Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a programozott császár?...

Milyen a programozott császár? Leírnátok a folyamatot?

Figyelt kérdés
2015. febr. 17. 07:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy indított sima szülésem volt és egy prog. császárom. A folyamat szinte ugyanaz volt. Egyiknél sem volt fogadott dokim. Reggel be kellett menni 6-ra, akkor felvették az adatokat, előkészítettek (borotválás, beöntés). Majd bekötötték az infúziót és várni kellett. Majd a katétert is megkaptam. Mivel nem voltam "sürgős", így csak vártam és vártam és vártam.... Reggel 6-tól étlen-szomjan. 14 óra körül került rám a sor, akkor betoltak a műtőbe, beszúrták az érzéstelenítőt, aztán egyből lefektettek és rövid időn belül megszületett a babám. Utána éjjel 2-kor jöttek, kihúzták a katétert és mondták, hogy üljek fel, álljak fel, menjek vécére. Életem legborzalmasabb negyed órája volt, míg felbirkóztam magam ülésbe. :) A babám egyébként műtét után odahozták nekem, úgyhogy ott feküdt mellettem az ágyban végig.
2015. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én már előtte bent feküdtem, de szerintem azért nem más. egy héttel előtte beszéltük le az időpontot, választhattam is, hétfő, vagy szerda :D

hétfői nap lett, 5-kor keltettek a beöntés miatt, szerintem ez volt az egészben a legrosszabb, mármint a beöntés. előtte le is borotvált a nővérke, sajnos nem engedte, hogy én csináljam, vagy a saját eszközeimmel.

beöntés után zuhany, aztán 7 felé jöttek infúziót bekötni, na persze ez se ment egyből, negyedjére jött valaki szúrni, ami sikerült is, a kézfejembe kaptam, bár emiatt a vacakolás miatt az infúziót csak a műtőben indították el. el is késtem a saját császáromról, vicces volt.

a műtőben kaptam könyökhajlatba is egy ilyen izét, szóval két hely volt az infúziónak, de erre nem is emlékszem, mikor szúrták. na de ez előtt még jött az érzéstelenítő, azt is elég macera volt beadni, de nem fájt. aztán innom kellett egy gyomorvédő folyadékot, keserű volt. ezután felfektettek, és ellenőrizték, érzek-e még valamit, majd elkezdték a műtétet. amikor már lassan csak a vágás maradt és a babák kivétele, behívták a férjem, kivették a babákat, felsírtak, gyorsan elfutottak velük, aztán a férjemet kikísérték, engem összevarrtak. az egész 45 perc volt.

felvittek az őrzőbe és du. 2 körül kellett felállni. addig semmi mozgás, mert különben hetekig fájt volna a fejem, be is tartottam. férjem jöhetett pár percre, hozott inni, enni. a felkelés se volt annyira durva, mint gondoltam, meg hát ott volt a fejemben a gondolat, ha kitartok, láthatom a babákat :) őket nem hozhatták fel, de az egy babásokhoz felhozták du. a babákat :) én este hatkor mentem le megnézni őket, vagyis hát a férjem tolt le :)) sok vért vesztettem, ezért hajnalban szükségem volt pótlásra, és sok értékem nem volt jó, de nem igazán éreztem magam rosszul, csak az orvosok pánikoltak ott körülöttem :)

másnap lekerültem a gyermekágyra már, mert az egyik babát oda tudták adni, a másik csak pénteken került hozzám, de innen meg már más sztori kezdődik :))

2015. febr. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Bocsánat, offolok, de császárnál miért kell beöntés és katéter?

2015. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
deréktól lefelé nem érzel semmit - nem is tudod kontrollálni, az meg nem túl higiénikus, ha magunk alá izélünk, na :) ráadásul ugye ki se lehet / fel se lehet állni órákig, ha nem lenne katéter, hogy feküdne az ember 5-6 órán át nyugton? semmi biztosíték, hogy nem kell pisilni...
2015. febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ!
2015. febr. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
én nem ajánlom...a szülésnél szebb nincs..:) fáj persze de....a legjopbb érzés volt amit valaha éreztem mikor kijött a fiam:)
2015. febr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
nem értem az utolsó hozzászólót, nem az volt a kérdés, ajánlja-e :D nekem is az volt, és hidd el, nem azért, mert félek a fájdalomtól, mert a császár is FÁJ, de elég sok oka van / lehet a program. császárnak
2015. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!