Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az az oxitocin, kézzel...

Mi az az oxitocin, kézzel tágítás, gátmetszés, varrás?

Figyelt kérdés
Őszintén szólva én alig vártam, hogy szülhessek, de ahogy olvasok róla, hogy ennyi beavatkozást végeznek nekem elmegy a kedvem az egésztől és inkább császármetszést választanék. Mik ezek a beavatkozások és mire jók? Arra, hogy minél hamarabb megszabaduljon tőlem a szülészet?
2015. márc. 19. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hát úgy is fogalmazhatunk, de azért nem indokolatlanul szokták csinálni.

Oxitocint akkor adnak, ha fájásgyengeség van, vagy egyáltalán nincs fájás (csak mondjuk elment a víz, de összehúzódások nincsenek), vagy EDA-nál is adnak, mert az csökkentheti a fájások hatékonyságát.

Gátmetszést akkor végeznek, amikor a kisbaba feje már a célegyenesben van, hogy könnyebben kiférjen (és hogy ne úgy jöjjön ki, hogy közben szétszaggat) a nuni és a popsiluk között tesznek egy kis bemetszést. Varrásnál ezt varrják össze (illetve ha nem volt gátmetszés ellenben szakadás igen, azt is meg kell stoppolni, csak azt nehezebb)

2015. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%

Mert aztán a hasfal, hasizom és méhfal átvágása jobb...


Az oxitocint infúzióban adják, ráerősít a szülésre

A kézzel tágítás amikor az orvos a kezével tágítja a méhszájat, hüvelyt.

A gátmetszés meg amikor szikével egy kis vágást ejtenek a hüvelybemenetnél, hogy könnyebben kibújjon a baba.


Nem annyira brutális ám. A fájás a legrosszabb. Azt meg nem nagyon lehet elkerülni.

2015. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a legrosszabb. Van akinek a kézzel tágítás, van akinek a varrás maradt meg fájdalmasabb emléknek. A császár után is fáj, bár az én tapasztalatom szerint még így is az a kíméletesebb. A lényeg, hogy fájdalom nélkül nem úszod meg sehogy.
2015. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

[link]


Nem törvényszerű, hogy elrepedsz metszés nélkül. Ébredjetek!

2015. márc. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Az EDA-t még nem is említetted, mikor egy pici csövet vezetnek a gerincoszlopodba!


Igazából ezeket nem tudom megválasztani, max annyit hogy természetes szülést vagy egyből császárt akarsz. A császárnál sem egyszerű a dolog, hasfal átvágása, nagy vérveszteség, hosszú felépülési folyamat. Tehát ne ezek alapján dönts, hanem hogy mit akarsz a babádnak.


Én nagyon a természetes szülést akartam. Úgy álltam neki (mivel nagy babát jósoltak), hogy legalább meg akarom próbálni és majd ahogy alakul. Tudatosan készültünk a szülésre, málnalevél tea, gátmasszás stb. A dokim programozott császárt akart, de végül megegyeztünk a próbában.


A szülésre is úgy mentem, hogy érzéstelenítés nélkül akarom, de már az elején meggondoltam magam. Egyszerűen már nem volt több energiám az 1 perces fájásoknál. Nagyon jó volt az EDA, igaz hosszabb lett a szülés de legalább tudtam 1-2 órát pihenni. Aztán a kitolás kemény volt, de mindenféle gond nélkül szültem meg a 4200 grammos babámat, egy icike picike vágásom lett csak, 1 hét múlva már nem is éreztem. (viszont a katéterezés még 1,5 hónap múlva is fájt). Szóval nagyon egyéni, ki hogy éli meg, kinek hogyan sikerül a szülése. Néha a legkisebb babák akadnak el és császár lesz belőle, illetve anyuka alkata is fontos nagyon.


De összességében ne félj tőle, az csak nehezíti a szülést. Inkább azt nézd, a babádnak mi lenne a legjobb.


Most második babámat várjuk, 28 hetesen másfél kilós, még az elsőnél is nagyobbra tippeli az orvos. De eszembe sem jut császárt kérni (át akarom élni, meg akarom ezt tenni /próbálni/ érte), úgy gondolom menni fog ez másodjára is.

2015. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Èn németországban szültem két lányt, és itt mindennek meg van a menete. Itt csak úgy nem adnak oxitocint, itt úgy érzem hogy a korházak mind a természetes szülés pártiak, habár ha kell minden ott van.


Kézzel tágításról nem hallottam még.

