Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S. tapasztalt anyukák....

Edus83 kérdése:

S. O. S. tapasztalt anyukák. Másfél hetes babámon az egész testén piros pici pöttyök jöttek ki. MI lehet ez? Nem érzékelem hogy fájna neki vagy, nyűgösebb lenne. Reménykedem, hogy meleg kiütés.

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám arca és nyaka akkor volt piros pöttyös, amikor ki volt száradva a bőre. Ekkor még a szemhéja is teljesen meg volt duzzadva. A doki írt fel neki egy kenőcsöt és attól szépen rendbejött. De pöttyök lehetnek a mosóportól, illetve attól is, hogy valami olyasmit ettél.
2010. febr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel a gyerekorvost, mi itt nem vagyunk azok, mi van, ha rosszat mondunk? Sok sikert!
2010. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki is dudorodik? Az én babámnak nagy sírások után lettek pöttyei, azok olyanok voltak, mintha millió kis véraláfutás lenne a bőrén. Szerencsére ez már megszűnt. Lehet allergia (ha szopizik, lehet olyanra allergiás, amit Te ettél), melegkiütés, a legjobb, ha megmutatod orvosnak.
2010. febr. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is ilyen volt a pici fiúnk, felhívtuk a gyerekorvost, meg megmutattam a védőnőnek, azt mondták, hogy a tejcsin átmennek a női hormonjaim és attól lesz ilyen pöttyös a baba. Kaptunk rá testápolót, de anélkül is elmúlik...aztán időnként ismét kijön. Én is nagyon megilyedtem, amikor reggel az egész teste csupa piros pici pötty volt, de semmi komoly! Sejtettem, hogy nem lesz komoly, mert nem viszkedett neki, nem volt láza, meg semmi egyéb, csak a kiütés szerű pöttyök.
2010. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tényleg vagy a hormontól,vagy érzékeny a tejfehérjére.a kisfiam arcán volt millió pötty,meg el is kezdett hámlani a bőre.amikor tejszínt ettem,akkor az egész teste pöttyös volt.így letiltottak a tejtermékekről.azóta nincsgond.
2010. febr. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tejkiütés, melegkiütés. Ha előbbi, akkor ne aggódj, teljesen normális, el fog múlni. Ha utóbbi, akkor ne öltöztesd túl (érintsd meg a tarkóját: ha izzad ott, akkor melege van és cseréld le a ruháját vékonyabbra vagy vedd le róla a takarót).
2010. febr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!