Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Altatást vagy epiduláris...

Altatást vagy epiduláris érzéstelenítést válasszam? Részletek lent

Figyelt kérdés
Cysta a sacralis régiómban. Ami azt jelenti hogy a keresztcsont felett a farpofák között egy cisztam van. Az orvos ráakar beszélni a gerinc közeli érzéstelenítésre.De nem próbáltam még és elég kényes helyen van s kényelmetlen helyzet lenne.Melyiket válasszam?

2014. júl. 3. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem érzéstelenítettek (más műtétnél) előnye,hogy végig magadnál vagy, tudod,hogy mi zajlik, nem leszel kómás ébredés után!
2014. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ha nem bízol az orvosodban, akkor kérj egy másiktól tanácsot. az altatásnak is megvannak a maga veszélyei.

nem egy nagy beavatkozás szerintem is elég lenne az epidurális érzéstelenítés. én legalábbis azt választanám.

hozzátenném nekem is van egy ilyen cisztám pont ugyan ott, ahol neked is, de nekem először sztk-ban kezelték és akkor mondta a doki, hogy ha kiújul, akkor műteni kell.

2014. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt altatás is, és spinális érzéstelenítés is.

Nos, nekem a gerincközeli volt előbb, nagyon féltem tőle, de SEMMIT nem éreztem, kis nyomás gerinctájon, és már túl is vagy rajta, nem érzel semmit mellkastól lefelé.

Utána (vénásan) altattak, na az nekem már rémisztőbb volt, féltem (rettegtem), hogy nem fogok felébredni, de túléltem azt is.

Neked kell eldönteni, hogy mi lenne számodra megnyugtatóbb: ha végig tudatodnál vagy, látod/hallod, hogy mit csinálnak veled, tudsz közben kommunikálni az orvossal, aneszteziológussal, tudod, hogy hol tart a műtét, hogy minden rendben, stb., VAGY az, hogy elaltatnak, aztán lesz ami lesz, teljesen ki vagy szolgáltatva az orvosi team-nek, de nem kell végighallgatnod, hogy éppen mit csinálnak, hanem úgy ébredsz, hogy túl vagy rajta.

2014. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
S eközben éreztél bármit is? Katéterezni szoktak ilyenkor? S mikor megy ki a hatàsa?
2014. júl. 3. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Epidurálnál kapsz katétert (de az sem fáj, már akkor teszik fel -jobb helyeken-, mikor el vagy érzéstelenítve), altatásnál nem kapsz, de azt is tudd, hogy ha az altatást választod, akkor az altatótól a légzésed is leáll, és addig géppel lélegeztetnek (a torkodon ledugott csövön keresztül), míg magadhoz nem térsz.
2014. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom mert voltam már altatva de az hogy hallom mit művelnek velem meg hogy mondják hogy ezt csináljuk meg azt megőrülnék. Másrészt ki tudja mikor megy ki a hatàsa? Ez se utolsó meg állítólag másfél napig feküdni kell. Nem tudom.
2014. júl. 3. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kell másfél napig feküdni az epidurális érzéstelenítés után.4-5 óra volt nekem a hatása.Engem elfelejtettek megkatéterezni sajnos.Meg is lett az eredmény!Még most így fél év után is azzal bajlódok.
2014. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De járkálni mikor fogok tudni volt aki utana tudott aludni? Meg amúgy lány vagyok s azt hallottam hogy a kateter fáj.
2014. júl. 3. 14:57
 9/12 anonim ***** válasza:

7es vagyok megint

Én is lány vagyok azóta már katétereztek ha az orvos jól csinálja nem fáj max 2 másodperc ami kellemetlen.Viszont ha akkor kapod a katétert amikor már el vagy zsibbadva nem érzel semmit.

Én ahogy kihoztak a műtőből rá fél órára aludtam pedig csak 7 perc volt a műtétem.

Fel akkor sem kelhettem mikor kiment a zsibbadás.Délelőtt 11kor kaptam meg a szurit,délután 4-5 között semmit nem volt a zsibbadásból.

2014. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is nőből vagyok, és a katéter NEM FÁJ, bár tény, hogy utána egy hétig kb. úgy (olyan sugárban :D ) pisiltem, mint egy ló. :D De ez legyen a legnagyobb bajom.

Epidurális után pár órával már fel lehet kelni, bár nem egy leányálom (altatás után sem jobb), mászkálni is lehet, ahogy bírod. Aludni is lehet utána, miért ne lehetne? Amúgy meg hidd el, izgulnál annyira, hogy nem is figyelnéd, miről beszélnek az orvosok, kapsz úgyis nyugtatót, máshol fog járni az agyad. De ha mégis arra lenne szükség észnél lennél, tudnál kérdezni/válaszolni. De te tudod.

2014. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!