Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés császármetszéssel?...

Szivárvány kérdése:

Szülés császármetszéssel? Olyanok írjanak légyszi, akik tudnak abban "segíteni" miként éljem meg pozitívan a császármetszést, közeleg az idő és kissé tartok tőle.

Figyelt kérdés

Nagyon jó a dokim, a kórház is, sokan ajánlották, azonban mint tudjuk ez mégis egy alhasi műtét. POZITÍV tapasztalatokat várok, ill. tanácsokat hogyan lesz gyorsabb, könnyebb utána a sebgyógyulás, mivel segíthetem elő a gyorsabb felépülést, stb. Alapvetően sportos és normál testalkatú nő vagyok, nem vagyok sem túlsúlyos, sem puhány.


CSAK POZITÍV STORYKAT LÉGYSZI! Köszönöm



2015. jan. 29. 14:44
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Szia! Holnap lesz 3 hete,hogy átéltem a programcsászárom:D. Én akartam,tehát jobban fel is tudtam rá készülni,ha lehet így mondani,mint akinek nincs más választása,vagy sürgősségi. Bár hirtelen elfolyt a magzatvíz a 38. héten. Szóval én majdnem végig tornáztam terhesen,nem is csökkentve nagyon az iramot,szóval jó kondiban voltam,a +23 kilónyi víz ellenére. Műtét után rögtön ideadták,de nem tudott szopizni,mert lapos a bimbóm,kiemelőt meg nem adtak csak később. Nekem eszembe sem jutott. Az őrző 2 őra volt,már ott kiment az érzéstelenítő. Utána "szobára vittek" és elmentem zuhanyozni. Egy nővér segített,de nem is kellett volna. A 4.napon engedtek haza. A hasam csak felálláskor feszült.Viszont a gerincszuri után,ugye hogy totál el voltam lazulva és így forgattak egyik ágyról a másikra,a gerincközeli izmok meghúzódtak és be is csípődtek,így 2 napig négykézláb ordítottam a fájdalomtól.Szó szerint levegőt sem kaptam.Ebbe közrejátszott a xar kórházi ágy is,amit sehogy sem lehet úgy megemelni,hogy a gerincnek jó legyen. A 3.naptól iszonyúan bevizesedtek a lábaim,mint egy elefántnak,de itthon azonnal lement. Ellenszere a napi 6-7 liter folyadék volt:D. Ha a hátamnemfájt volna,semmi baj nem lett volna. Az 5.napon főztem,vasaltam,mostam és elláttam a babát. A párom két hétig itthon volt,segített pl éjjel hozta a babát,de alapvetően elvoltam. Minden nap sétáltunk másfél két órát a babakocsival. Tegnapelőttől megint tornázom a Rubintrékás dvd-imre-mintha misem történt volna. Ja, a 4.napon elöntött az alvadtvér,kb öklömnyi darabok,4 egyszerre. Ez attől volt,hogy az első 3napot ugye feküdtem a kórházban,mert mi a fenét lehet csinálni? Szóval sok folyadék és mozgás-ésszel persze. Nem kell ülni egész nap,mert szétmegy a hátadn és bezsugorodnak a hasizmaid. Ha fekvésből kelsz fel,akkor fordulj oldalra az ágyban és az alul lévő karoddal told fel magad.Visszafekvéskor hasonlóan.


Nekem életem legjob élménye volt,maga a műtét is és az utána lévők is. De elhiszem é smegértem,ha másnak nem ilyen "élmény". Kívánom,hogy minden rendben legyen :D

2015. jan. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

szal nem kell kiakadni !


azt nem írtad le h miért lesz császár ....

a leírásod alapján akár azt is lehet gondolni h te kérted

(sok ilyen van )


am 40 éve farosan születtem természetes úton :-)

a húgom a 39 héten fordult be szal ő is majdnem az lett

szal nyugi még megfordulhat :-)


am meg nem régen olvastam h van egy kínai doki pesten aki simán megfordítja neked a babát :-)

esetleg keresd meg a neten hátha

2015. jan. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív élmény maradt a császár. Fájni nem fájt egy percig sem, inkább csak húzódott. Én már amint kiment az érzéstelenítő oldalra fordultam, mert csak úgy tudok aludni. Mondta is a nővér, hogy ő ilyet még nem látott. Pedig én aztán nem bírom a fájdalmat, a legkisebbet sem.
2015. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Első gyerek nekem is faros volt, azért lett császár. A megbeszélt nap előtt voltam nst-n, ahonnan azonnal toltak a műtőbe, csak annyi időm volt, hogy jól beparázzak. Második gyerek programozott császárral született. Harmadik babámnál levált a méhlepény a 33. héten, sürgősségi császárom volt megint.

Az első után azt hittem, hogy nem élem túl az első felkelést, piszkosul fáj, de a varratszedés után már gyorsan felépültem. A 2. műtétre teljesen felkészültem lelkileg, tudtam hogy mi vár rám. Csodák csodájára, sokkal jobban viseltem, mint az elsőt. Akkor azt mondtam, simán bevállalok még egyet. A harmadik maga volt a pokol. Lehet hogy a korababám miatti aggodalom is, az állandó stressz miatt, de még 1 hónap múlva is úgy éreztem, hogy aznap kaszaboltak össze. Jégakuval a haskötőm alatt éltem. Kb 2 hónap elteltével jöttem rendbe. Mondtam is a férjemnek, hogy szerencsére csak a 3.-nál volt ez, mert ezek után soha többet nem vállaltam volna több gyereket, egyke maradt volna.

2015. jan. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!