Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés császármetszéssel?...

Szivárvány kérdése:

Szülés császármetszéssel? Olyanok írjanak légyszi, akik tudnak abban "segíteni" miként éljem meg pozitívan a császármetszést, közeleg az idő és kissé tartok tőle.

Figyelt kérdés

Nagyon jó a dokim, a kórház is, sokan ajánlották, azonban mint tudjuk ez mégis egy alhasi műtét. POZITÍV tapasztalatokat várok, ill. tanácsokat hogyan lesz gyorsabb, könnyebb utána a sebgyógyulás, mivel segíthetem elő a gyorsabb felépülést, stb. Alapvetően sportos és normál testalkatú nő vagyok, nem vagyok sem túlsúlyos, sem puhány.


CSAK POZITÍV STORYKAT LÉGYSZI! Köszönöm



2015. jan. 29. 14:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem váratlanul jött a császármetszés,nem volt tervezett. 40. héten rossz volt az áramlás, én nem tágultam, orvos döntött császármetszés mellett. Mire megijedtem volna,már a műtőben volt. Gerincbe érzéstelenítés, fájt,de nem vészes, majd negyed óra alatt kivették, megmutatták, összevarrtak. Amíg hatott a fájdalomcsillapító, addig nem fájt, éjjelre pedig kértem. Kórházban se a fájdalom volt a legrosszabb, hanem a nem alvás, de a baba sok mindenért kárpótol. Mire hazajöhettem, jól voltam. Pár hét alatt a sebem meggyógyult, mára már csak egy halvány fehér és vékonyka csík. Szerettem volna természetes úton szülni, de mára ez már mindegy, lényeg a baba és a mama egészsége.
2015. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Két császárom is volt. Az elsőnél lassan, nehezen épültem fel. Pihentem sokat, úgy látszik, nem vált be, mert hetekig tartott, míg fájdalom nélkül tudtam mozogni. A másodiknál nem volt lehetőségem annyit pihenni (nagyobb gyerkőc miatt), és jóval hamarabb gyógyultam, erősödtem. Másfél hét után már minden mozdulatot tudtam csinálni, nem fájt semmi. Sok minden fejben dől el, de a legjobb, amit tanácsolhatok, hogy amint lehet, próbálj meg minél többet mozogni. Nem csak pihenni, feküdni. Én a másodiknál, volt, hogy inkább le sem ültem, mert tudtam, hogy rosszabb lesz felállni. Így minden nap jobban éreztem magam, és gyorsan felépültem.
2015. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Minél gyorsabban fel kel kellni , akármennyire fáj is. Nekem a Sote 2-n műtét után 6 órával fel kellet kelni. Mozogni , erőltetni a mozgást. Az első 2 nap fájdalmas és kuborít , hogy nem tudsz rögtön ugrani a gyerekhez , de utána nagyon gyorsan felépülsz.Ha elhagyod magad , akkor elhúzódik a gyógyulás. Én erőltettem a mozgást és 3.bapra semmi bajom nem volt.Egy hét múlva jött hozzánk a védőnő és azt mondta meg sem látszik , hogy császárom volt.Nagyon fürge és energikus voltam addigra. De az első két nap tényleg borzasztó.
2015. jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy éld meg pozitívan? Gondolj arra, hogy ez a babád vagy a saját érdekedben van. Ne foglalkozzál az olyan emberekkel ,akik szerint egy nő attól lesz jó anya, hogy hüvelyi úton szül.

Ne hagyd el magad, azzal tehetsz a legtöbbet a felépülésedért. Úgy jön le a soraidból, hogy Te ezt tragédiaként fogod fel, pedig nem az. Ez a születés egyik módja.

Nekem 2 sürgősségi és 1 programozott császárom volt, és itt vagyok, jól vagyok, van 3 gyönyörű, egészséges gyermekem. Nekünk ez volt megírva, nem fogok rajta sajnálkozni, úgysem változtathatok rajta.

2015. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csodálatos élmény volt a műtét, a felépülésem is nagyon gyors. Mindkettőt a kórház dolgozóinak köszönhetem. A műtét alatt végig kedvesek voltak, mosolyogtak, dicsérték a babámat, amikor odahozták a kicsit mellém, segítettek,h meg tudjam simogatni, puszilni. Nálunk külön van császáros oldal a szülészeten. Amellett hogy szépen elláttak (megmosdattak műtét után, feladták a bugyit, betétet), itt 8-9 óra múlva felültetnek, és sétálni is kell. Ez a legfontosabb!!! Igaz,h fáj, húzódik, de erőltetni kell! Ez nem csak a gyors felépülés miatt, hanem a szövődmények elkerülése miatt. Műtét után igyál sok mentes vizet, sportkupakos palackból,h a fejed ne kelljen emelni! Minden rendben lesz, ne aggódj :) Csak pozitívan!
2015. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Nem élem meg tragédiaként, hiszen tudom, és a doki is elmondta, h ez nem véletlenül van így... lehet kikapnék egy hüvelyi szülést ami 10-15 óra lenne... de látott ő már spontán szülő kismamát nagyobb fájdalmakkal, varrattal mint egy császárost. Akik több órát vajúdtak,és utána császározták meg őket azt mondták, h ha lehetett volna választani egyből a császárt választották volna. Persze ez is emberfüggő tudom, van akinek pikk-pakk lemegy a szülés, de itt most főleg első babájukat szülő nőkről beszéltem.
2015. jan. 29. 15:06
 7/24 A kérdező kommentje:
Volt aki azt tanácsolat, h inkább üljek majd az ágyon a kórházban mint vízszintesen feküdjek, úgy legalább nem húzódik annyira a seb a felállásnál...
2015. jan. 29. 15:08
 8/24 anonim ***** válasza:
Nekem a gyógyulás simán ment, már aznap este simán felkeltem pedig rémíszgettek rendesen, kicsit feszült a seb, de ennyi. Mondjuk nálunk egy új műtéti eljárással csinálták és így sokkal kisebb a seb. Nekem lelkileg volt nehéz, hogy nem szűlhettem meg, nem éreztem, hogy na itt az idő ki akar jönni. program császár volt.
2015. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem az első természetes szülésem után saját kérésre volt programozott császárom, ami végül jó döntésnek bizonyult, mert a terhesség végére elég komoly cukorproblémám is lett. Így a babámnak is jobb volt, hogy hamarabb kikerült a számára előnytelen környezetből, bármily furcsán is hangzik.

