42 hetet, én mondtam a dokinak, hogy indítsa meg. Még megmagyarázták volna, hogy éretlen a méhszáj, nagyon fenn a baba, stb. Nagyon felelőtlenek voltak, a mai napig úgy gondolom. Annyira sok mekonium volt már a magzatvízben, hogy megrepesztették a burkot, és nem folyt el rendesen a víz, úgy nyomták ki a sok trutyit. 2. voltam.
2015. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nekem se befeküdnöm nem kellett, egyetlen egyszer nem nézték a vizet sem, hazaengedtek úgy, hogy 3x raktak nst-re 42 hetesen, mert 2x nem voltak jók a szívhangok. Képzelhetitek, mennyire ideges voltam, hogy aggódtam a gyerekemért. Végül amikor már túlléptem a 42 hetet, én mondtam a dokinak, hogy indítsa meg. Még megmagyarázták volna, hogy éretlen a méhszáj, nagyon fenn a baba, stb. Nagyon felelőtlenek voltak, a mai napig úgy gondolom. Annyira sok mekonium volt már a magzatvízben, hogy megrepesztették a burkot, és nem folyt el rendesen a víz, úgy nyomták ki a sok trutyit. 2. voltam."



Ugyanezt gondolom én is. Nekem senki se magyarázza meg, hogy a 40. hét után minek várni. Akkor is, ha egy nap egyszer megnéz. Ennyi idősen már szeirntem hosszú az idő a következő napi vizsgálatig, nem is értem hogy tudják nyugodt szívvel ezt csinálni. És marha érdekes, hogy itt is szinte mindenki írja, akivel túlhordatták, hogy tiszta meconium volt a magzatvíz meg milyen bajok voltak már...

2015. jan. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 41. héten akarták indítani, ill. előre mondták, hogy vsz. császár lesz, mert végig zárva volt a méhszájam illetve soha egy kis fájásom sem volt. Viszon 40+3 naposan reggel rossz lett a ctg-m, azonnal megcsászároztak! Ezek már komoly dolgok, felelőtlenül játszanak a babák életével néhol! :(
2015. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!