Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugyan olyan fájdalmas a...

Ugyan olyan fájdalmas a császár ha 25-30. -héten is mint normál időben?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 04:46
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
a csaszar szinte egyaltalan nem fajdalmas, csak az azt koveto felepules....az meg tok mindegY hanyadik hetre nézve történik mert mindenhogy szar,.hisz mindenképp átvágják 80 millió izmod.
2015. jan. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nincs terhessegi korhoz (es semmi mashoz sem) kotve. Izmokat vagnak at, konkretan olyan, mintha felbe vagnanak.

Van, aki szerencsesebb alkat es tobbnyire panaszmentes az elso felkeles utan, de van, aki hetekig-honapokig nem bir labra allni, mert annyira faj neki.

En szerencses vagyok, ket csaszarom volt, de masnap mar siman setalgattam a folyoson, mintha termeszetesen szultem volna.

Raadasul volt egy szobatarsam, aki termeszetesen szult (2napot kinlodott szegeny) es meg hazamenetelkor se rudott labra allni, nem hogy leulni. Nagyon szenvedett szegeny :(

2015. jan. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Maga a műtét nem fáj, mint írták, hiszen kapsz érzéstelenítőt. Utána is bátran lehet kérni fájdalomcsillapítót. Hogy milyen a felépülés, az teljesen egyéni, sőt terhességenként is változik, így ezt megmondani szerintem még az sem fogja tudni neked, akinek volt egy normál időben, meg egy ilyen korán. Viszont szerintem nagyon sokat számít, hogy lelkileg hogy éled meg - gondolom, nem túl rózsásan, ha ilyen korán érkezik a baba... Nekem az első tiszta pánik volt, a második "lazább" és tán gyorsabb is volt, mert már tudtam, mire számíthatok, viszont a méhösszehúzódások utána meg rosszabbak voltak. Ha nagyon ezen akarsz logikázni, akkor esetleg ez a része lehet könnyebb, ha még kisebb a méhed, viszont számít az is, hányadik terhesség, de a legvégén a heg szerintem ugyanakkora lesz.
2015. jan. 24. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és az izmokat már nem vágják át, hanem széthúzzák. Itt egy jó összefoglaló cikk még 2003-ból, szerintem azóta már ez az elterjedt mindenhol:

[link]

2015. jan. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Maga a császár nem fáj, hiszen teljesen elérzéstelenítenek deréktól lefelé, vagy altatnak.

Az pedig óriási tévhit, hogy izmokat vágnak át! Nem vágnak izmot, csak a felső szöveteket, utána elhúzzák az izmokat és a méhen ejtenek bemetszést.

Régen, amikor még köldökig kaszabolták fel a nőt, akkor vágtak izmot, de ma már nem.

A felépülés egyéni. Van, aki lassabban gyógyul, más gyorsabban.

A mai császáros műtétek helyén egy vékony heg marad, amit még a bugyi is eltakar.

2015. jan. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindegy hányadik héten császároznak, a felépülés ugyan úgy zajlik.

Nekem volt császárom a 42., a 38. és a 33. héten is. Az utolsó (33. hetes) után volt a leghosszabb a kínlódás, akkor voltak a legnagyobb fájdalmaim.

2015. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia Állítólag 24-26. heti császár utàn nehezebb a felépülés. Mivel a baba extrém kicsi nagyobb a méhen a vágás, hosszában vágnak és nem kézzel csinálják,mivel a babàt burokkal együtt emelik ki, hogya születés során ne érje külső hatás. It duplàn varrnak. Az egyik ismerősöm így szült a 24. héten. Még mindig fáj neki pedig több mint fél éve volt, én nekem 6 hét utàn nem fájt. A következő babát a 35. vagy 36. héten császárral meg kell szülnie, mert a doki azt mondta, hogy a baba súlyát nem bírná a méhe a vágás miatt. Erről làttam egy videót is, ahol a doki ecseteli, hogy extrém kora szülésnèl nagyobb vágás több varrás, nehezebb felépülés és utána a következő csak császár.
2015. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!