Kicsit féltem én is előtte, ez teljesen természetes, hiszen amit nem ismerünk, attól félünk.

Reggel kellett jelentkeznem a szülészeten, adatokat felvettek, papírmunka, majd az ügyeletes szülésznő elkezdte az előkészítést, ez volt a legunalmasabb közel 2 óra hossza. Kaptam kórházi hálóinget, és infúziók garmada csöpögött belém, antibiotikummal. Majd betoltak a műtőbe, bemutatkozott a két anesztes, elmondták, mit fognak csinálni, kérdeztek néhányat, vérnyomást mértek, kaptam egy lepedőt, mert nagyon hideg volt. A gerincérzéstelenítés nem volt vészes, előre kellett hajolnom, megpróbálni nem mozogni, egy szúró érzés után két kellemetlen nyomást éreztem, az egész kb 15 másodpercig tartott, és már zsibbadt is a lábam. ezután kiterítettek, a nyakamhoz kaptam egy takaró lepedőt, hogy ne lássak előre. Feltették a katétert, lemosták a hasam, ellenőrizték, érzek e valamit. Azt fontosnak tartom elmondani, hogy nem leszel érzéketlen, furcsa hűvös, bizsergést érzel, amikor a zsibbadt területhez érnek, illetve később némi matatást, de nem fájdalmat. Sokan azért gondolják azt, hogy fájt, érezték, mert erre nem készülnek fel.

Aztán bejött a dokim egy másik orvossal együtt, elkezdték a műtétet, kb 10-05 perc alatt kint volt a kislányom, ezt éreztem is, mert megkönnyebbült a pocakom, újra tudtam rendesen levegőt venni :). Megmutatták a lepedő felett, majd elvitték, ellátás után visszahozták még egy puszira, simire. Ezután újabb unalmas kb fél óra, míg összevarrtak.

Kitoltak az őrzőbe, sűrűn jött a nővér megnézni, kérdezni, hogy vagyok. Amikor kezdett kimenni az érzéstelenítő, hát az nem volt kellemes, sőt, a méhösszehúzódások alkalmával levert a víz, annyira fájt, és olyan volt az alhasam, mintha egy forró fémlemezt nyomtak volna bele, de kértem fájdalomcsillapítót, utána elviselhető. Arra figyelj, hogy tényleg ne emeld a fejed műtét után, amint engedik, igyál folyamatosan sok folyadékot. Nekem még az volt furcsa, hogy nem tudtam megmozdítani a lábam, de erről próbáltam elterelni a figyelmemet, illetve arra koncentráltam, ez csak átmeneti.

Kb 6 óra múlva jött a nővér, hogy próbáljak meg felállni, és elmenni mosakodni. Ha kérem, segít, de én jobbnak láttam magam próbálni, csak a felüléshez vettem nagy levegőt, és kértem, húzzon fel. Ekkor segít, ha a hasadra tapasztod a kezed, kevésbé fáj. A felállásban talán az a legfurcsább, hogy nem a heg fáj, hanem az, hogy nem tart a hasfalam.

Ezután már minden órával jobb volt, én sokkal gyorsabban tudtam mindent csinálni utána, mint a természetes szülés és gátmetszés után. Sokkal könnyebben ment minden, és bármily furcsa, lelkileg is sokkal oldottabb voltam.

Ha választanom kellene harmadiknak, a császárt választanám, és nem igazán érdekel, ki mit gondol erről. (mellékesen jegyzem meg, az első gyermekem természetesen született valszeg oxigénhiánya volt, ma is járunk vele fejlesztésre, nálam ez is a császár felé billentette a mérleget, bár tudom, ez egyedi történet)

Jó, ha sokat mozogsz, járkálsz, de kerülöd a törzset csavaró mozdulatokat. Inkább guggolj, ha valami leesik, ne hajolj.

Nekem alapvetően pozitív élmény volt, a természetes szülésemhez képest is. Nekem az segített, hogy valamennyire fel tudtam agyban készülni rá, tudtam, mi fog történni, kb mennyire fog fájni, annak mikor lesz vége (volt már gerincérzéstelenítésem is és kisebb hasi műtétem is).

Ha az aggaszt még, hogy nem természetesen szültél, jaj mi lesz most, nem is vagy jó anya, gondolj arra, nem ez a pár óra fontos, hanem az egész utáni életed a babával.

Remélem segítettem, sok boldogságot a babához!

2015. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Amit én tanácsolni tudok, az a kismama jóga. Első szülésem sürgősségi császár volt, nekem ott sajnos sok szövődmény volt, de ez nagyrészt a dokik hibája volt. Rettentő nehezen épültem fel,mint testileg, mint lelkileg. A másodikra már tudatosan készültem, eljártam kismama jógára, és ez nekem nagyon sokat segített. A helyes légzéstechnika a műtőasztalon is csodákra képes :) Totál nyugodtan, már-már szépen zajlott a műtét, és utána sokkal gyorsabban is épültem fel.
2015. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!