Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés előtt milyen kérdéseket...

Szülés előtt milyen kérdéseket tettetek fel a dokitoknak illetve a szülésznőnek? Mit érdemes megkérdezni? 35 hkm.

Figyelt kérdés
Most írom össze a kérdéseimet a dokinak. Mi az amit feltétlen tudnom kell szüléssel és a kórházzal kapcsolatban? Nem szeretnék semmit sem kihagyni. Sajna itt nem lehet orvost fogadni, de a doki akihez járok magánrendelésre abban a kórházban dolgozik ahol szülni fogok.
2015. márc. 4. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezek jutottak hirtelen eszembe:

Kaphatsz e esetleg EDA-t ha szükség lesz rá?! Vagy valami fájdalom csillapítót?

Saját hálóingben szülhetsz e?!

Babának kell e valami bentre?

Milyen szükséges iratok kellenek majd..?!

Nem tudom talán ennyi.. Én mindent a terhesgondozáson megkérdeztem és már baromi felkészülten mentem:) De most ennyi jutott eszembe. Esetleg ha akarsz egyágyas szobát"ha van rá lehetőség" arról érdeklődhetsz..

2015. márc. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jártam szülésfelkészítőre a kórházba, ott mindent elmondtak, hogy mit kell vinni, hogyan zajlik majd az egész stb. Ha ezeket nem tudnám, ezeket a kérdéseket tenném fel. Plusz azt, hogy mikor van lehetőség EDA-ra, mert erről senki nem beszélt, szülésnél meg már lemaradtam róla, és nagyon utáltam a szitut, hogy nem szóltak róla.
2015. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyan zajlik a szülés, mik a protokollok (ez intézményenként eltérő), fájdalomcsillapítás.


Én még azt kérdeztem meg, hogy milyen komplikációk fordulhatnak elő és melyiknél mit csinálnak. Sajnos jól jött, mert jó pár összejött, de így nem lepődtem meg a beavatkozásokon.

2015. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Problémák voltak a vérnyomásommal, ezért arról kérdeztem, hogy természetesen meg tudom-e szülni, vagy mi az a határ, ahonnan császároznak.

De a legfontosabb kérdésem a dokimnak az volt, hogy a kiirt időpontban ugye nem megy nyaralni éppen? :)

2015. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

-fájdalomcsillapítás kérdésköre (gáz, EDA)

-gátvédelem kérdésköre

-vajúdási pózok (pl. sétálhatsz-e, ülhetsz-e vízbe), kitolási helyzet választására van-e lehetőség (szülőszék, vagy hanyatt terített béka póz, esetleg félig ülve lehet-e)

- mennyire hagynak békén, automatikus-e az oxy, burokrepesztés, véna biztosítás, végig monitorozás

- mikortól lehet benn a férj, vagy a kísérő

- engem pl. érdekelne a lepény is, van-e azt mód megnézni

- szülés után megkapod-e a babát, vagy elviszik

- mikor indítja meg a szülést, ha indítani kell, azt hogyan teszik

- ami rémsztori: szokás-e alkalmazni a méhszáj kézzel történő tágítását, ill. ha igen, milyen esetben

- hagyják-e a lepényt megszületni magától, vagy sürgetik


ennyi jutott eszembe :)

2015. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!