Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, mi a véleményetek az...

Anyukák, mi a véleményetek az egy ágyas szobáról? Előnyök, hátrányok? Mennyivel előre kell "lefoglalni"? (lent)

Figyelt kérdés

Az a gond, azért gondolkoztam el rajta, mert miután "kiszenvedtem", tudom kicsit furán hangzik, de elég furcsa természetem van és ilyen esetben nehezen tolerálok el másokat egy légtérben magammal. Pl. én meghülyülök, ha a másik horkol, nem igazán tudok alkalmazkodni másokhoz. Nem vagyok hozzászokva, természetesen páromat leszámítva.


Minden érdekelne az egyágyas szobákról! Első babám lesz és császár. Légyszi normális válaszokat adjatok!



2015. febr. 21. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kb 30 hetesen le kell foglalni, kulonben nem lesz helyed. Elonyok? Hatranyok? Olyan mintha otthon lennel egyedul a szobadban, sajat latogatokkal. Nem ertem, hogy nem tudod elkepzelni milyen lehet a kulombseg...
2015. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem, nincs foglalás, de azt kaptam. Nekem jó volt, szerettem, pedig társasági ember vagyok. Látogatás nem volt szempont, mert 2-től 5-ig volt, kizárólag a folyosón.
2015. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Én az első babámmal 2 ágyas alapítványi szobában voltam. Akkor az nagyon jó volt, mert egy szintén első babás anyuka volt a szobatársam, és együtt kínlódtunk, jó volt, hogy volt sorstársam. Nem mellesleg sokat voltak nálunk a csecsemős nővérek, az is nagy segítség volt.

A második babánál szintén 2 ágyasban voltam, de nagyon zavart, hogy volt szobatársam. Én már lazábban vettem, ő meg görcsölt mindenen. Nem volt konfliktus, mert alkalmazkodtunk egymáshoz, de kényelmetlen volt.

A harmadik babával 1 ágyasban voltam, ő császáros is volt. Nekem nagyon jó volt így, nem vágytam társaságra jobban szeretek egyedül szenvedni. Ami még nagy előny volt, hogy éjszaka csak a saját babámra keltem, nem kellett másik baba miatt is ébredni. Pihentetőbb volt. Nem is nagyon nyitották rám az ajtót (már kivéve persze a férjem, és a látogatóim). Mondjuk első babánál ez biztosan nem lett volna pozitívum.

2015. febr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Ja, és nálunk sem volt foglalás. Kértem, amikor szülni mentem, és mivel szabad volt, megkaptam.
2015. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Én nem 1 ágyas szobában voltam. Látogatás nálunk is a folyósón volt, szobába nem jöhettek be. Nekem kiváló volt. Ha dolgom volt, fürdés stb, akkor a szobatársakra lehetett hagyni a picit. Más anyukától szoptatási módszereket tanultam. A csecsemősökre nem lehetett számítani, nem túl kedvesek. Én még nem olvastam az ellenkezőjét. Nálam is beigazolódott. Jó volt beszélgetni, hallgatni a másik szülesi élményét. Én sem vagyok társasági ember, de nagyon egyedül éreztem volna magam a fiammal. A babák 80%ban alszanak.
2015. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

z első szülésemnél is már 1 ágyas szobát akartam, de amikor szültem nem volt szabad egyik sem. Így egy 2 ágyasba kerültem, tök jófej szobatárssal. Másnap jött a dokim,h van 1 ágyas, költözhetek. Mondtam, hogy bocsi, de nekem jó itt nem megyek. :) Egy gond volt, hogy a csajszi nagyon horkolt és nekem az a halálom. A férjem mellett is csak füldugóval tudok aludni.

A második babát külföldön szültem, nem is tudom, hogy volt e kórházban 1 ágyas szoba, de amilyen árak itt vannak, ha volt is, tuti megfizethetetlen. Így egy 6 ágyasba kerültem, maga volt a pokol. Császárosok voltunk mind a 6an, a babák az első perctől az anyákkal vannak, és felváltva sírnak, éjjel nappal. Az enyém aludt egész éjjel, a többiek meg felváltva sírtak. Nappal meg az enyém sírt. :) Szóval 3 napig nem aludtam, aztán hazajöttem (2 éjszaka után).

Ha a 2.at otthon szülöm biztosan kérek 1 ágyas szobát. Nekem tuti kényelmesebb lett volna. És ha az elsőnél nem szimpi a szobatárs, akkor is költöztem volna.

Az első is császár volt.

Én az a fajta vagyok, aki szeret magában szenvedni. Meg a magam kis dolgait és éjjel a nyugalmat. Ha ilyen vagy Te is, akkor válaszd az 1 ágyast mindenképp! :)

2015. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk nem kellett előre foglalni de a dokinak mondtak, hogy 1 ágyast akarok abban is voltam. Ha lehetett volna még gyerekem annál is ragaszkodtam volna hozzá. Megőrültem volna ha valami idegenhez kell alkamazkodni, hogy mikor látogathatnak vagy nem tudtam volna éjjel tvzni.
2015. febr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Még nem szültem, de átérzem a helyzeted kérdező! Ha betennének egy 6 ágyas szobába, biztos hazamenekülnék.

Senkinek egy fillért sem fizetnék, de a vip szobát akkor is kipengetem.

2015. febr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A szülés után meggondoltam magam, egyágyas szobába kértem magam. Szerencsém volt, mert volt éppen egy üres. Párom végig bent volt velem, az egyágyasban bent is aludhatnak, szóval maradt éjszakára is. Nagyon jól tettük, hogy így csináltuk, mert egyedül semmire nem voltam képes, annyira leamortizálódtam a szülés alatt.
2015. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem annyit javasolt a védőnő hogy inkább a 2 ágyast válasszam, kevésbé fordul be az ember ha van kihez szólnia. Ugyhogy az lesz ... remélhetőleg 1-2 héten belül. Sajnos a kórházban látogatási tilalom van az újszülött osztályon, nagyon még a család sem tud bejönni :(
2015. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!