Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés-gátvarrás kérdés?

Gátmetszés-gátvarrás kérdés?

Figyelt kérdés
1. babám nagyon gyorsan jött, kellett volna még néhány fájás, hogy rendesen kitáguljak, de ennek hiányában még a méhszájam is repedt. A papíromon is rajta volt, hogy "magas fali repedés". Mivel ott belül nem tudtak érzésteleníteni, borzalmas 40 percet éltem át, amikor összevarrtak. Utólag úgy emlékszem vissza, jobban fájt mint maga a vajúdás és a szülés. Most 32 hetes kismama vagyok 2. gyerekkel, és előre rettegek a gátmetszés-varrás miatt. Mindenkinek ilyen negatív élmény? Vagy csak pont rosszabbul jártam? Köszönöm, ha írtok tapasztalatokat, véleményeket!

2015. jan. 8. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem is borzalmasan fájt, bár nem volt nagy repedés. A doki azt mondta, hogy kaptam érzéstelenítőt, de szerintem nem várt, míg hat, vagy nem tudom... szóval nekem "csak" kb 8 percig tartott, de véresre haraptam a számat, plusz a férjem kezét szétvakartam... na jó bocsi, ez nem volt túl biztató... :) nekem azt mondták, hogy a varrás már semmi.. hát nem tudom.... :S hajrá Neked, az már tényleg a vége :)
2015. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem csak a mehszajam repedt és gátmetszésem volt, a hüvelyem nem sérült. Egyetlen szúrást éreztem, az első érzéstelenítőt, és ennyi. Rengeteg érzéstelenítőt használt egyébként a dokim, de én erről előtte elég sokat beszéltem veke egy probléma miatt. Nekem fel sem tűnt egyébként, hogy varrta a mehszajat, csak a doki mondta.
2015. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is így jártam az első babánál - mármint magas fali repedés - a 2. gátvédelemmel született és nem fájt sem a varrás, sem szülés után a gáttájék. Nagyon féltem pedig tőle, évekig fájt a gátam menseskor és időjárás változáskor.
2015. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem első szülésemnél volt gátmetszés, fájás közben vágtak, csak egy hirtelen éles fájdalmat éreztem, nem volt vészes. A varrást alig éreztem. Kellemetlen volt, de nem mondom igazán fájdalmasnak, m még hatott az eda.

Nekem szerencsém volt, nem éltem meg olyan rossznak ezt.

2015. jan. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor te is a "szerencsétlenebbek" táborát gyarapítod velem együtt...

Azt nem is írtam, hogy elkezdte az ügyeletes a varrást, majd 10 perc után kiszedte amit már megcsinált, hívott mást, aki elölről kezdte.

remélem most szerencsésebb leszek.

várom mások tapasztalatát is.

2015. jan. 8. 12:33
 6/15 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Ez a kérdés is erről szól többek között, talán egy-két válasz megnyugtat, de ez csak a gatvarrasról szól, ott én írtam a harmadikat. Hátha picit megnyugtat.


2-es voltam

2015. jan. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

én is reménykedem a gátvédelmes szülésben. majd kiderül.

2015. jan. 8. 12:35
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem volt gátmetszésem, egyáltalán nem éreztem, pedig megbeszéltük az orvossal, hogy akkor szükséges (nem rutinból csinálta, végsőkig várt), tehát tudtam is mikor volt, de semmit nem éreztem, varráshoz pedig először befújt lidokainos spray-vel, hogy a lidokainos injekciót se nagyon érezzem, jó alaposan érzéstelenített, semmit nem éreztem a varrásból, kb 10 percet varrt, nem volt nagy metszés. Szóval ha az orvos odafigyel, akkor nem szabadna fájnia. Mondjuk fogadott dokim volt, ráadásul nő, így nyilván jobban figyel az ilyesmire.
2015. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott orvosom volt, és térddel préselte ki a fiam, mert semennyire nem tágultam, de leesett a szívhangja.

Szóval gondolhatod, hogy szétszakadtam. Ráadásul a gát pont középen. Csak szerencsére nem végig.

A varrás nekem nem fájt, csak kellemetlen volt. Az sokkal rosszabb volt, amikor valami "kanállal" kiszedett mindent a méhemből.

A belső varrat felszívódós volt, a külsőt 1 hét után vette ki. Egyikkel sem kínlódtam, szülés másnapján már ültem, sétáltam, minden rendben volt.

2015. jan. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem csak gátmetszés-varrás volt. A vágást pont fájás közben csinálta azt szinte észre sem vettem. Na de a varrást. Minden szúrást éreztem pedig amikor észrevette rajtam, hogy fáj adott még lidokaint de nem ért semmit. Az is iszonyat volt amikor kipucolták a méhemet valamivel. Én nagyon megszenvedtem a varratokat is, hiába zuhanyoztam le többször is egyre jobban húzódott és fájt, már konkrétan sírva ültem le és álltam fel amíg ki nem szedték. Utána már nem volt vele semmi gond. Remélem ha majd lesz következő szülésem akkor nem lesz ilyen nehéz a varratszedésig mert inkább szültem volna még kétszer mint az az egy hét :-(
2015. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!