Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Annyira rettegek a szüléstől,...

Annyira rettegek a szüléstől, hogy sírógörcs kerülget. Hogyan győzzem le?

Figyelt kérdés
egy jó bő hetem van még hátra és eljön a nagy nap, de hamarabb be kell feküdnöm amit egyszerűen nem tudok feldolgozni teljesen bepánikoltam.
2015. febr. 28. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

gondolj arra, hogy ez a babádnak lesz nagy nap, miken kell keresztülmennie majd, inkább próbáld őt nyugtatni, hogy nemsokára látjátok egymást, ügyes légy.


a stressz átmegy a babába!!

gondolj rá, hogy bízzon, higyjen benned, ne féljen.


végy erőt magadon!

2015. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

eddig nem is féltem na jó talán egy picit.

most meg egy jó órája úgy bepánikoltam, még kórházban sem voltam soha és nagyon félek főleg ha indítani kell

2015. febr. 28. 16:39
 3/18 Wiky93 ***** válasza:
69%

Nyugodj meg nem lesz semmi baj! Próbálj arra gondolni, hogy a kis babyd hamarosan veled lesz!

Egyébként nekem is előbb kellett befeküdnöm, kiírt időpont utáni 5-ik napon..nekem a vajúdás volt rossz és hosszú, a szülés gyors könnyű :) én nem féltem előtte, csak érdekelt, hogy úristen mi lesz, hogy lesz, milyen lesz :)


Nemtudok mást írni de tényleg nyugodj meg :) foglald le magad valamivel hátha elterelődik róla a figyelmed..

Kitartást! Gyors és könnyű szülést kívánok!

2015. febr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ennek meg kell történnie, vagy izgalommal várva, vagy rettegve :) Az előbbi sokat könnyít a folyamaton ám. Nem vészes, ne félj annyira azért tőle. Én olyan nosztalgiával ültem tegnap a szülőszoba folyosólyán, az egész nap előttem volt. Egy éve szültem, a 12. heti genetikai UH-ra vártam tegnap, ami a szülőszoba közelében van a kórházban. Még a szülésznővel is összefutottam, mondtam neki, hogy augusztusban találkozunk újra.

Csak bátran menj elébe, az a legnagyobb segítség az egészhez!

2015. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy álltam neki, hogy rengetegen átestek ezen és a többség testi/lelki károsodás nélkül megúszta, úgyhogy nagy bajom nekem se eshet. Ez a "lesz, ami lesz, tojok rá" hozzáállás segített.
2015. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ha befekszel a kórházba, és ott majd látod a többi kismamát, akik nyugodtak, nem stresszesek, szerintem te is meg fogsz picit nyugodni. Főleg, ha majd olyanokkal találkozol, akiknek már megvan a baba. Én mikor ctg-n voltunk, akkor ott láttam már olyan kismamákat, akiknek már fájásaik voltak, de tök csöndben, kicsit összeszorított foggal, amolyan "kultúráltan" vajúdtak :). Akkor kicsit megnyugodtam, hogy lehet így is, nem muszáj ordítani és látványosan szenvedni a fájásoknál, ez nekem is erőt adott.

Aztán végül császárom lett, de előtte én is vajúdtam sokat, de nekem segített az, hogy láttam másokat milyen elszántan és (látszólag) nyugodtan vészelik át a dolgokat.

Aztán a szobában sem panaszkodott senki, hogy milyen szörnyű volt szülni, mindenki szép csöndesen babázott :).

Szóval szerintem jót fog tenni, ha befekszel előbb. Én is nagyon féltem a kórházi léttől, de mindkétszer tök jól éreztem magam (a másodikat is császárral szültem)a kórházban, a másodiknál már semmi félelem nem volt bennem.

2015. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon féltem, de mikor elkezdődtek a fájások, mintha minden ijedtségem elszállt volna...csak a fájdalommal foglalkoztam, mértük az időt, valahogy elfelejtettem félni. :) Nyugi hidd el, ahogy bekerültem a szülőszobára, már csak sodródtam az árral, és azt vártam, hogy meglássam a kisbabámat. :)

Szerencsére nagyon gyors szülésem volt - első baba -, és bizony ilyenkor az ismeretlentől retteg az ember a legjobban, nem tudja mi vár rá, de ha már ott és benne leszel, valahogy olyan természetesnek fog tűnni.

Kitartás, szerintem az utána következő kialvatlan időszak jobban meg fog viselni, mint a szülés. :) A kórházi körülményektől is tartottam, de valahogy olyan szép emlékként maradt meg bennem, rengeteget beszégettünk a többi kismamával, anyukával, jöttek-mentek a tanácsok, szülésélmények, jó hangulat volt.

Szoritok! És majd ird meg, ha már kibújt a bébi. :)

Miért kell egyébként hamarabb befeküdnöd?

2015. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ne félj, csak a babára gondolj, amúgy jól ellesztek majd a többi kismamával, monfom én, ski már kettőt szültem.
2015. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%
Ez annak az eredménye, hogy az anyukák szeretik rázúdítani a szülésük történetét a kismamákra. Persze mindent kicsit felturbózva adnak elő. Nem olyan vészes, amit ne lehetne túl élni. Tessék összeszedni magadat, mert felesleges pánikolni, úgyse tudod elkerülni. Szembe kell vele nézni, hogy nincs visszaút. Hidd el a babádnak sem lesz séta-galopp. Ha odakerülsz, annyira be fog kapni a gépszíj, hogy nem lesz időd gondolkozni. Azért ha megszültél mindenképpen írd meg, hogy milyen élmény volt. Kitartás és fele annyira sem lesz horror, mint azt mondják.
2015. febr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nagyon érett a lepényem és lehet, h ez miatt meg kell indìtani ezért vagyok szomorù meg ezért pànikoltam be. Elterveztem,h majd szépen itthonròl megyünk szülni apàval 10 perces fàjásokkal, de ez sajnos nem fog összejönni. Màr alig vàrom,hogy tùl legyek rajta és babàzhassunk. Sajnos nagyon ideges tipus vagyok és rettegem az ùj dolgoktôl nem tudom mire szàmitsak. Kedvesek vagytok köszönöm a biztatàst.
2015. febr. 28. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!