Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a második terhesség...

Milyen a második terhesség (kistesó)? Szeretnénk majd, de nem tudom hogy ugyan annyira különleges lesz-e mint az első?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy az első terhesség ismeretlen (magzatmozgás, vizsgálatok-szülés) izgalmas, a második is van olyan különleges? Perszer babát várni mindig csoda, de félek hogy nem úgy fogom megélni a második terhességet mint az elsőt, annak ellenére hogy nagyon szeretnénk majd kistesót és imádtam a várandóságot.

Remélem értitek hogy gondolom. Ki hogy tapasztalta?


2010. márc. 25. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:

10hónapos volt a nagy mikor újra babás lettem.z 1.terhességem igazi áldott állapot volt.Semmi rosszullét,tünet..tele izgalommal,nyugalommal.

Most szinte teher,csúnyán hangzik,de a kezdetektől mindent terhességi tünetet érzek.Már 31+3hetes vagyok,és sokkal nehezebben viselem.Mind fizikailag,mind lelkileg.Állandóan aggódok minden olyanért (vizsgálat)ami annyira nem izgatott az 1.vel.

Az is zavaró,hogy felesleggel(kiló)kezdtem,és most sokkal nagyobb vagyok,és lassabb.

De imádom,ahogy mocorog,ahogy egyre jobban és erősebben tud "kommunikálni" velem.

Más lesz,annyit mondhatok.De így is egy csoda

2010. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy másképp fogod megélni,mint az elsőt.Már csak azért is,mert már van egy baba,akivel a terhességeden kívül foglalkoznod kell.Nekem 4 év van a két gyerek között,mind a két terhességem csodálatos volt,de mégse volt egyforma.Míg az elsővel minden kis változásnál,észrevételnél dokihoz rohangáltam,a másodikat sokkal lazábban vettem.Nem is igazán volt idő magammal foglalkozni.Sokkal hamarabb eltelt a 9 hónap,mint az elsőnél.A szülés nekem gyorsabban lezajlott a másodiknál,persze amíg a kórházba voltunk,addig az otthon maradt nagyobbikért aggódtam.Szóval szerintem minden terhesség maga a gyönyör,de mindegyiket másképp éli meg az ember.
2010. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Igen, így értettem, hogy másképp éli meg az ember. Már nincs az a különös ismeretlen ami előtt állunk, bár az igen, hogy vajon milyen lesz a baba, fiú vagy lány... Nagyon szerettem pocakos lenni, már alig várom hogy újra átélhessem de egy kicsit félek, hogy nem olyan lesz mint az első...


Boldog babavárást és jó babázást kívánok!

2010. márc. 25. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Ettől félni egyáltalán nem kell! Teljesen normális dolog! Most 36 hetes vagyok, van egy 20 hónapos lányom, ő valóban jobban lefoglal. Pedig a két terhességem szinte teljesen egyforma idáig, hízni viszont kevesebbet híztam (talán a sok sétálgatástól). Valóban nincs túl sok "időm" foglalkozni a tesóval, legalábbis nem annyi, mint a lányommal, de már ismertetem őket egymással, ennyivel viszont ez pluszt adott. Én is sokkal lazábban veszem a vizsgálatokat, meg a "mit lehet enni-inni" dolgokat, sokkal kevesebbet stresszelek, emiatt meg jobb. Már alig várom, hogy megszülessen öcsibogyó, mert szeretni biztosan úgy fogom, mint a lányomat, akit imádok! Úgyhogy vágjatok bele, lelkiismertfurdalás nélkül! :))
2010. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sokkal gyorsabban megy az idő a kistesós terhességnél. A lányom 16 hós múlt, állandóan tudni kell utána, 16 hetes leszek vasánap. Nekem teljesen más ez a terhesség, az elején sokkal rosszabbúl voltam, bár hányni egyiknél sem hánytam. Ill. a kistesóval egyszer, de inkább azért mert túlettem magam. És izgalmas a magzatmozgás is számomra, mert ikreket várok, egy hete érzem őket, és úgy érzem meg tudom különböztetni néha hogy melyik bulizik. Én is imádtam kismama lenni már az első babánál is, most is nagyon jó!
2010. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
futni kell utána, nem tudni. Bocsi.
2010. márc. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok! :)

Már nagyon várom hogy összejöjjön a tesóka!


Nagyon sok boldogságot Nektek!!!

2010. márc. 25. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!