Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárnál a spinális (gerinc)...

Császárnál a spinális (gerinc) érzéstelenítés (! nem epidurális! ) nagyon fáj vagy milyen érzés?

Figyelt kérdés
Azért hangsúlyoztam ki, hogy nem epidurális, mert a spinálisnál (gerincérzéstelenítés) mélyebbre hatol a tű a gerincben.
2015. jan. 20. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gerincembe kaptam, nem fájt egy picit kellemetlen volt csak. Mondjuk engem 12 óra vajúdás után császároztak, addigra nekem minden mindegy volt. Az volt inkább kicsit fájdalmas h nagyon előre kellett dőlni h betudja szúrni, nyomtam nagyon a hasam na ez picit fájt.
2015. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem fájt. Egy pici tűszúrás után enyhe nyomást éreztem, az egész nem tartott 15 másodpercig. Utána rögtön bizseregni kezdett a lábfejem.
2015. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2 császárom volt, de abszolút kibírható. Szinte alig emlékszem rá, tényleg csak nagyon pici szúrást éreztem. Simán csak picit kellemetlennek mondanám.
2015. jan. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
sokkal rosszabb volt, hogy össze kellett görnyedni, de igazán fájt szerencsére.
2015. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különös nem volt, egy pici húzó érzés a hátamban... nade a fejfájás utána! A csillagokat láttam két napig, alig tudtam ellátni az ikreimet (mert persze "bababarát" kórház volt...). Szóval utána ameddig tudsz, feküdj, a fejed se emeld fel, ígyál szívószállal vagy szopogatós üvegből, mert ez a fejfájás borzasztó. Végül infúziót kaptam, de még utána is fájt napokig, meg zúgott a fülem. Nem szabad felemelkedni műtét után, ez a lényeg.
2015. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

En 9 erzestelenitesen vagyok tul gerincbe, de ebbol csak ketto volt szules.

Mivel tudtam, hogy mire szamithatok, igy nem feltem, de az elsore (szules) mai napig ha visszagondolok, egszeruen fajni kezd mindenem es rosszul lesz. Masodiktol nagyon feltem, de kellemesen csalodtam. Szinte semmit nem ereztem.

2015. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a rossz példa, nekem két tűt is beletörtek a hátamba, a 3. tűt is két tenyérrel nyomta az anesztes, mire sikerült beleszúrni a gerinccsatornába. Azt mondta, hogy nagyon kemények a mély hátizmaim, ezért volt ilyen nehézkes.

Tudom rémisztően hangzik így leírva a dolog, de még mindezen "komplikációk" mellett is teljesen bírható volt a procedúra, kaptam az érzéstelenítés előtt is érzéstelenítő injekciót, gondolom ezért éreztem minimális fájdalmat. Helyette inkább valami nagyon mélyről jövő tompa nyomás/fájdalomérzet volt.

2015. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
En semmit sem ereztem belole, egy vervetel rosszabb.
2015. jan. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, 7-es igen, sajnos ilyen is előfordul. Édesanyám járt hasonlóan, mint te, hiába mondta, hogy meszesek a csigolyái, és beszűkültek az izületi rések, addig erőltették, amíg elájult, és végül altatták.

Sok múlik az anesztes ügyességén is. Nekem az első gerincérzéstelenítéses műtétnél sem fájt maga a beadás, de mint ahogy egy másik válaszolónak, nekem is napokig migrénes fejfájásom volt, hánytam, stb. A másodiknál sem fájt, említettem az anesztesnek az első tapasztalatait, azt mondta, ha vastag tűvel csinálják, kicsit több gerincfolyadékot engednek le, akkor fordulhat elő a fejfájás (plusz persze akkor én is emelgettem a fejem utána). Ő a másodiknál vékony tűvel csinálta, és megesketett, hogy nem emelgetem a fejem. Nem is volt semmi bajom utána :) Pedig én is jobban féltem a fejfájástól, mint a császártól.

2015. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nem is igazán éreztem. Csak arra emlékszem, hogy 2 fájás közt akarták beadni, de a fájások folyamatosak voltak. Így az volt a legnehezebb, hogy ne mozduljak meg. (sürgősségi császár volt)
2015. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!