Elös lányomat túlhordtam 10 nappal, és mentünk volna szülésindításra(csak közben magától beiindult). Ekkor kaptam volna elöször egy természetes koktélt, és ha az nem indítja be, akkor szép lassan oxitocint adtak volna, de lassan. 3 napot kisérleteztek volna gyenge dolgokkal, és ha az sem akkor császár a 14-ik napon.

Mivel a kitolási szakasz nála lassú volt, mindig vissza csúszott, a doki próbálta fentröl nyomni, de az sem ment, így jött hogy a fejét vákummal tartották, hogy ne csusszon vissza. Ekkor mindenképpen gátmetszés van, mert sokáig nem lehet a fejet vákummal sem tartani.


Viszont alapból itt nincsen gátmetszés. Itt teljes tanulmányok vannak arra, hogy a szakadás jobban gyógyul és kevésbé okoz késöbb bajt.


Császárt is csak megfontolt esetben csinálnak. De az egy igen nagy hasi mütét. Ami nem kevés veszéllyel jár, és oriási fájdalommal.

2015. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mind a negybol kijutott, egyik jobb mint a masik!;) a metszes varrastol ne felj, en is ettol feltem a legjobban, de semmit nem ereztem. A masik kettorol inkabb nem irok, nem akarlak elijeszteni. A csastzarnal amugy mindegyik jobb!
2015. márc. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
hát az oxy az rendesen meghozza a fájásokat. nem semmi az biztos,de legalább gyorsabban lezajlik,ha kell hát kell. a kézzel tágítást ne akard tudni szerintem :-) én nem tudom mit csinálnak pontosan,de elég volt az érzés. varrás az semmi,meg se érzed,meg úgyis ott lesz a baba, fércelhetnek nem is fog érdekelni. gátmetszésem nem volt,3700 volt pedig a lányom. én gátmasszázst csináltam a 36.héttől 2 naponta,weleda olajjal,érezni lehetett ahogy alkalomról alkalomra jobban lehetett nyújtani. visszaállt,nem maradt olyan,csak könnyebben nyúlt szüléskor. nem arra valók. nekem pl.inditották azért kellett az oxy. de az meg olyan fájásokat hozott,rásegített az orvos kézzel,hogy ne tartson még órákig a tágulás. van akinek meg már veszélyben a baba,pl. köldökzsínór bármi (nekünk is rajta volt,de még lazán,de kitudja órák múlva nem lett volna-e szorosabb) szóval van,hogy azért kell. a gátmetszést meg azért csinálják,hogy ne szakadjon be a végbeledig,mert fertőzést kaphatnál úgy. amikor látják,hogy na most necces,akkor vágnak,de tényleg nem vettem volna észre a fájások alatt. azt se vettem észre,csak útólag mondta a férjem,hogy a 2 szülésznő tágított nyomáskor,úgyhogy nem kell félned tőle fel se fog tűnni mert akkor nem arra figyelsz
2015. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Oxitocint én azért kaptam, mert 14 óra alatt sem tágultam ki rendesen és nagyon lassan haladt a dolog. Mai napig nem tudom viszont, hogy az oxitocin mennyire volt jó ötlet az orvos részéről, mert ahogy beadták, 20 percre rá már tolófájásaim lettek, de olyan erősek, hogy nem tudtam visszatartani, a méhszáj sajnos az oxi ellenére sem tűnt el, így kézzel tágítottak, ami azt jelentette az esetemben, hogy amikor éreztem, hogy nyomni kell, szóltam a szülésznőknek és ketten két oldalról az ujjaikkal próbálták széthúzni a méhszájat. Eléggé fájt. Sajnos így is a fiam fején lett egy szép kis ödéma, ami azonban pár hét alatt felszívódott. A gátmetszést nálam szintén megcsinálták, mert nagyon repedtem. A varrásról annyit, hogy nekem nem csak a gátamat kellett varrni, hanem a hüvely belső falát is, mert sajnos az is megsérült. Egyiknek sem lett maradandó nyoma. A kitolás után ott feküdt a mellkasomon a kisfiam és nem igazán érdekelt már, hogy mit csinálnak odalenn velem. Azt hiszem, egy másik világban voltam éppen. Összességében a nehézségek ellenére sem választanék soha császármetszést, mert jobban félek annak a komplikációitól és taszít a seb a hasamon, valamint a katéterezés is.
2015. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Huh, utolsó, köszönöm szépen, hogy leírtad.

Tehát ha nem tágulsz, akkor jönnek ezek a horroresemények.

Amúgy szerintem ha már van vágás mindenféleképpen, akkor inkább a császárt választanám, tök mindegy, csak ne a nunimat vágják szét :)

2015. márc. 19. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!