Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jobban féltek a második vagy...

Jobban féltek a második vagy sokadik szüléstől, mint az elsőtől?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szia!Én igen!Az első babánál eszembe se jutott félni,de most már ezen izgulok,mert tudom,hogy mi vár rám,pedig nem volt rossz az első szülésem!Du.6-kor vittek fel a szülőszobára és este 23 óra 20 perckor már meg is volt a kislányom!Én inkább a gátmetszéstől tartok!Nekem nagyon fájt utána,de most szeretném gátvédelemmel megszülni a picit!21 hetes kismama
2010. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem félte egyiktől se. Az elsőnél az volt a rossz, hogy nem tudtam mire számíthatok, mi fog történni (még nem volt akkor szülésfelkészítő), hiába olvastam több könyvet is (internet se volt elérhető 17 éve). A következőknél már tudtam mi, hogyan zajlik, mire számíthatok stb. Nem mondom, hogy nem izgultam, de félelem nem volt bennem. Szerintem zért voltak könnyű szüléseim :)
2010. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is jobban tartok a másodiktól. Mondjuk az első szülésem nem volt valami könnyű, de előtte egyáltalán nem aggódtam Persze tudtam mi vár rám, meg gondoltam nagyon fog fájni stb. Most viszont már tényleg tudom milyen az egész és ezért aggódóbb vagyok, meg jobban tartok az egésztől, ugyanakkor már alig várom, hogy a kezemben legyen második babónk. 37 hetes kismama
2010. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én sokkal jobban félek, mert tudom mit kell átélnem. Az elsőnél tudtam, hogy fájni fog, de hogy ennyire... Szóval most szinte már előre rettegek, és várom hogy túllegyek az egészen.
2010. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon felek,igen,de tul akarok lenni minel hamarabb.Gatmetszestöl nem felek,hiaba kellemetlen,rosszabb volt a vajudas.Na mindegy valahogy ugyis ki kell bujjon a pici.
2010. febr. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt hittem csak én parázok, pedig a 2. baba tervezett volt, az elsőnél meg sokan elrémítettek, ennek ellenére gyorsan megvolt a lányom. 00:05-kor első fájás 6:51-re megvolt. Azt mondta a védőnő, hogy most gyorsabb lesz, de azért para van, pedig az első is olyan szép volt :)

(27. hetes km)

2010. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

szia!

Én még nem vagyok terhes a másodikkal, de kiráz a hideg ha belegondolok hogy meg kell szülni:)Rosszul éltem meg az első szülést, nagyon félek a másodiktól.

2010. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia, nekem elég hosszú volt az első szülésem, most 14 hónapos a kislányom, de alig várom a következő szülést, ami két hónap múlva lesz. Érdekes, de egyáltalán nem félek. Lehet majd ha kezdődnek a fájások, már nem így nyilatkozom.
2010. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem császár volt az első, most tervezzük a másodikat, valószínű az is progamozott császár lesz. Én nem félek, nekem nincs rossz emlékem róla, pedig piszkosul fájt az első 2-3 nap, de ki lehetett bírni, így legalább tudom mi vár rám másodszorra!
2010. febr. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem. Az elsőnél nem tudtam mi vár rám,és boldogan mentem bele az ismeretlenbe. 16 óra vajudás után lett meg a fiam.Már akkor azt mondtam,jöhet a következő. Nem is váratott magára sokáig a kislányom,11 hónap múlva megszületett. rettegtem,mert tudtam mi lesz. Ő 2 óra alatt meglett,sokkal jobban fájt,mint az első,de lényegesen gyorsabb is volt. 1 ujjnyiból lett meg a babám 2 óra alatt.Utána azt mondtam soha többé nem akarok szülni. Még tartom magam ehez. De h mit hoz a jővő? Soha nem tudni.
2010. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!