Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Használt már valaki jégbetétet...

Használt már valaki jégbetétet szülés után? Tapasztalatok érdekelnek.

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 14:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az eldobhatós bugyiról mi a véleményetek?
2015. jan. 21. 14:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nem tudtam a jégbetétről, mikor szültem. Az orvosom a lelkemre kötötte, hogy jegelem a gátamat, szóval ilyen kórházi gumikesztyűt benne zselével kellett oda szorítanom, és nagyon jól esett. Hamar le is ment a duzzanat. Szóval ez a jégbetét biztos egy kincset ér.

Nekem nem volt eldobható bugyim sem, kicsit idegenkedtem tőle. Sima olcsó bugyit használtam, amibe normál tenat, másnap pedig Always éjszakai betétet tettem. Sosem ázott át a bugyim, mert 1,5-20 óránként pisilnem kellett menni, és akkor mindig cseréltem betétet is. Nekem ez így bevált, a következő szülésemnél is így fogom csinálni.

2015. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1,5-2 óra természetesen :D
2015. jan. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem használtam ilyet, nem is hallottam róla, hogy létezik, de szerintem pénzkidobás. Ha szükséges a kórházban úgyis adnak valamit, amivel jegelheted (nekem egy szimpla jégakkut adtak, azt csavartam egy törölközőbe), teljesen megfelelő, és ingyen van.

Eldobhatós bugyi szerintem hasznos. Ha "baleset" történik és mellé vagy átfolyik a dolog, akkor kevésbbé sajnálod az eldobhatósat, mint egy rendes bugyit (ami drágább is)

2015. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is csak kesztyűs jegeset kaptam a kórházban, de nekem nem esett jól..Viszont eldobhatós bugyim az volt és örülök neki, mert első 2 nap a kórházban többször is ágyat kellett húzni,annyira véreztem.A tena sem bírta fél óránál tovább,úgyhogy így legalább az egész cuccot ki lehetett dobni, nem kellett gyűjtögetnem ezt a fajta szennyest..
2015. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én kizárólag eldobhatós bugyikat vittem a kórházba, nagyon kényelmes, és igazán megtartotta a betétet is (tena szuper betétem volt). Ha nem kened össze, akár ki is moshatod. Még a hazajövetelem után is sokszor az volt rajtam. :)
2015. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A jegbetetrol nem tudok nyilatkozni, viszont az eldobhatos bugyi a legjobb valasztas! En a Tena eldobhatosat vettem, ey nagyon kenyelmes, a betetet is sokkal jobban rogziti, nem csuszik el, mint egy normal bugyinal. Mindket gyereknel azt hasznaltam :)
2015. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Két fajta eldobhatós bugyi van. Az egyiket drogériában kapni, olyan, mint a papír. Ez az, ami kevésbé szokott jó lenni, mert nem illeszkedik a viselőjére.

A másikat patikában kapod meg, a Tena hálós bugyija. Ez olyan, mint egy neccből készült francia bugyi, tökéletesen illeszkedik az alakhoz, nem csúszik el benne a betét, és ez tényleg mosható, egy-két óra múlva száraz.

A jégbetétről nem tudok nyilatkozni, lehet, hogy valakinek segít és jó, másnak pedig nem jön be.

2015. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok megint.

Nekem a nővérke a kórházban azt mondta, hogy a gátsebre a legjobb a többszöri langyos vizes zuhany, mert felpuhitja, és nem húzódik tőle, és nekem ez vált be a legjobban. Napjában többször zuhanyoztam, nem mondom, hogy nem fájt, mert ülni rossz volt még hetekig, de de nem éreztem úgy húzódni a varratokat.

(akartam behozatni ilyen jégbetétet én is, de a szobatársam azt mondta, hogy neki az valami iszonyú hideg volt mikor odatette, idegesitette, nem használta, igy én sem kértem:) )

2015. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Olyan érdekes, kedves kérdező, látod, mindenkinek más vált be. Nekem a hideg nagyon jól esett, szerintem sokat segített, 3. napon már könnyen tudtam ülni, és varratszedés után emlékszem még futottam is vissza a kórterembe. Emlékszem, az orvosom alig bírt utolérni. :D

Majd meglátod, Neked mi fog jól esni. Könnyű szülést, gyors regenerálódást kívánok!

2015. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!